Προς το περιεχόμενο

αποτομο ανεβασμα εντασης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μια νοτα compressor? 8O

 

Ασε που οι διπλοι μαγνητες (και ειδικα οι high output) δεν σηκωνουν compressor (η μαλλον ο compressor δεν τους σηκωνει).

 

Καλυτερα να μη παιζεις τη νοτα αυτη :wink: :lol:

 

Ακομα καλυτερα να μην κατεβαινεις κατω απο το 12ο ταστο για..σιγουρια &..υψηλοτερες οικονομικες απολαβες!! :lol: (αστα αυτα τα ταστα για τους μπουζουκτζιδες!! :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλυτερα να μη παιζεις τη νοτα αυτη :wink: :lol:

 

Ακομα καλυτερα να μην κατεβαινεις κατω απο το 12ο ταστο για..σιγουρια &..υψηλοτερες οικονομικες απολαβες!! :lol: (αστα αυτα τα ταστα για τους μπουζουκτζιδες!! :lol: )

 

 

ε, οχι...δεν μπορω να πω πως το δεχομαι αυτο :lol:

 

 

περα απο την πλακα, τι στο καλο γινεται και γιατι?...

 

ισα ισα που τα καντινια εχουν ψοφησει ηδη λιγο επειδη εχω χαμηλωσει τον neck μαγνητη :(

 

τι να κανω ο ανθρωπος?(η λυση του να μην παιζω κατω απο το 12ο ταστο αποριπτεται :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ, ρε συ ESP εγώ ήμουν μια οκτάβα κάτω, γι'αυτό σου έλεγα για 13ο κλπ, δεν είχα δει αυτό το 20! Υποψιαζόμουν αρχικά κάτι με το τάστο, κάτι σαν συντονισμό που είχε γράψει ο whitenoise.

 

Μάλλον είναι αυτό που σου λέει ο SF τότε... Δοκίμασες με άλλη μάρκα χορδών, πιο βαριές/λεπτές χορδές, κλπ?

 

Πάντως τόσο ψηλά πόσο συχνά παίζεις αλήθεια; Καθαρά τουλάχιστον δεν φαντάζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είναι αυτό που σου λέει ο SF τότε... Δοκίμασες με άλλη μάρκα χορδών' date=' πιο βαριές/λεπτές χορδές, κλπ?

 

Πάντως τόσο ψηλά πόσο συχνά παίζεις αλήθεια; Καθαρά τουλάχιστον δεν φαντάζομαι...[/quote']

 

δοκιμασα αλλη μαρκα χορδων και τα σχετικα...τιποτα...(*edit:μονο 10αρες βεβαιως βεβαιως...πιο χοντρες θα μου σπασουν τα δαχτυλα, πιο λεπτες θα σπασουν οι χορδες απο την μονιμη χρηση του floyd :lol: )

 

 

παιζω αρκετα συχνα τοσο χαμηλα.και ναι...καθαρα κι ολας :lol: αλλο που στα καθαρα δεν μου το κανει γιατι παιζω με δυναμικες ο ανθρωπος.

(τι βαλανε τοσα ταστα στην κιθαρα αλλωστε? :lol: για να τα χρησιμοποιουμε ολα).

 

το προβλημα αυτο υπαρχει αρκετο καιρο και τωρα τελευταια εχει αρχισει να μου την δινει ΠΑΡΑ πολυ...μιας και σε "βρωμικο" καναλι φευγουν οι δυναμικες, σε σχεση παντα με το "καθαρο", δεν κοντρολαρεται η καταραμενη...

 

πραγματικα αν δεν υπαρχει λυση, θα χτυπησω στο τελος κανεναν DBX να εχω το κεφαλι μου ησυχο και να τελειωσουν τα προβληματα. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ θα τελειωσουν τα προβληματα,ο DBX για να "μαζεψει" τη ΜΙΑ αυτη νοτα θα "τσακισει" ολον τον ηχο σου...

 

Απλα ειναι υπερβολικα κοντα η χορδη στον πολο του μαγνητη.

Ο πολος δεν μπορει να κατεβει λιγο?

 

α,τα 22 ταστα τα βαλανε για να φαινεται ομορφη η κιθαρα!! :lol:

 

(χωρις πλακα τι κανεις εκει κατω βρε παιδι μου!!?)

 

για δοκιμασε να σηκωσεις λιγο το action της μι...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ειναι υπερβολικα κοντα η χορδη στον πολο του μαγνητη.

Ο πολος δεν μπορει να κατεβει λιγο?

 

α' date='τα 22 ταστα τα βαλανε για να φαινεται ομορφη η κιθαρα!! :lol:

 

(χωρις πλακα τι κανεις εκει κατω βρε παιδι μου!!?)

 

για δοκιμασε να σηκωσεις λιγο το action της μι...[/quote']

 

 

λοιπον...τα ταστα ειναι 24(και παιζω και στο 24ο οπως και πανω απο τον middle μαγνητη...μην ακουσω σχολια :P ) και το action της μι δεν μπορω να το ανεβασω γιατι θα μου χαλασει το παιξιμο στα sweep...

 

ο πολος τωρα, ειναι ισα ισα στο να μπει μεσα στο καπακι που εχει γυρω απο τον μαγνητη...δεν ειναι ηδη ΠΟΛΥ χαμηλα? :?

 

(πολλα μπορεις να κανεις τοσο χαμηλα στην κιθαρα εκτος απο το να παιζεις νοτες...μπορεις να κανεις ωραιοτατους θορυβους :wink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(πολλα μπορεις να κανεις τοσο χαμηλα στην κιθαρα εκτος απο το να παιζεις νοτες...μπορεις να κανεις ωραιοτατους θορυβους :wink: )

 

8O

 

Τον Ματίας Έκλουντ τι τον έχεις; 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμηλωσε τον λιιιγο ακόμα :wink: δεν υπαρχει προβλημα.αληθεια στο κανει σε ΟΛΟΥΣ τους μαγνητες η μονο στον neck??

 

Για τους ...θορυβους συμφωνω και επαυξάνω!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(πολλα μπορεις να κανεις τοσο χαμηλα στην κιθαρα εκτος απο το να παιζεις νοτες...μπορεις να κανεις ωραιοτατους θορυβους :wink: )

 

8O

 

Τον Ματίας Έκλουντ τι τον έχεις; 8)

 

Φοβερος παικτης.....και το τελευταιο του cdaki ηταν πολυ καλο παρεπιπτοντως...αλλα αφηστε τα αυτα γιατι μολις ειδα την σουπερ αγγελια μεσα στο νοιζ:

 

Πωλούνται 2 εισιτήρια για τη συναυλία της Jennifer Lopez στις 17 Μαίου' date=' Τετάρτη στην τιμή των 40 ευρώ. Επικοινωνήστε στο 69455...... Θεσσαλονίκη[/b']

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εσυ ειμαι σιγουρος οτι της εχεις κλεισει ραντεβου για...μετα! :wink: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου