Προς το περιεχόμενο

Αρχάριος τραγουδιστής και home studio! Boήθεια!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Όχι, το δικό μου είναι παράδειγμα. Εσύ lexicon επιλέγεις. Δες το video και κάνε ό,τι κάνει ο μόρτης:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα τα νέα από το δικό μου μέτωπο! Κατάφερα να ηχογραφήσω! Κάποιες επισημάνσεις. Ο ήχος δεν ακούστηκε από το ηχείο το αυτοενισχυόμενο το οποίο το είχα κλειστό, αλλά ούτε από τα ακουστικά! ίσως μία ρύθμιση να φταίει γιατί ακούστηκε από τα ηχεία του υπολογιστή!!!!!!! δεν είναι περίεργο αυτό; ή είναι θέμα windows?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στο devices στο cubase να ορίσεις ως Output τη lexicon, στην οποία έχεις συνδεδεμένα τα ηχεία σου (δες και με το direct monitoring στις ρυθμίσεις τι γίνεται) . Κάπου μπλέκεται και η on board κάρτα σου. Παιδέψου λίγο...και θα βγάλεις άκρη , είσαι σε καλό δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Κάπου μπλέκεται και η on board κάρτα σου.

 

Κανονικά δεν πρέπει όμως  :-\ ... αν έκλεισες και άνοιξες το project πολύ πιθανό να θέλει πάλι να ορίσεις τη lexicon σαν κάρτα απο το device setup.

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν με χαλάει να ακούγεται απο τα ηχεία μου. και όντως καπου μπλέκεται και η εσωτερική κάρτα, αυτό είναι δεδομένο. Γιατί, τωρα ακούω μουσική απο την λεξικον με τα ακουστικά, όταν βγάζω αυτά μόνο με το αυτοενισχυόμενο ακουγεται όχι με τα ηχεια του πισι. Τώρα πως γίνεται μεσω cubase να βγαινουν τα ηχεία δεν ξέρω!!! θα το ψάξω οπως λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ώπα

 

το cubase θέλει την κάρτα για πάρτυ του ... δε γίνεται να ακούς μουσική (media player) και να ακούς και το project ταυτόχρονα απο τη lexicon .

Αν ορίσεις σαν κάρτα εξόδου στο pc σου τη lexicon , το cubase αυτόματα δουλεύει με την on board κάρτα . Εκεί την έχεις κάνει μάλλον την κουτσουκέλα  ;)

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ώπα

το cubase θέλει την κάρτα για πάρτυ του ... δ

 

Σόρρυ που πετάγομαι !!

Αυτό το για την πάρτη του ισχύει, και για το guitar rig4 ??

Γιατί πχ στο pod farm2 ακούω και you tube, ενώ στο rig νιετ, νάδα.

Την onboard την έχω απενεργοποιημένη.

 

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γιατί πχ στο pod farm2 ακούω και you tube, ενώ στο rig νιετ, νάδα.

 

Φιλοσόφω έοικας ω μάστορα! Δεν σε πίανω; Μιλάς με γρίφους; :DΤι εννοείς ακριβώς ότι "ακούς youtube" στο podfarm και όχι στο guitar rig;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου