Προς το περιεχόμενο

George Kam-θεωρείται μεγάλο ταλέντο στην ηλεκτρική


Under Pressure Band

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

στη παιδική χαρά (που συνήθως καταλήγουν όταν ξυπνήσει η Εύη...) δεν μετράνε!!!!ότι δεν έχει δεί ποτέ τον Jeff Beck και αρκετούς άλλους που δεν παίζουν με πένα?

 

με πεννα εννοω τα πικαρει ολα alternate picking και μικρο ενισχυστη..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δω κιθαριστα 22 χρονων ελληνα που να παιζει ετσι θα το παραδεχτουμε δεν ειμαστε κομπλεξικοι...

Ο φιλος σου παιζει πολυ ωραια,δε σνομπαρω ποτε την ταχυτητα,μου αρεσει να ακουω γρηγορους κιθαριστες(οχι βεβαια να τρεχουν συνεχεια..)και του ευχομαι ο,τι καλυτερο!

Απο κει και περα,καλο θα ηταν να καταλαβει οτι υπαρχουν χιλιαδες αλλοι που παιζουν

εξωφρενικα γρηγορα και να εμπλουτισει την φιλοδοξια του με σωστους στοχους και γενικη

μουσικη παιδεια.

Οσο για τον 22χρονο Ελληνα που ψαχνεις,θα σου παραθεσω το φιλο μου το Γιωργο που ειναι απο την Καβαλα και εχει ηδη κατακτησει πολλα...

Ενα απο αυτα ειναι ενα instructional DVD απο την LickLibrary...

Ειναι ο πρωτος Ελληνας που κανει DVD με Guitartips....

Ψαξτον στο Υοutube που παιζει με τον Tom Quale να δεις τι σημαινει μουσικοτητα και γενικη παιδεια στην κιθαρα..

Οπως καταλαβαινεις,το πραμα εχει ξεφυγει...

Kαλη συνεχεια!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη παιδική χαρά (που συνήθως καταλήγουν όταν ξυπνήσει η Εύη...) δεν μετράνε!!!

 

 

Στο χεράκι σας είναι να μην

http://www.noiz.gr/index.php?topic=180400.0

 

Είδα το βίντεο, μια χαρά παίκτης είναι το παιδί. Παίζει να έχω δει το γκρουπ λάιβ, αν ήταν με τον ίδιο κιθαρίστα. Καλή συνέχεια όπως και να έχει.

 

Η πλάκα είναι πως αν αλλάξω τον τίτλο σε κάτι του τύπου ο George Kam αυτοσχεδιάζει στο orange jam, μια δυο σελίδες θα γραφτούν κ τέλος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστουμε για τα καλα λογια,το παιδι παιζει και αλλα πραγματα..αυτο ειναι ενα δειγμα  :)

 

Δεν αμφιβάλλω. Αλλα να σου πω την αληθεια, βασιστηκα περισσοτερο στην ηλικία του, για το σχόλιο περι μουσικής. Με καθε επιφυλαξη, μπορει να πεφτω στην εξαίρεση...

 

Καλές μουσικές να φτιαχνετε παντα και να γουσταρετε τις διαφορες φασεις σας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τα πολλα λογια ειναι φτωχια και οι πολλες νοτες μπουρπουληθρες, θα συμφωνησω με τον αγαπητο freerock:

 

.................καλο θα ηταν να καταλαβει οτι υπαρχουν χιλιαδες αλλοι που παιζουν

εξωφρενικα γρηγορα και να εμπλουτισει την φιλοδοξια του με σωστους στοχους και γενικη

μουσικη παιδεια.

 

 

 

Καλα παω απο δω για παιδικη χαρα;

 

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως ειμαι αρκετα επιθετικος σε τετοια θεματα...αλλα μου εχουνε βαλει χερι και ετσι θα ειμαι ευγενικος...Ειδα το Βιντεο και εχω να σου πω οτι ο φιλος σου δεν εχει τιποτα μα τιποτα ιδιαιτερο...Ειναι ταχυς(πιστεψε με εχω δει και ταχυτερους)...το παιξιμο του δεν εχει καμια μουσικοτητα περα απ την μουσικοτητα που συνεπαγεται απ την αρμονια του κομματιου...ο φιλος σου παιζει μονο τις στανταρ σκαλες σε καθε βαθμιδα του κομματιου αγνωοντας ολες στις σκαλες που μπορουν να παικτουν αντ αυτων...Δεν ακουσα ουτε μια χρωματικη προσεγκιση στο κομματια πραγμα που το καθιστα αυτοματα αναλατο...οσο για το οτι ειναι 22 χρονων...δεν ξερω που ζεις αλλα αν κανεις μια βολτα στα μαγαζια και στα ωδεια θα βρεις πολλους 22 χρονους που παιζουν παπαδες και ειναι και μελοδικοτατοι...η μουσικη δεν ειναι κλιμακες!οι κλιμακες ειναι απλα πληροφοριες που μας βοηθουν να αποδοικοποιησουμε ενα κομματι...μετα ειναι το θεμα...πανω απο ολα ξενες νοτες...μην αναφερθω για την ριθμικη αγωγη η οποια ητανε μιδαμινη...δεν ακουσα ουτε ενα ρυθμικο σχημα!μονο 16α...αυτο δεν ειναι μουσικη..αυτο ειναι κατι αλλο...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου