Προς το περιεχόμενο

Αρχάριος τραγουδιστής και home studio! Boήθεια!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σόρρυ που πετάγομαι !!

Αυτό το για την πάρτη του ισχύει, και για το guitar rig4 ??

Γιατί πχ στο pod farm2 ακούω και you tube, ενώ στο rig νιετ, νάδα.

Την onboard την έχω απενεργοποιημένη.

 

Αν το guitar rig παίζει κι αυτό μόνο του χωρίς να πρέπει να ανοίξεις κάποιο DAW λογικά θα μπορείς να ακούς και ότι άλλο θες ταυτόχρονα .Αλλά ντεν ξέρει για το ριγκ να σε βοηθήσω .

 

Το pod farm δουλεύει stand alone και έχει αυτή την ιδιότητα .

 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Αν το guitar rig παίζει κι αυτό μόνο του χωρίς να πρέπει να ανοίξεις κάποιο DAW λογικά θα μπορείς να ακούς και ότι άλλο θες ταυτόχρονα .Αλλά ντεν ξέρει για το ριγκ να σε βοηθήσω .

 

Το pod farm δουλεύει stand alone και έχει αυτή την ιδιότητα .

 

Και το guitar rig δουλεύει stand alone....αλλά εξακολουθώ .......να μην καταλαβαίνει!

 

edit: Τώρα το έπιασα. ;D Εννοεί να ακούει και youtube ταυτόχρονα ή ό,τι άλλο, ενώ τρέχει και το guitar rig (όχι να ακούει yοutube μέσω του guitar rig 8)). Όχι, αν τρέχεις stand alone το guitar rig, δεν μπορείς να ακούσεις τίποτα άλλο. Ενεργοποιούνται οι asio drivers ενώ για τα "άλλα" θέλεις direct x (μιλάμε πάντα για την ίδια κάρτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I mean that ταυτοχρόνως-αυτοστιγμή-αφθορεί και παρά χρήμα, οσονούπω βάνω το όργανό μου στη φάρμα 2, αυτό κραυγάζει και ακούω συνάμα και τι λέει ο φλούφλης στον σωλήνα.

Π.χ. παίξε τώρα το τάδε ακκόρδο τρις. Το παίζω εγώ, τρις.

Στο guitar rig 9-5=4, den μπορεί ο καλλιτέχνης (εγώ δηλαδή ;D) να ακούσει από τον σωλήνα (και όχι μόνο από τον σωλήνα, από πουθενά. Ούτε γουινάμπα, ούτε βιελσί τίποτις). Μόνο το όργανό μου να κάνει πως κελαηδάει .

Λέει δεν λέει ο άλλος : βάρα, πάτα, χτύπα, σφυρί πάνω, τραβήξου πίσω και τέτοια, ήχος δεεεεεν.

Να σε πω δε, πως έχω βάλει asio4all και στο μεν guitar rig μόλις εκκινεί τους καλεί και εκκινούν και αυτοί-οι καλοί μου-, στη φάρμα 2,δεν προσκαλώνται και δεν έρχονται. Στα configuration τσι φάρμας λέει, asio driver none. Αυτό το none, μην εννοεί νονέ και μου λέει: βάλε άσιο νονέ ?? ;D

Any katapliktikous αηδίας pliz ??

(Καλά δεν σκάω κιόλα. Το παίζω με το pod farm 2.)

Άμα κατάλαβες τίποτα, σφύρα μου κλέφτικα. ::) ;D ::)

Τραβήξου, το στέλνω το μήνυμα....

Τόστειλα.

 

(Τις είδα της απαντήσεις, δεν καλύφτομε και το μπουμπουνάω, γιατί έγραψα και πολλά και είναι κρίμα να παν χαμένς.)

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit: Τώρα το έπιασα. ;D Εννοεί να ακούει και youtube ταυτόχρονα ή ό,τι άλλο, ενώ τρέχει και το guitar rig (όχι να ακούει yοutube μέσω του guitar rig 8)). Όχι, αν τρέχεις stand alone του guitar rig, δεν μπορείς να ακούσεις τίποτα άλλο. Ενεργοποιούνται οι asio drivers ενώ για τα "άλλα" θέλεις direct x (μιλάμε πάντα για την ίδια κάρτα)

 

Άστο κάτω τώρα αμέσως !!

Ναι, αυτό εννοεί. :)

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άστο κάτω τώρα αμέσως !!

Ναι, αυτό εννοεί. :)

Το άφησα....αφού ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άφησα....αφού ;D

 

Άαααανα μπράβο !! ;D

Κατάλαβα για το rig. Μην σκας να εξηγείς .ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ.  Ο.Κ.

(Βάλε και άλλο βιντεάκι με μωράκια στην: μουσική που ακούμε τώρα, πουρόγερε. Σα δεν ντρέπεσε?? βάλε, βάλε, βάλε, μην ακούς τι λέω  ;D ;D ;D

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Βάλε και άλλο βιντεάκι με μωράκια στην: μουσική που ακούμε τώρα, πουρόγερε. Σα δεν ντρέπεσε??

 

Αντρέπομαι ...αλλα με αρέζει........ ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντρέπομαι ...αλλα με αρέζει........ ;D

 

Να γιατί δεν κάνεις καριέρα στην μουσική !!

Γιατί είσαι ντεμοντέ. 8)

 

 

 

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να γιατί δεν κάνεις καριέρα στην μουσική !!

Γιατί είσαι ντεμοντέ. 8)

 

Μπορώ να σκεφτώ και άλλους 3.000 λόγους…αλλά ο δικός σου με εξυπηρετεί καλλίτερα! ;D Θα τον  λέγω και εγώ!  :D

 

Y.Γ.: Που ‘ σαι Weathmu, εσύ μην τα διαβάζεις αυτά…εσύ έχεις διάβασμα στο cubase :D .Θα εξετασθείς αύριο εφ’ όλης της ύλης  ;D. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ώπα

 

το cubase θέλει την κάρτα για πάρτυ του ... δε γίνεται να ακούς μουσική (media player) και να ακούς και το project ταυτόχρονα απο τη lexicon .

Αν ορίσεις σαν κάρτα εξόδου στο pc σου τη lexicon , το cubase αυτόματα δουλεύει με την on board κάρτα . Εκεί την έχεις κάνει μάλλον την κουτσουκέλα  ;)

 

Nai εντάξει, απλά, πρώτον υπάρχει τρόπος να συνδεθώ τελικά στα ηχεία μου και να μην βάλω το αυτοενισχυόμενο;

 

Επι της ουσίας, δεν παίζει μέσω μεντια κ.α. Εκεί τα απλά ηχεία δεν έχουν ήχο. Άρα δουλεύει η λεξικον γι αυτό! Στο μόνο που δούλεψε ήταν όταν ηχογραφώ δηλ. όταν πατάω εκείνο το κουμπί που μου έλεγες monitor enable. Τοτε μονο παρεμβαίνουν τα απλά ηχεία! Στις  άλλες εφαρμογές ήχου δεν έχει όταν δουλεύω την λέξικον!

 

Γενικά, δεν είναι κάτι το σημαντικό απλά δεν ακούγεται απο τα ακουστικά, πρέπει να βάλω τα ακουστικά στα απλά ηχεία για να τα ακούσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου