Προς το περιεχόμενο

Αρχάριος τραγουδιστής και home studio! Boήθεια!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

....λοιπον, γενικές κατευθύνσεις πριν αρχίσω να το μελετώ. Πως δημιουργείς το audio ή το mindi και γενικά τα κανάλια και πως μετα τα αποθηκεύεις. Βλέπω, στο youtube ότι κάποιοι κάνουν projects για να ηχογραφήσουν, ενώ, κάτι ρυθμίζουν και στα VST poy den ksero ti einai ayta! γενικά και συνοπτικά και έπειτα κάτι θα κάνω και μόνος μου!

;D >

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

 

Με τον ίδιος τρόπο κάνεις και "audio track", απλά διαλέγεις "audio" , κάνεις audio track (για φωνή και κιθαρα), και πατάς και το ηχειάκι (monito enable, όπως είπαμε πριν). Άσε τα .vst προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

s eyxaristo! ;D Απλα πρεπει να κανω πρωτα new project ετσι? γιατι αλλιως δεν εχει επιλογες εκει δηλ. ειναι ανενεργα ολα αυτα. Λογικα, πρεπει να κανω αυτο.

 

Τα vst ti einai? γιατι κατι προσπαθουσα πριν να κανω ελπιζω να μην εκανα βλακεια χαχαχαχα

;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...συμπληρωματικα, επειδη δεν ξεχναω οσα μου ειπες, πως κλεινω τα ηχεια. δηλ οταν λες κλεινεις τα ηχεια κ ακους απο τα ακουστικα το κανεις μεσω προγραμματος, η το ιδιο το ηχειο?  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

D Απλα πρεπει να κανω πρωτα new project ετσι? ;D

 

Σωστόν!

 

Τα vst ti einai? γιατι κατι προσπαθουσα πριν να κανω ελπιζω να μην εκανα βλακεια χαχαχαχα

VST= Virtual Studio Technology. Φαντάσου το σαν ένα τρόπο να χρησιμοποιείς software effects και software όργανα. Δεν έκανες τίποτα , don't worry.

edit: κλείσε το ιδιο το ηχειο καλλίτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..βρίσκομαι ακριβως στο audio πριν την ηχογραφηση ακούω τη φωνή μου στα ακουστικά, αλλά εκεί το σήμα δεν βγαίνει, στην κάρτα ειναι κανονικό το ανοίγω απο εκεί αλλά μήπως υπάρχει τρόπος να το κάνω και μέσα απο το σύστημα? γιατι δεν βλέπω να δείχνει χαρακτηριστικά ότι μιλάω κατάλαβες τι εννοώ εκείνος ο δείκτης που ανεβαίνει όταν μιλάς!!!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πάτησα ηχογράφηση αλλά βγαίνει από τα ηχεία του υπολογιστή ένας ήχος αυτοματοποιημένος και δεν έχει καμία σχέση με τη φωνή μου., αυτός ο ήχος ηχογραφέιται;;;;!!!!!!  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε σπίτι υπάρχει κάτι παρόμοιο νομίζω .....

978-0-19-432567-7.jpg

 

 

δεν γίνεται να σου μεταφέρει κάποιος βήμα βήμα όλη τη διαδικασία μέσα απο ένα φόρουμ .

Προσπάθησε να διαβάσεις το manual ... βάλε κάποιον άλλον στην τελική ... λιγότερο χρόνο θα σου πάρει  ;)

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

δεν γίνεται να σου μεταφέρει κάποιος βήμα βήμα όλη τη διαδικασία μέσα απο ένα φόρουμ .

Προσπάθησε να διαβάσεις το manual ... βάλε κάποιον άλλον στην τελική ... λιγότερο χρόνο θα σου πάρει  ;)

 

Ο Κώστας δύο φορές μίλησε στο thread και είπε λόγια σοφά! Ρε μπας και είσαι τίποτα από αυτούς τους Μονάχους Σαολίν;  :D

 

Πραγματικά δεν γίνεται! Δεν είναι ότι δεν το θέλω (ή κάποιος άλλος από το forum), κάθε άλλο, απλά δεν γίνεται. Άλλο να υπάρχει μια εξειδικευμένη  απορία, και άλλο από το μηδέν να γίνεις master chef! Μου άρχισες και τα μεταφυσικά τώρα :D:

...πάτησα ηχογράφηση αλλά βγαίνει από τα ηχεία του υπολογιστή ένας ήχος αυτοματοποιημένος και δεν έχει καμία σχέση με τη φωνή μου., αυτός ο ήχος ηχογραφέιται;;;;!!!!!! 

..και δεν ξέρω τι να πώ! Μπορεί να είναι το shock που ακούς τη φωνή σου ηχογραφημένη, μπορεί να φταίνε τα ακουστικά σου.....μπορεί χίλια δύο πράγματα! Πειραματισμός όπως προείπαμε, υπομονή και μελέτη. Δες και yοutube δες και google, και στο ξανάλεω , εδώ είμαστε πάλι (και εγώ ή κάποιος άλλος).....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ενταξει, δεν ειπα οτι θα γινω μαστερ, το πρόβλημα ειναι το εξης μονο: ηχογραφω κανονικά,εχει πλεον και σημα,  όμως δεν μπορώ να ακούσω τι ηχογράφησα!!! δηλ οταν το βαζω να δω τι ηχογραφησα δεν ακουγεται τπτ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου