Προς το περιεχόμενο

Δείτε το νέο video clip των skelters


TheSkelters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι κακιασμένοι ρε συ; Εγώ ακόμα δεν μπορώ να σταματήσω να γελάω με την εικόνα του CostUs...  :D :D :D :D :D

Σε φχαριστώ ρε Ray αλλά έχει δίκιο η Εύη (αν και ετουνωνοι δεν διαβάζουν ποτέ σχόλια ή απαντάνε, απλώς ανακοινώνουν).

Θετικό σχόλιο: Το Rick δένει μούρλια με το γκαζόν.

P30.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

(αν και ετουνωνοι δεν διαβάζουν ποτέ σχόλια ή απαντάνε, απλώς ανακοινώνουν).

Ναι, δατς τρου.

 

Θετικό σχόλιο: Το Rick δένει μούρλια με το γκαζόν.

δατ του.

 

Move along now, nothing to see here :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπαθητικό τραγούδι, εξαιρετικό το βίντεο πραγματικά, νομίζω ότι "πιάνει" το feeling του κομματιού και αυτή την ταξιδιάρικη-συναισθηματική διάθεση, πολύ όμορφη φωτογραφία.

 

Τώρα όσον αφορά το πρωτότυπο της σύνθεσης, εντάξει ας μην κοροϊδευόμαστε, όταν πρόκειται για δυτική μουσική, και ειδικά για μια rock μπαλάντα, αν μη τι άλλο θα συναντήσουμε κλισέ. Η παρθενογένεση έχει τελειώσει εδώ και καιρό στα "λιμέρια" μας και όποιος νομίζει το αντίθετο, ή παίζει κάτι σε Mars Volta σε συνδυασμό με κινέζικο μπάντζο(αν υπάρχει αυτό το πράγμα!) και επιρροές από ινδιάνικο μπαρόκ και κατ'επέκταση το έργο του θα εκτιμηθεί μετά θάνατον όταν ο κόσμος θα ναι έτοιμος να ακούσει το συγκεκριμένο είδος, ή είναι εξωγήινος! Σαφώς και δεν είναι κάτι το πρωτότυπο αρμονικά κλπ. αλλά εγώ το κρίνω εκ του αποτελέσματος, και το αποτέλεσμα ήταν κάτι παραπάνω από το αδιάφορο, είχε ψυχή και μια όμορφη ενορχήστρωση/παραγωγή.

 

Εν κατακλείδι, καλή προσπάθεια και ελπίζω να δω κάτι ακόμα πιο ενδιαφέρον από εσάς γιατί τα βασικά κατά τη γνώμη μου στοιχεία τα έχετε.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι μουσικά είναι ΟΚ. Αυτά που με χάλασαν είναι ο στίχος (τετριμμένος) και το βίντεο (Επίσης τετριμμένο και σχεδόν ερασιτεχνικό, παρά την ομολογουμένως καλή φωτογραφία. Δεν "περνάει" ως επίσημο βίντεο).

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά, ποιός αναφέρεται στον εαυτό του στο τρίτο πρόσωπο ; :P

O εαυτός μου

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά, ποιός αναφέρεται στον εαυτό του στο τρίτο πρόσωπο (εκτός από τον Καίσαρα...); :P

 

130.000.000 Ιαπωνες. ;D

 

εξω απο την πλακα οταν μιλανε για τον εαυτο τους αλλα και για αλλους παντα σε τριτο προσωπο μιλανε (δεν λενε π.χ. "Μητσο παμε για σουβλακια το βραδυ" αλλα "ο Νικος και ο Μητσος θα πανε για σουβλακια το βραδυ?"...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου