Προς το περιεχόμενο

'Μπουτίκ' λαμπάτος για pocket money?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

A! Να ενα απίστευτο, αξιοπρεπές και τίμιο ενισχυτάκι που δίνει περισσότερα από όσα σου ζητά.

Ωραία τιμούλα και δεν βρίσκω λόγο να ζηλέψει εύκολα boutique ενισχυτές. ¶λλωστε πάντοτε ανταμείβει η less is more οπτική. 8)

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A! Να ενα απίστευτο' date=' αξιοπρεπές και τίμιο ενισχυτάκι που δίνει περισσότερα από όσα σου ζητά.

Ωραία τιμούλα και δεν βρίσκω λόγο να ζηλέψει εύκολα boutique ενισχυτές. ¶λλωστε πάντοτε ανταμείβει η less is more οπτική. 8)[/quote']

 

:D

 

Τι λες Νικόλα, να περιμένω να έρθει η κεφαλή στην Ευρώπη, να πάρω μία και να στη φέρω να της βγάλεις τα μάτια; :wink: (με την καλή έννοια πάντα 8) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι θες βρε. Το παν είναι κάθε όργανο να σε εμπνέει να παίξεις και να γουστάρεις. Και δυστυχώς με το σημερινό marketing αν ενας μουσικός δεν τα σκάσει χοντρά δεν το ευχαριστιέται...

Να στεναχωρηθείς ή να γελάσεις, δεν ξέρω... :( :lol:

 

Τι λέγαμε;Α, ναι, και τώρα που είδα το εσωτερικό του, το σχέδιο του και τα φράγκα που ζητάει πάρε 2-3 να υπάρχουν. Στοίχημα ότι σε μερικά χρόνια θα θεωρείτε vintage.

 

¶λλωστε είδες εσύ ποτέ πανάκριβο ενισχυτή,με πολλά settings, με αξιώσεις και χωρίς ελαττώματα που να απόκτησε φήμη μετά από χρόνια;;; Οι καλύτεροι vintage ενισχυτές είναι οι πλέον ελαττωματικοί!!! 8)

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέγαμε;Α' date=' ναι, και τώρα που είδα το εσωτερικό του, το σχέδιο του και τα φράγκα που ζητάει πάρε 2-3 να υπάρχουν. Στοίχημα ότι σε μερικά χρόνια θα θεωρείτε vintage.[/quote']

 

Αν είδες σε ένα από τα λινκ, κάποιος χρησιμοποιεί 2 τέτοιους σε διάταξη στέρεο.

 

Επειδή είναι 'φτηνό' αντίγραφο του GA-5 που και σήμερα πουλάει η Gibson... 800 Euro 8O δεν είμαι σίγουρος ότι θα γίνει ποτέ vintage... αλλά και ποιος νοιάζεται;; :wink:

 

Να πω ακόμα ότι ο Gibson είναι αγαπημένος ενισχυτής και γι'αυτούς που παίζουν αρμόνικα, έχουμε κανέναν αρπίστα εδώ μέσα; :D

 

Τέλος να συμφωνήσω μαζί σου ότι πρέπει τα 'φτηνά πλην τίμια' μηχανάκια να τα σεβόμαστε, να τα αγοράζουμε (αν μας κάνουν) και να μη τα σνομπάρουμε... σίγουρα μπορείς να φτιάξεις καταπληκτικό ήχο χωρίς να χρειαστεί να πουλήσεις το σπίτι σου, τη γυναίκα σου, ένα νεφρό, το κορμί σου, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

To ξέρω, είναι διαφήμιση, φαντάζομαι και σε άλλα online μαγαζιά θα είναι πλέον διαθέσιμος:

 

http://www.thomann.de/thoiw7_artikel-195898.html

 

Τιμή, περίπου όπως τα υπολογίζαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτό λέει κάτι, στο forum του www.everythingsg.com οι Epiphone προτείνονται με την συχνότητα που στο noiz απαντάμε "Rockinger" στην ερώτηση "Τί κιθάρα να πάρω;" :lol: :lol:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτό λέει κάτι' date=' στο forum του www.everythingsg.com οι Epiphone προτείνονται με την συχνότητα που στο noiz απαντάμε "Rockinger" στην ερώτηση "Τί κιθάρα να πάρω;" :lol: :lol:[/quote']

 

:lol: :lol: :lol:

 

Ε, είπαμε, για αυτό που κάνει είναι πολύ καλή περίπτωση το ενισχυτάκι.

 

Το κεφάλι είναι... ενδιαφέρον αισθητικά, με έναν ανεξιχνίαστα ενοχλητικό τρόπο... χμμμμ.... :idea: :?: :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε' date=' είπαμε, για αυτό που κάνει είναι πολύ καλή περίπτωση το ενισχυτάκι.

 

Το κεφάλι είναι... ενδιαφέρον αισθητικά, με έναν ανεξιχνίαστα ενοχλητικό τρόπο... χμμμμ.... :idea: :?: :!:[/quote']

 

Προσωπικά για αυτό "κρατιέμαι" ακόμα και δεν κανω παραγγελία στον Γερμανό (ενώ εδώ και 10 μερες έχω προγραμματισει να παραγγείλω πραγμα)...ειχα δεί οτι θα ειναι συντομα διαθέσιμος...

 

Και εγώ για το κεφάλι πηγαινω...τις προάλλες ήμουν στον Bon Studio για δοκιμάσω 3-4 ενισχυτές και να αποφασίσω (ασχετο, χτυπησα τον TSL601)...

 

Λίγο πρίν φυγω μου ήρθε φλας οτι είναι ο αντιπρόσωποι της Epiphone και ζητησα να δοκιμασω τον Valve Junior (ήξερα οτι το κεφάλι δεν το΄είχαν)...δεν τον είχαν αλλά είχαν τον Valve Special αν δεν κανω λαθος, ίδια Watt με 10άρι ηχείο και reverb...

 

Δεν ξερω, εμένα ο ήχος του μου αρέσει και προτείνω αν καποιος σκεφτεται να παρει καποιον απο αυτους να παει πρωτα (με την ή τις κιθαρα-ες του) να τον ακουσει...ο τόνος του μου άρεσε παρα πολύ...αυτό που δεν μου άρεσε ήταν οτι ετριζε ολάκερος και το ηχείο ψιλοέκλανε οταν ήταν τερμα (ίσως αυτό να είναι και καλό γιατί προσθετει και άλλη "παραμορφωση" αλλά μου εκανε εντύπωση...δηλαδή ο Junior με το 8άρι τι θα κανει)...απο την άλλη μπορεί να ακουσα λαθος (ουτως ή άλλως ειχα ακουσει πρίν στο τερμα 60 και 100W λαμπάτους Marshall σε 4χ12 και 2χ12 οπότε)...

 

Anyway, την άλλη εβδομαδα θα κανω την παραγγελιά και θα μοιράζεται το 12άρι μεγάφωνο του TSL601...το καλώδιο δεν θα φτάνει (ετσι οπως το βλέπω με το ματι θα πρεπει να έχω την κεφαλή αναποδα επανω στον combo) αλλά δεν τρεχει τιποτα γιατί ουτως ή άλλως στην παραγγελία μεσα είναι και ένα Hotplate (στο οποίο το καλώδιο του μεγαφώνου φτάνει) οπότε θα έχει διπλό ρολο...hotplate για τον marshall και hotplate συν "προεκταση" καλωδίου για τον "μικρό"... :)

 

ΥΓ: ασε που με βολευει αφανταστα το γεγονός οτι χωρίς πατεντες εχει εξόδους για 4,8 και 16 Ohm...οπότε 16άρι hotplate αφου ο Marshall έχει 16άρι μεγαφωνο, ένα καλώδιο και φύγαμε...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω' date=' εμένα ο ήχος του μου αρέσει και προτείνω αν καποιος σκεφτεται να παρει καποιον απο αυτους να παει πρωτα (με την ή τις κιθαρα-ες του) να τον ακουσει...ο τόνος του μου άρεσε παρα πολύ...αυτό που δεν μου άρεσε ήταν οτι ετριζε ολάκερος και το ηχείο ψιλοέκλανε οταν ήταν τερμα (ίσως αυτό να είναι και καλό γιατί προσθετει και άλλη "παραμορφωση" αλλά μου εκανε εντύπωση...δηλαδή ο Junior με το 8άρι τι θα κανει)...απο την άλλη μπορεί να ακουσα λαθος (ουτως ή άλλως ειχα ακουσει πρίν στο τερμα 60 και 100W λαμπάτους Marshall σε 4χ12 και 2χ12 οπότε)...

 

Anyway, την άλλη εβδομαδα θα κανω την παραγγελιά και θα μοιράζεται το 12άρι μεγάφωνο του TSL601...το καλώδιο δεν θα φτάνει (ετσι οπως το βλέπω με το ματι θα πρεπει να έχω την κεφαλή αναποδα επανω στον combo) αλλά δεν τρεχει τιποτα γιατί ουτως ή άλλως στην παραγγελία μεσα είναι και ένα Hotplate (στο οποίο το καλώδιο του μεγαφώνου φτάνει) οπότε θα έχει διπλό ρολο...hotplate για τον marshall και hotplate συν "προεκταση" καλωδίου για τον "μικρό"... :)[/quote']

 

:wink:

 

Σε κάποιους ο ήχος μπορεί να μην αρέσει... ας πούμε του Τάκη δεν του αρέσε ο ήχος του Univalve με single coils (ίδια φιλοσοφία ο Uni)... αλλά εντάξει, ο Τάκης δεν έχει και γούστο. :P :P :lol: :lol: :lol:

 

Παρήγγειλε και ένα καλωδιάκι να σου βρίσκεται πάντως και περιμένουμε σχόλια και κριτική. :wink:

 

Γνώμη μου: θα τα σπάει τελείως σε Αλνίκο μεγάφωνο... χμμμ... κάτι σαν το Red Fang που περιμένω να μου έρθει! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου