Προς το περιεχόμενο

Sing sing sing


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ατοπου απαγωγης

Ανθρωπε μου ειπαμε!!!επαγωγη εις ατοπον!!!οχι απαγωγη!!!και μετα λενε για μενα...

τεσπα...κροτος ειναι η απαντηση των 10000 ευρω...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iσως καποιος μπορει να μας πει την Ελληνικη ορολογια για ta grace notes...

Σε συνδυασμό και με τα παραπάνω, grace notes: Χαριστικές βολές; :P

 

Κατά τ άλλα θα μπορούσαν ίσως να εκφραστούν ως "προσεγγίσεις" όπως τα ήξερα εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαλα χτυπηματα  ;D???

 

Oχι αυτο ειναι ghost notes.. ;D ;D ;D

 

   Grace notes ειναι π.χ το buzz roll..Απαλες νοτες αλλα χωρις καποια υποδιαρεση.

Μιλαμε για buzz..Xαιδεμα του ταμπoυρου ουσιαστικα, που οι συγκεκριμενες νοτες δeν εχουν ρυθμικη αξια αλλα παιζωνται κοντα σε νοτες που εχουν..Συνηθως στο ταμπούρο ακουγεται ως zoommmm....(χαχαχαχα, χαβαλεδιαστε αφοβα... ;D ;D ;D ;D ;D)

 

Π.χ. όταν παιζουμε flam(1 grace note) ή drag(2 grace notes).Oι νοτες που παιζονται πριν την κυρια νοτα δεν εχουν ρυθμικη αξια, απλα παιζονται οσο πιο κοντα σε αυτην...

 

Οσοι θελουν μπορουν να τσεκαρουν tommy igoe groove essentials 2-groove 47...

Και μερικα video...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

5.Νικολα μου...αν σε 600 λεξεις κειμενο κοιτας την παραγραφοποιηση...μαλλον χανεις το δασος..

Αν σε 600 λεξεις κειμενο εγω κοιταζα την παραγραφοποιηση..μαλλον δεν θα ημουν μουσικος.

Πιθανόν να χάνεις κι εσύ πάρα πολλά με το να μην πατήσεις 5-6 φορές το enter... Αλλά τέλος πάντων, τέρμα off topic! Back to the topic, please! :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα τα grace νοτες ειναι ενα ειδος καλωπισμου της κυριας νοτας  και μπαινουν στην κατηγορια των ornaments ::)

τα rolls ειναι στην κατηγορια του tremolo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου