Προς το περιεχόμενο

Αρχάριος τραγουδιστής και home studio! Boήθεια!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

ε ενταξει, δεν ειπα οτι θα γινω μαστερ, το πρόβλημα ειναι το εξης μονο: ηχογραφω κανονικά,εχει πλεον και σημα,  όμως δεν μπορώ να ακούσω τι ηχογράφησα!!! δηλ οταν το βαζω να δω τι ηχογραφησα δεν ακουγεται τπτ!!!

 

Ξανα πάτα (αποτσέκαρε) το "ηχειάκι", αυτό το είπαμε! ΔΕN πρόσεχες στο μάθημα! ;D ;D ;D

Αυτό που λέει 'Monitor Enable"

 

RecordEnable1.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ναι, το έκανα, αλλα δεν ακούω πάλι την ηχογράφηση μαλλον ειναι κατι εξειδικευμενο που δεν μπορειτε να βοηθησετε! ισως τα παρατησω κιολας!!!! >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ναι, το έκανα, αλλα δεν ακούω πάλι την ηχογράφηση μαλλον ειναι κατι εξειδικευμενο που δεν μπορειτε να βοηθησετε! ισως τα παρατησω κιολας!!!! >:(

 

Τσέκαρε την ένταση της κάρτας σου. Μήπως είναι κλειστά τα ηχεία; Μήπως το κουμπάκι "m" είναι κίτρινο- πατημένο;

Από τα ακουστικά ακούς;

cubase3.l.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai ola apo ta akoustika! το ηχειο το ειχα κλειστό! τη φωνη μου απο τα ακουστικα την ακούω όταν μιλάω-ηχογραφώ. Απλά το κομμάτι οταν θελω να το παίξω να δω τι ηχογράφησα ειναι κενό ενώ έχει σήμα!!!!! μια λεπτομερεια ειναι παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(αποτσέκαρε)

 

Φίλε δεν το είχα σκεφτεί ποτέ πραγματικά  :o :o  :P :P :P :P :P  ο άλλος ο ΣταυροΣπύρος στα μαθαίνει αυτά  :-* :-* :-*  :D :D :D

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

nai ola apo ta akoustika! το ηχειο το ειχα κλειστό! τη φωνη μου απο τα ακουστικα την ακούω όταν μιλάω-ηχογραφώ. Απλά το κομμάτι οταν θελω να το παίξω να δω τι ηχογράφησα ειναι κενό ενώ έχει σήμα!!!!! μια λεπτομερεια ειναι παντως

Στο track "audio" που δημιούργησες. Πατάς rec και γράφεις. Όταν πατάς stop βλέπεις κυματομορφή;

cubase5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φίλε δεν το είχα σκεφτεί ποτέ πραγματικά  :o :o  :P :P :P :P :P  ο άλλος ο ΣταυροΣπύρος στα μαθαίνει αυτά  :-* :-* :-*  :D :D :D

 

Ξέρω και άλλες λέξεις εντυπωσιακές! Δικοτυλήδονο ;D ;D. Ναι κάνουμε ιδιαίτερα! Speaking of witch! Να τον δω live να κάνει μάθημα σε μπόμπιρες...και τί άλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως όχι οταν πατάω στοπ δεν βλέπω κυματομορφή έτσι οπως το δειχνει κιολας. πρέπει να πατήσω πάνω στο αουντιο και να βγαλει αλλο παραθυρο για να δω κατι αναλογο......οταν πατάω στοπ απλά σταματάει και γράφει το αυντιο που εχει αποθηκευτεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το θέμα είναι αν έχεις κυματομορφή. Έτσι μπορεί να μην είναι (τόσο μεγάλη) γιατί είναι θέμα ρύθμισης. Αλλά αφού βλέπεις κυματομορφή όταν πατάς και στο ανοίγει σε άλλο παράθυρο, έχεις. Στο είπα και πάνω και μπορεί να μην το πρόσεξες, Μήπως στο track σου (που δεν ακούς) είναι κανένα κουμπάκι «m» κίτρινο;

 

Φαντάζομαι ότι δουλέυεις με την lexicon. Την εσωτερική κάρτα την έκανες disable? Δες και κάποιες ρυθμίσεις στο device του cubase. Ένα τέτοιο παράθυρο είναι, και ρύθμισε σωστά την lexicon:

http://img387.imageshack.us/f/cubaseaf8.jpg/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

disable δεν την εκανα, απλά στις ρυθμίσεις ήχου έχω προεπιλεγμένη τη λεξικον. To παράθυρο που μου λες το κοίταξα, αλλα δεν ξέρω ποια είναι η σωστή ρύθμιση! Εκείνη που μου δίνεις; η αλλη που γράφει λεξικον ομέγα όπως και το "τικ" δεν ξερω αν το έκανα, νομίζω πως όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου