Προς το περιεχόμενο

Peavey VS Line6 κι ο Διαμαντόπουλος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξερεις τι γινεται εκει που ξεκιναω να αναλυσω ενα θεμα προκειπτει ενα αλλο

και εκει κανω μια παρενθεση με σκοπο να συνεχισω το θεμα που αγησα στην μεση αλλα το ξεχναω οποτε γινεται ενας χαμος επειδη προσπαθω να πω πολλα με λιγες λεξεις και εκει ειναι που γινεται ο χαμος (αα και χτηστο με λενε για να μην λετε freddy)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παντως, μια που ξεκινησαμε την κουβεντα, εμενα παροτι τα παιδια μου εχουν φερθει πολυ καλα καθε φορα που εχω παει στο μαγαζι,πριν κανενα 8μηνο που εψαχνα λαμπατο και ειχα επισκεφθει καθε μαγαζι στην αθηνα, πηγαινοντας σε αυτους, οταν τους περιεγραψα τι θελω απο τον λαμπατο μου(γλυκο ηχο,κλπ κλπ κλπ,ολα τα γνωστα), ηθελαν σωνει και καλα να με πεισουν πως αυτα που ψαχνω δεν τα εχει κανενας λαμπατος αλλα ενας τρανζιστορατος randall :roll:

 

ειπαμε, πανω απ ολα οι πωλησεις, αλλα και με λιγο μετρο ρε παιδια :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον ιδιο randall ηθελαν να μου πασαρουν με το ζορι και μενα...εναν

75watt δεν λες?τι να πω κα οι δυο ειναι μεγαλο το μεγαλυτερο κομπλεξ ever

εγω ειχα παει για κιθαρα και σονι και καλα οτι δεν θελω κιθαρα αλλα ενισχυτη

εναν randall 75w.ηθελα να ηξερα αθτα που λενε τα πιστευουν???απορω με το μυαλο τους????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παω και εγω μια μερα(το εχω ξαναγραψει σε αλλο thread αλλα δεν το βρισκω),και του λεω του ξανθου...οπου Ε:εγω και οπου Μ ο μα... εεεε,ο ξανθος

 

Ε:γεια σας ψαχνομαι να παρω εναν λαμπατο ενισχυτη ο οποιος θα ειναι και ο πρωτος μου...εχω εναν marshall τρανζιστορ του οποιου τον ηχο δεν αντεχω ποια απο την στιγμη που ακουσα καποιους λαμπατους απο φιλου μου...

 

Μ: (με υφος υπεροπτικο..).ποσο καιρο παιζεις κιθαρα αγορι μου;

 

Ε:2 χρονια,γιατι;

 

Μ:δεν χρειαζεται να παρεις ενισχυτη με λαμπα δεν μπορεις να καταλαβεις την διαφορα.αν σε βαλω τωρα με γυρισμενη την πλατη σου και σου παιξω με εναν τρανζιστορ και με εναν λαμπατο σου βαζω στοιχημα οτι δεν θα καταλαβεις ποιος ειναι ποιος.

 

Ε: (αφου εχω παθει πλακα απο την συμπεριφορα του,ειδικα απο την στιγμη που του μιλησα πολυ ευγενικα και χωρις ιχνος..υφους).ωραια μπορει να μην την καταλαβω την διαφορα οπως εσυ λες αλλα μπορει να την ακουω σε ενα χρονο και θελω να παρω απο τωρα εναν λαμπατο.

 

για να μην πολυλογω εννοειται εφυγα απο το μαγαζι,χωρις να καταφερω να δοκιμασω καποιον ενισχυτη..τα σχολια νομιζω περιττα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα με μπερδεύεις :lol: :lol:

Κοίτα πέρα από πλάκα δεν ξεχωρίζω τους ανθρώπους σε αυτούς που τα σκάνε χοντρά ή ψιλά...... Η αλήθεια όμως είναι ότι ναι πράγματι όποτε κατέβηκα Διαμαντόπουλο, είχα τη σκέψη να κάνω μία αγορά είτε κιθάρας είτε ενισχυτή είτε πεταλιού είτε προενίσχυσης, οπότε αν το κατάλαβαν αυτό ίσως να ήταν πιό πρόθυμοι μαζί μου. Ότι τους ζήτησα ήταν πρόθυμοι. Ένα κάρο πετάλια έβγαλαν θυμάμαι μια φορά για να επιλέξω και μάλιστα επειδή είχα πάρει από εκεί τον Peavy Classic μου, όλα τα πετάλια (overdrive) που κατέβασαν να δοκιμάσω τα στήσαμε πάνω σε Peavy Classic τον οποίο έφεραν κατευθείαν για να με εξυπηρετήσουν, και αυτό το εκτιμώ. Αυτό το Ξερολίστικο από μέρος τους που αναφέρεις, εγώ προσωπικά λόγω "δικού μου κώδικα επικοινωνίας" το μεταφράζω ως εναυσμα για κουβεντούλα όπου πες πες... βγαίνουν κάποια χρήσιμα συμπεράσματα φυσικά και για μένα και για εκείνους. Ενοώ ότι δεν μου επέβαλαν ποτέ πάρε αυτό και θα με θυμηθείς, ή άσε ρε τώρα τι μου λες άμα δεν έχεις αυτό που κάνει εκείνο θα ακούγεσαι μάπα και τα σχετικά.... και στο κάτω κάτω ΔΕΝ επιτρέπω σε κανέναν σε συζήτηση με τον τρόπο μου να μου στήσει κουβέντα σε Δογματικές βάσεις. Ειδικά πάνω στην κιθάρα....... Γιατί είναι ΕΞ' ΟΡΙΣΜΟΥ ΑΤΟΠΟ!!!

πάντα είχα και έχω και την δική μου άποψη, και επειδή ο ήχος και η κιθάρα είναι ένα πολυδιάστατο πράγμα, έως ένα σημείο διατηρώ τις επιφυλάξεις μου και τις παγιωμένες θέσεις μου που είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ και αν το δείξεις αυτό μέσα από την κουβέντα που θα κάνεις με όμορφο τρόπο δεν πιστεύω ότι αφήνεις περιθώριο για αντιμετωπηση του τύπου "φεύγα από δω τώρα μωρε και μη μας πρήζεις" Βέβαια αυτά ΕΓΩ.

Τώρα αν έχουν συμπεριφερθεί διαφορετικά σε άλλους πραγματικά λυπάμαι γιατί η εντυπωση που μου έχουν δώσει είναι σχετικά καλή.

Ρε συ Τάκη με κούφανες, και σύ και αρχίζω να αμφιβάλω :?

Τι να πω ρε παιδιά...... το κεφάλι μου δεν το κόβψ πάντως για κανέναν, απλά μεταφορά εμπειριών κάνω....... :roll:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν πήγα για ενισχυτή κάθησα και άκουσα κάμποσους λαμπάτους από Marsall JCM2000, μέχρι Fender Deluxe reverb, Peavy Classic κ.α. Τεκικά αγόρασα τον Peavy. Για τον Randall ναι μου έκαναν νύξη. Ηταν πολύ "ξερός" και "χάλια" για τα γούστα μου τον απέφυγα...... Τελικά μου έκαναν δώρο μιά μπλούζα Randall :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν πήγα για ενισχυτή κάθησα και άκουσα κάμποσους λαμπάτους από Marsall JCM2000' date=' μέχρι Fender Deluxe reverb, Peavy Classic κ.α. Τεκικά αγόρασα τον Peavy. Για τον Randall ναι μου έκαναν νύξη. Ηταν πολύ "ξερός" και "χάλια" για τα γούστα μου τον απέφυγα...... Τελικά μου έκαναν δώρο μιά μπλούζα Randall :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

Σιγουρα μιλαμε ολοοι για το ιδιο μαγαζι???παντωσ TAQ εισαι ο μονος που εχεις

να πεις κατι καλο για τουσ αγενεστατους και υπεροπτες τιπους αυτους...παντως

εκτος το οτι σου εχουν φερθει καλα πιστευω πως συμφωνεις στο οτι και οι δυο νομιζουν οτι ειναι οι θεοι στο θεμα τις κιθαρας(αλλα τελικα ειναι τοσο ζωα ,συγνωμη για την λεξη, και οι δυο που το μονο που ξερουν να κανουν στη ζωη τουσ ειναι να παιζουν ηλεκτρικη και να περιφανευονται,ενω δεν βλεπουν οτι ειναι δυο κακομοιροι υπαλλυλοι.ενω οι πελατες απο μικρους ως μεγαλους μπορει να μην ξερουν καλα κι8αρα(γιατι το εχουν ως χομπι και οχι ως σκοπο ζωης) αλλα να σπουδαζουν η να βγαζουν 3000ευρο και καποια μερα να γινουν μεγαλοι ενω αυτοι οι δυο ακομα με τα πεταλακια θα ασχολουνται...(ουτε οικογενεια δεν θα εχουν κανει οι αχρηστοι)...αμα παθουν κατι ομωςο γιατρος και η νοσοκομα θα τουσ σωσουν και οχι η κιθαρα που δεν καταλαβαινουν οτι οι περισσοτεροι που πανε εκει το εχουν ως χομπι και δεν πανε με σκοπο να ξοδεψουν ολα τα λεφτα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΙΨΔ

 

 

Η Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή (ΙΨΔ), που ανήκει στις αγχώδεις διαταραχές, είναι μια κατάσταση που μερικές φορές μπορεί να είναι αρκετά σοβαρή και να επιμένει για χρόνια. Το άτομο που πάσχει από ΙΨΔ παγιδεύεται από μιά σειρά επαναληπτικών σκέψεων(ιδεοληψίες - obsessions-Διαμαντοπουλος) και συμπεριφορών(ψυχαναγκασμοί - compulsions), που αν και δίχως νόημα ακόμη και για τον ίδιο τον πάσχοντα, προκαλούν μεγάλη δυσφορία και είναι πολύ δύσκολο να ξεπεραστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΙΨΔ

 

 

Η Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή (ΙΨΔ)' date=' που ανήκει στις αγχώδεις διαταραχές, είναι μια κατάσταση που μερικές φορές μπορεί να είναι αρκετά σοβαρή και να επιμένει για χρόνια. Το άτομο που πάσχει από ΙΨΔ παγιδεύεται από μιά σειρά επαναληπτικών σκέψεων([b']ιδεοληψίες - obsessions-Διαμαντοπουλος[/b]) και συμπεριφορών(ψυχαναγκασμοί - compulsions), που αν και δίχως νόημα ακόμη και για τον ίδιο τον πάσχοντα, προκαλούν μεγάλη δυσφορία και είναι πολύ δύσκολο να ξεπεραστούν.

 

Που τα σκέφτεσαι αυτά τα βαθυστόχαστα έτσι γδυτούλι που κάθεσαι καταμεσίς στο δωμάτιο....και έχεις και δίκιο....

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου