Προς το περιεχόμενο

Peavey VS Line6 κι ο Διαμαντόπουλος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και το θέμα που έθεσες άλλο ........ από κει που καταλήγει......

και επειδή είσαι πατριώτης, θα βοηθήσω από την ταπεινή θέση του γραφείου μου όσο μπορώ υπό τους εκπληκτικούς ήχους του Fly to the rainbow των Scorpions (ναι ανακεφαλαίωση λόγω της προσκείμενης συναυλίας)

Λοιπόν φίλε μου καλέ μου φίλε don t be ανθέλλην!

o Peavy Bandit είναι εξαιρετικός γι αυτό που θέλεις και πιστεύω ότι θα σε καλύψει αρκετά. Είναι ποιοτικά "μηχανήματα" τα Peavy, και μεταξύ μας αν δεν σε ενδιαφέρει ο "απόλυτος" ήχος ΣΟΥ, δεν είναι παρά μια πολύ καλή επιλογή, η οποία χωρίς να ξοδεύεις μια περιουσία αξίζει τον κόπο και το χρήμα που σκέφτεσαι να δαπανήσεις.

Τώρα όσο για τα υπόλοιπα.....

Πρώτον κατά το πολύ το τίκι τάκα..... έτσι και το πολύ greeklish (και γω έπαιζα χρόνια online παιχνίδια... αλλά τες πα)

Δεύτερον Τα "παιδιά" στον Διαμαντόπουλο ΔΕΞΟΥ ότι είναι ΠΩΛΗΤΕΣ πρώτα από όλα.

ΤΡΙΤΟΝ δεν σου πήραν τα ΛΕΦΤΑ από την τσέπη, σε προέτρεψαν. Τώρα άμα δεν συμφωνούσες μαζί τους και την έκανες από κει μάλλον δεν μπορείς να κάνεις ένα σωστό διάλογο να προβάλεις τις ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ που έχεις ώς πελάτης που ΣΚΑΕΙ πολλά ή ΛΙΓΑ! Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση να βαριόσουν τον διάλογο, αλλά τότε δεν βλέπω τον λόγο γιατί πήγες να ψωνίσεις.

ΤΕΤΑΡΤΟΝ Δεν πιστεύω να τους είπες θέλω την τάδε κιθάρα και αυτοί να επέμειναν στον ενισχυτή. :roll: είναι απίθανο έως παλαβό και επειδή τυγχάνει να κατεβαίνω ψιλοσυχνά εκεί χωρίς να σημαίνει ότι είναι και τίποτα κολλητοί.... έχω διαπιστώσει από την "γενικότερη" συμπεριφορά τους ότι μιά χαρά πωλητές είναι.... Δεν ερνήθηκαν μπροστά μου τουλάχιστον καμία βοήθεια σε οποιονδήποτε πήγε εκεί.

ΠΕΜΠΤΟΝ Δεν υπονοώ ότι εσύ λες βλακείες. Ίσα ίσα και κρίνοντας από δικές μου εμπειρίες διαπιστώνω το εκ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΟ πράγμα, για το κλίμα εκεί.

Εν κατακλείδι εμένα δεν μου παινευτηκαν ποτέ σαν σούπερ ντούπερ κιθαρίστες, ούτε και μπροστά σε άλλους, για να πω .... πω ρε τι μου λένε τώρα οι τύποι......

Ίσα ίσα που όταν πάω ωσάν πωλητές μου λένε π.χ ήρθε η PRS, θες να ρίξεις μιά ματιά? Ήρθε ο τάδε ενισχυτής ή ή τάδε κιθάρα ..... πάμε να την - τον ακούσουμε..... και δεν τους κακολογω καθόλου ίσα ίσα που έχουν πέντε γνώσεις και κάνουν καλά την δουλειά τους.

Το μόνο που δέχομαι είναι ότι σίγουρα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ 100% όλοι και από όλους ευχαριστημένοι.

 

Φιλικά ΤAQ the GREEK!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

.....δηλαδη τι αλλο να πω?

 

Δίκιο έχεις δεν συζητάμε, μην συνεχίζεις όμως κουράζει το θέμα! Όλοι το γνωρίζουμε μέσες άκρες, έχει ξανασυζητηθεί και κακά τα ψέματα σε όλα σχεδόν τα μαγαζιά στο Ελλάντα θα βρεις έναν-δυο πωλητές που θα σου θυμίζουν φιγούρες θεάτρου σκιών!!!

 

Και εγώ θα σου πρότεινα τον line6 αλλά σκέψου και την περίπτωση του μεταχειρισμένου Peavey που σου προτάθηκε...

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερον Τα "παιδιά" στον Διαμαντόπουλο ΔΕΞΟΥ ότι είναι ΠΩΛΗΤΕΣ πρώτα από όλα.

 

Μπααααααααα..... διαπιστωμένα πράματα. 3 φορές με έχουν διώξει απο κει. Το πιο ελαφρύ ήταν επειδή ζήτησα να ακούσω γνωστό ενισχυτή και κατ' αυτούς "όποιος ξέρει, ξέρει, τι να ακούσεις τώρα".

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκούλπ!!!!!!! 8O 8O 8O 8O !!!!!

Έτσι? Απλά τους είπες να ακούσεις έναν ενισχυτή και σε έστειλαν? 8O Μυστήριο πράγμα πάντως......

 

μια απο αυτες τισ φορες που εχω παει τουσ ειπα για να δοκιμασω μια κιθαρα (το μαγαζι δεν ειχε κοσμο μονος μου ημουν) και λεει: αυτη ειναι γιβσον 3000ευρο οποις θελει να την παρει δεν θα την δοκιμασει γιατι ξερει τι ειναι δεν γινεται οποιος ερχεται εδω να δοκιμαζει τετοιες κιθαρες γιατι ειναι ακριβες και μπορει να παθουν ζημια και μετα πιος θα τη πληρωσει (λες και του ειπα φερτην να την πεταξω απο το μπαλκονι να δω αμα θα σπασει,αμα ειναι καλη δεν θα σπασει) δεν ξερω απο οτι εχω καταλαβει αντιμετωπιζουν τουσ πελατες με το ποσα λεφτα εχουν να δωσουν ,εμενα κοντεψε να με διωξει και ηρθε ενας (40-50 χρονον) και κοντεψε να του γληψει τον Π...ο!!! TAQ μηπως εισαι απο τα ατομα που τα σκανε γερα γερα και σε εχουν θεο γιατι τους νεους (οχι pros) συνηθως τους δερνουν (τροπος του λεγειν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκούλπ!!!!!!! 8O 8O 8O 8O !!!!!

Έτσι? Απλά τους είπες να ακούσεις έναν ενισχυτή και σε έστειλαν? 8O Μυστήριο πράγμα πάντως......

 

εμενα να δεις πως μου εχουν φερθει τακη..οι τυποι ειναι απιστευτοι,ξερολες και πολυ αγενεις...για να μην τους αδικω ολους δεν ειναι ολοι μονο ενας..ξανθος σαν μαλλι γριας.

το κομπλεξ στο μεγαλειο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αα και κατι αλλο οταν ειχα παει για κιθαρα (οπως ειπα πριν) ρωτησα για μια gibson explorer (1700eyro) kai toy leo popo polla lefta pame gia epiphone και μου λεει:αμα δεν εχεις τοσα λεφτα γιατι ρωτας κ με βαζεις να παρω τηλεφωνο να ρωτησω???(χωρις να του πω παρε τηλεφωνο μονος του πηρε) Μετα απο καποιο καιρο πηγα για χορδες και του ειπα τελικα πηρα την epiphone gothic explorer και μου λεει:γουστα ειναι μου λεει αλλα καλα να παθεις .μετα αφου το ειπε του λεω θελω χορδες αρκετα πριμες για τα σολα που παιζω στην μπαντα μου και μου λεει τα σολα τα παιζεις εσυ οχι οι χορδες (ernie ball) ( 8O 8O 8O 8O 8O τοτε ειπα μεσα μου:το ακουσα κ αυτο ελεος πια)

 

και μετα μου λες οτι ειναι καλα παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκούλπ!!!!!!! 8O 8O 8O 8O !!!!!

Έτσι? Απλά τους είπες να ακούσεις έναν ενισχυτή και σε έστειλαν? 8O Μυστήριο πράγμα πάντως......

 

εμενα να δεις πως μου εχουν φερθει τακη..οι τυποι ειναι απιστευτοι' date='ξερολες και πολυ αγενεις...για να μην τους αδικω ολους δεν ειναι ολοι μονο ενας..ξανθος σαν μαλλι γριας.

το κομπλεξ στο μεγαλειο του[/quote']

 

καλα ο ξανθος ΑΛΛΗ φαση του λεω:γαμοτο τα πεταλια ειναι ακριβα πολυ εκμεταλευση λες και αξιζουν 300 ευρο ενα κικλωμα ειναι που βγαζουν το ιδιο εδω και χρονια η εταιριες (ε αυτο ηταν με εδιωξε απο το μαγαζι δεν εχω ξανα παει απο τοτε και δεν θα ξαναπα ποτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εσεις θεωρητε πως η epiphone gothic +emg81/60 για τα λεφτα τις δεν αξιζει?τι στο καλο τοσο βλακας ειμαι και αυτη οι δυο ειναι τα αστερια τησ κιθαρας?δεν εχω και παρα πολλα λεφτα να διαθεσω για αυτο κατεληξα εκει (μεταλ παιζω αλλα δεν ειμαι καμενος μαλλιας και μαυροφορεμενος απλα μου αρεσει γιατι αυτο το ειδος ειναι προκλιση για μενα ως κιθαριστας ειδικα κατι μεταλλικα σολα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ freddy692000 (άσχετο με το θέμα τώρα, σωστά τα λες και σε πιστεύω γιατί κι εγώ έχω ακούσει τα απίστευτα εκει μέσα, και ο μελαχρινός είναι χειρότερος απο τον ξανθό μάλιστα...) μάζεψε οτι έχεις να πεις σε ένα άντε δύο σωστά δομημένα ποστ βρε παιδί μου, έτσι που γράφεις με μπερδεύεις βασικά :? .... Με τα γκρήκλικα μου φαίνεται καλύτερα ήσουνα, αλλά μην αρχίσεις πάλι, γιατί για πολλούς είναι μπλέξιμο και αυτά.... anyways, κάνε μια προσπάθεια :D (ΔΕΝ το λέω για να σε τσαντίσω, σοβαρά με ψιλομπερδεύεις όταν σε διαβάζω)

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου