Προς το περιεχόμενο

Αγορά Millenium mps300 ή mps600...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

400 eυρω με μεταχειρισμενο σετ..mesh heads, triggers, αισθητηρες για τα πιατα, πεταλι κασσας...πεταλι hihat, πιατινια-brain- καλωδια???

λιγο χλωμο φιλε.

Κανε τις προσθεσεις σου..

Και σε ολες τις διαστασεις να διαφωνησεις..παλι δεν βγαινει...

Για να μην το κουράζουμε θα ποστάρω όταν τελειώσω τα δικά μου(απλά κάνω positional sensing snare,tom,βαθύ και hihat με triplezone cymbals)...σε μια βδομάδα το λιγότερο!(έχει πειραματισμό η φάση!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε γαμ*το περιμένω ακόμα, είχα τόση ανυπομονησία που ενώ είχε απεργία η τράπεζα που είμαι κανονικά λόγω διήμερου πήγα σε άλλη τράπεζα να ανοίξω λογαριασμό μόνο (που ήταν ανοιχτή) για να στείλω τα λεφτά) στις . Πήρα την DHL να ρωτήσω και λέει έρχεται ..οδικώς η παραγγελία, δηλαδή 6-7 μέρες. Ίσως μικρές πιθανότητες για την Παρασκευή αλλά μάλλον λέει την άλλη βδομάδα. Και όλα αυτά επειδή είχε πάρει το μάτι μου σε κάποιο μήνυμα σε ΑΥΤΟ το φόρουμ που κάποιος έλεγε ότι σε 3-4 μέρες είχε έρθει το πακέτο του από thomman...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω παραγγείλει 3 φορες, 2 απο thomann και 1 απο dv247.com. Και τις 3 φορες εκαναν 3 μερες. Τωρα δεν ξερω τι παιζει.. αλλα και αλλα πραγματα που παραγγελνω, amazon και τετοια, συνηθως πχ. παραγγελνω Δευτερα; Πέμπτη με Παρασκευή θα ναι εδω. Λογικο, με αεροπλάνο ερχονται. Τωρα εσενα γιατι το στειλαν οδικώς δεν εχω ιδέα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από μερικές μέρες χρήσης ας γράψω το πρώτο review λοιπόν για το Alesis DM8 Pro.

 

Θα τα γράψω αναλυτικά, ελπίζω να μην σας κουράσω. Αλλά επειδή είχα πολύ ενθουσιασμό για το πρώτο μου σετ, πρόσεξα κάθε λεπτομέρεια και τώρα την καταθέτω για σχόλια και λύσεις.

 

Η παραγγελία και η παραλαβή

Η παραγγελία έγινε τη δεύτερη ημέρα της διήμερης γενικής απεργίας (την περασμένη βδομάδα, 27/6-1/7). Για να μην τα πολυλογώ, πέρασα αρκετό εκνευρισμό μέχρι να έχω το σετ στα χέρια μου. Track στο ίντερνετ έχει μόνο στο γερμανικό dhl. Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι κάνει 6-7 μέρες και το νωρίτερο θα τα έπαιρνα την Παρασκευή (χθες δηλαδή). Πηγαίνει Δευτέρα (αυτή που μας πέρασε) πάει Τρίτη και είμαι εκτός του χώρου που περιμένω την παραγγελία, έχω χρόνο λέω. Ξαφνικά όμως βλέπω Τρίτη απόγευμα στο γερμανικό dhl στο ίντερνετ ότι το ένα από τα δύο πακέτα έχει φτάσει λέει στον προορισμό, και περάσαν από τον χώρο Τρίτη πρωί και δεν ήταν εκεί κανείς! Ο εκπρόσωπος είπαμε μου είπε το νωρίτερο Παρασκευή να έρθουν και αν. Παίρνω τηλέφωνο πάλι στο τμήμα που ασχολείται με τις παραγγελίες εξωτερικού και μου λέει το ένα από τα δύο πακέτα θα είναι στον τοπικό ΕΛΤΑ διότι μαθαίνω ότι η γερμανική dhl συγχωνεύτηκε με το γερμανικό ταχυδρομείο και αυτά που έρχονται στην Ελλάδα τα παραδίδει είτε η dhl είτε τα ΕΛΤΑ! Πάω εσπευσμένα Τετάρτη στον τοπικό ΕΛΤΑ, δεν ξέρουν τίποτα, παίρνω την dhl πάλι, μου λένε πάρε την "πόρτα πόρτα" υπηρεσία των ΕΛΤΑ, που μόνο στις πόλεις είναι "πόρτα-πόρτα", στις άλλες περιοχές είναι "τον ήπιες-τον ήπιες"... Παίρνω και εκεί είχανε στο σύστημά τους το σωστό track των 2 πακέτων και μου είπαν που βρίσκονται αυτά. Οπότε Πέμπτη πρωί  φτάσανε τελικά και τα παρέλαβα ο ίδιος από το τοπικό ΕΛΤΑ το σετ ήταν ένα τεράστιο κουτί που απορώ πως χώρεσε τελικά στο ιμπιζάκι.. και πως κατάφερα να το μεταφέρω.

Οπότε ή η γερμανική ιστοσελίδα της dhl είχε ΛΑΘΟΣ track n trace στοιχεία, γράφαν ότι το ένα από τα δύο πακέτα παραδόθηκε ενός δεν είχε (γίνει απόπειρα να) παραδοθεί ή τα ΕΛΤΑ τους είπαν ότι έγινε απόπειρα να παραδοθεί, αλλά την κάνανε 2 μέρες μετά..

Το στήσιμο αρκετά σταθερό και φαίνεται να έχει αντοχή στο χρόνο.

 

Ο εγκέφαλος

Οι ήχοι είναι αρκετοί και ενδιαφέροντες. Η πλοήγηση σχετικά απλή. Δεν ξέρω πόσο θα μπορώ να χρησιμοποιήσω τους ήχους βέβαια (βλέπε επόμενη ενότητα).

 

Το σετ (realpads)

Είδα λοιπόν τι είναι αυτά τα realpads. Και τι εστί ηλεκτρονικά ντραμς. Ας γράψω λοιπόν τα θετικά και τα αρνητικά. Όσον αφορά την αίσθηση δεν είναι άσχημα. Το high hat αρκετά καλή απόκριση ίσως η καλύτερη στο σετ. Το crash και ride όλα καλά, αρκετός ρεαλισμός. Το πρόβλημά μου είναι με τα realpads και θα αναλύσω ακριβώς τι εννοώ. Καταρχάς δεν ξέρω αν φταίει η ασχετοσύνη μου με τα ντραμς, η ασχετοσύνη μου με την έννοια του triger που υπάρχει μέσα στα 'τζούφια' τύμπανα ενός ηλεκτρονικού σετ ή κάτι με τις ρυθμίσεις. Πάμε πρώτα στο snare. Εδώ υπάρχει σαφώς πρόβλημα. Δεν ξέρω που ακριβώς μέσα είναι τοποθετημένος ο μηχανισμός πάντως χτυπώντας ακριβώς με την ίδια δύναμη βλέπω κάτι άκρως εκνευριστικό, περιμετρικά γύρω γύρω πάνω στην επιφάνεια ο ήχος είναι κανονικός, όσο πλησιάζουμε προς το κέντρο ο ήχος snare χάνεται και ακριβώς στο κέντρο δεν υπάρχει απόκριση ήχου snare, εκτός αν κοπανήσεις πολύ δυνατά! Και μέτα λέει ότι έχει και dynamic articulation. Στα tom τώρα, ο αντίστοιχος ήχος για κάθε ένα ενεργοποιείται κυρίως όταν χτυπάς στο κέντρο του τύμπανου. Τα tom πάει κι έρχεται αλλά στο snare αυτό που περιέγραψα είναι άκρως εκνευριστικό. Και δεν είναι θέμα ευαισθησίας, αφού δοκίμασα και με φουλ ευαισθησία (99), η διαφορά απόκρισης του ήχου όπως περιέγραψα στην επιφάνεια παραμένει. Είχα πει από την αρχή ότι τα μεγέθη του σετ όπως τα είχα δει ήταν αυτό που ήθελα, ειδικά μάλιστα στο snare, τι να το κάνω όμως όταν δεν μπορώ να χτυπάω όπου θέλω στο snare αλλά πρέπει να συγκεντρώνομαι να χτυπάω σε συγκεκριμένα σημεία για να βγάλει ήχο; Αυτό που δεν ξέρω είναι αν έτσι το βγάλανε, αν είναι φτηνιάρικος ο αισθητήρας του snare ή αν έπαθε κάποιο πρόβλημα ο αισθητήρας. Καλά, δεν υποτίθεται ότι ο αισθητήρας πιάνει ΟΛΗ την επιφάνεια κάθε τυμπάνου; Πχ λέει στον οδηγό, πριν αρχίστε να παίζετε σφίξτε όλα τα τύμπανα μιάμιση φορά, αλλιώς μπορεί να χαλάσετε τους αισθητήρες. Με μπαγκέτα χτύπησα μερικές φορές πριν διαβάσω τον οδηγό και πριν τα σφίξω, αλλά όχι και τόσο δυνατά (για να δω τι ήχο βγάζουν νεκρά). Ίσως φταίει το ότι τα έσφιξα; Είπαμε είμαι άσχετος και σε αυτό, λέει ότι όπως στα ακουστικά ντραμς σφίγγεις τις μεμβράνες, έτσι και σε αυτά. Αν σφίξω περισσότερο, ή ξεσφίξω, μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα; Μεγάλο snare που δεν αποκρίνεται σωστά σε όλη την επιφάνειά του είναι χειρότερο από μικρό αλλά καλά αποκρινόμενο snare!

Και πάμε τώρα στο θέμα του θορύβου. Είχα ακούσει από πριν για τον περισσότερο θόρυβο που βγάζουν τα realpads της alesis. Οκ, δεκτό. Απλά η μπότα βγάζει πολύ θόρυβο και για κάποιον περίεργο λόγο το tom 2 του μεσαίου μεγέθους βγάζει διαφορετικό και πολύ δυνατότερο θόρυβο από τα υπόλοιπα pads. To αποτέλεσμα είναι ότι αν παίζεις με ακουστικά, πρέπει να τα έχεις σχεδόν τέρμα για να μην ακούς μαζί τον ήχο της μπότας, τουλάχιστον. Επίσης, αν παίζεις με κάποιο aux σύστημα ήχου, θα πρέπει να το έχεις αρκετά δυνατά ώστε να υπερβαίνει τους ήχους τουλάχιστον της μπότας αλλά και των κυμβάλων πολλές φορές, πράγμα όμως που ακυρώνει τον αρχικό σχεδιασμό να μην ενοχλείς/ακούγεσαι πέρα από τον χώρο που βρίσκεσαι... ακόμα το ψάχνω αυτό με τον ήχο/θόρυβο για το ποια είναι η καλύτερη λύση.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως γίνεται να έχουν βάλει τόσες πολλές ρυθμίσεις σε κάθε pad και διάφορα εφφέ, τη στιγμή που δεν ξέρεις καν τη στιγμή που θα το χτυπήσεις αν θα έχεις την απόδοση του ήχου, αν δηλαδή χτυπήσεις προς την άκρη σε κάποιο tom και προς το κέντρο στο snare, τα fx μας μάραναν τώρα; Επαναλαμβάνω ότι ίσως κάτι δεν κάνω καλά, ακόμα δεν έχω ψάξει το note chaser που υπάρχει στον εγκέφαλο για εναλλακτική ρύθμιση και παραμετροποίηση του σετ όπως το θέλει ο χρήστης..

 

H μπότα και το διπέταλο

Μιλάμε για έναν άσχετο που έστησε το pearl διπέταλο στην τύχη, απλά διαβάζοντας το μάνουαλ. H αλήθεια είναι ότι δεν έχω ιδέα πως να ρυθμίσω ελατήρια, γωνία των απολήξεων με το πετάλι κλπ, προς το παρόν δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα. Θέλει πολύ δουλειά ακόμα. Το ψάχνω αυτό.

Το πετάλι του high hat λίγο περίεργο στη χρήση, αν και σχετικά ρεαλιστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου snare (10άρι), έχει πάρα πολύ καλή απόκριση, όπου και αν το χτυπήσω. Δεν έχω πειράξει καθόλου το σφίξιμο, δοκίμασε να χαλαρώσεις τη μεμβράνη.

 

Για τον ήχο των pads, σου είπα... ακουστικά κλειστού τύπου με καλούτσικο isolation ή mesh head.

 

Ψάξε λίγο τον εγκέφαλο, θα τα βρεις και θα τα φτιάξεις όλα. Καλό διάβασμα του manual και υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου snare (10άρι), έχει πάρα πολύ καλή απόκριση, όπου και αν το χτυπήσω. Δεν έχω πειράξει καθόλου το σφίξιμο, δοκίμασε να χαλαρώσεις τη μεμβράνη.

 

 

 

Μια στιγμή φίλε, τα ίδια pads δεν έχουμε; Δεν γράφει στο μάνιουαλ το δικό σου "πριν παίξτε για πρώτη φορά, σφίξτε κάθε pad μία και μισή φορά αλλιώς υπάρχει κίνδυνος να χαλάσουν οι trigers"; Αυτό ακριβώς γράφει στο δικό μου και αυτό ακριβώς έκανα.

Το snare λοιπόν, είχε ακριβώς την απόκριση που περιέγραψα. Το ανοίγω και τι βλέπω; Αμέσως από κάτω υπάρχει μία λεπτή στρώση υλικού κολλημένη πάνω σε έναν μεταλλικό δίσκο που κάτω από τον δίσκο υπάρχουν τα καλώδια που υποθέτω ότι οδηγούν στον αισθητήρα. Ο μεταλικός δίσκος αυτός λοιπόν ΗΤΑΝ ΜΕΤΑΤΟΠΙΣΜΕΝΟΣ προς την μεριά που είχε καλή απόκριση το snare! Τον κεντράρισα και έσφιξα πολύ πολύ λίγο. Πρώτη απογοήτευση λοιπόν από την Alesis, να έρχεται εργοστασιακά σφραγισμένο τύμπανο και να μην είναι σωστά τοποθετημένο μέσα, τη στιγμή μάλιστα που σου λέει σφίξτα ακριβώς τόσο, δηλαδή ας πούμε είναι ακριβώς έτσι όταν φεύγουν και πρέπει να κάνεις ακριβώς έτσι. Δεν ξέρω αν έπεσα σε συγκεκριμένο κομμάτι βέβαια. Πάντως και τώρα που έβαλα τον δίσκο στο κέντρο, παρόλο που παίρνω καλή απόκριση στο κέντρο, κανονική δηλαδή, στα διάφορα σημεία όσο πάμε φυγόκεντρα υπάρχουν διαφορές στην απόκριση πάλι..

Τα υπόλοιπα tom όπως είπα η απόκρισή τους είναι κυρίως στο κέντρο. 2-4 εκατοστά από την άκρη δεν δίνει σχεδόν τίποτα. Αν ξέρεις πες μου τι ακριβώς παίζει με το σφίξιμο, τώρα αισθάνομαι την ανάγκη να τα ανοίξω όλα μπας και δεν είναι σωστά τοποθετημένα από μέσα. Απορώ πάντως γιατί γράφουνε να τα σφίξεις μπας και πάθει κάτι ο αισθητήρας, θεωρητικά και τελείως να βγάλεις τις βίδες, όσο και να βαράς τον μεταλικό δίσκο δεν πρόκειται να σπάσει ή κάτι τέτοιο. Α επίσης και η μπότα, έχω το διπέταλο, και ενώ έχουν μερικά εκατοστά διαφορά τα δυο ματσούνια, το αριστερό βγάζει ελαφρά πιο βαθύ ήχο από το δεξί! Παρόλο που άνοιξα το pad και το κεντράρισα όσο μπορούσα!

 

 

Για τον ήχο των pads, σου είπα... ακουστικά κλειστού τύπου με καλούτσικο isolation ή mesh head.

 

Μα κλειστά ακουστικά χρησιμοποιώ, όχι του walkman. Πάντως ακόμα και στα 3/4 της έντασης το volume, πάλι ακούω τον ήχο του ride ας πούμε αλλά και του snare. Ακόμα και τέρμα το volume στο module με τα ακουστικά, το ride θα το ακούσω! Τέλος πάντων, αυτό ας πούμε ότι συνηθίζεται, να συγκεντρώνεσαι στον ντραμ ήχο και όχι στον νεκρό.

 

Ψάξε λίγο τον εγκέφαλο, θα τα βρεις και θα τα φτιάξεις όλα. Καλό διάβασμα του manual και υπομονή.

 

Αυτό που μου είχες πει για τη ρύθμιση κάθε κομματιού ξεχωριστά με volume, δεν το βλέπω, φαντάζομαι εννοούσες την επιλογή για το sensitivity κάθε κομματιού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια στιγμή φίλε, τα ίδια pads δεν έχουμε; Δεν γράφει στο μάνιουαλ το δικό σου "πριν παίξτε για πρώτη φορά, σφίξτε κάθε pad μία και μισή φορά αλλιώς υπάρχει κίνδυνος να χαλάσουν οι trigers"; Αυτό ακριβώς γράφει στο δικό μου και αυτό ακριβώς έκανα.

 

 

Τα ίδια pads έχουμε, αλλά δεν θυμάμαι να διάβασα κάπου στο manual ότι ΠΡΕΠΕΙ να τα σφίξω. Φαντάζομαι κάποιος λόγος υπάρχει που τα φέρνουν λάσκα, αλλά ίσως έτυχες σε ελαττωματικό snare.  Το λογικό είναι να trigάρει καλύτερα στο κέντρο, και όσο πάει περιμετρικά να μειώνεται η "απόκριση". Επειδή το κοίταξα τώρα στο δικό μου... το 10άρι snare έχει πολύ καλή απόκριση στο κέντρο και μειώνεται λίγο 2-3 εκατοστά περιμετρικά. Ε και να θες, δεν μπορείς να το χτυπήσεις σε αυτό το σημείο για να καταλάβεις διαφορά.  :P

Τα 4 μικρά 8άρια toms έχουν πολύ καλή απόκριση όπου και αν τα χτυπήσω (λογικό λόγω μεγέθους).

 

 

Μα κλειστά ακουστικά χρησιμοποιώ, όχι του walkman. Πάντως ακόμα και στα 3/4 της έντασης το volume, πάλι ακούω τον ήχο του ride ας πούμε αλλά και του snare. Ακόμα και τέρμα το volume στο module με τα ακουστικά, το ride θα το ακούσω! Τέλος πάντων, αυτό ας πούμε ότι συνηθίζεται, να συγκεντρώνεσαι στον ντραμ ήχο και όχι στον νεκρό.

 

Εγώ έχω τα AKG K512, που έχουν ελάχιστο isolation και δεν μπορώ να ανεβάσω το volume πάνω από 1/2 στο Module, γιατί η ένταση στα συγκεκριμένα ακουστικά είναι πολύ μεγάλη... Με την ένταση στα 3/4 σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση να παίξω, θα κουφαθώ!  ;D

Έτσι την έχω στο 1/2, παίζω πιο αθόρυβα και δεν ακούω τον ήχο των pads. Δεν υπάρχει λόγος να τα "κοπανάς" λες και δεν σου κάθονται! Ένα καλό στα E-drums είναι ότι μπορείς να διαχειριστείς τον ήχο, αξιοποίησε αυτή τη δυνατότητα. 

 

 

Αυτό που μου είχες πει για τη ρύθμιση κάθε κομματιού ξεχωριστά με volume, δεν το βλέπω, φαντάζομαι εννοούσες την επιλογή για το sensitivity κάθε κομματιού;

 

 

Όχι, δεν εννοώ το sensitivity. Τουλάχιστον στο DM10 γίνεται έτσι...

Για κάποιο συγκεκριμένο kit, στο module επιλέγεις INST --> INST (F1) --> LVL (F2) --> Ανεβάζεις το Level και με το Note Chase ενεργοποιημένο χτυπάς το pad που θες, και το ρυθμίζεις.

 

Επίσης, για να αυξήσεις ή να μειώσεις την γενική ευαισθησία όλων των pads, επιλέγεις UTILITY --> TRIG (F3) --> Trig Sens.

 

Και κάτι άλλο για την απόκριση των pads...

(Δεν ξέρω αν είναι διαθέσιμη η επιλογή αυτή στο DM8), στο DM10 μπορείς να ρυθμίσεις την "καμπύλη" κάθε ήχου, για να επιλέξεις την απόκριση που νομίζεις ότι είναι καλύτερη. Μπορείς να ορίσεις την καμπύλη σε συνεχή, λογαριθμική, ελικοειδή, κλπ.

Πηγαίνεις EXT TRIG --> CURV (F3) --> Αλλάζεις το VelCurve.

 

Συγνώμη αν αυτές οι επιλογές δεν υπάρχουν στο DM8, δεν μπορώ να ξέρω γιατί δεν το έχω δουλέψει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρο αυτό που είπα για το sensitivity, το Level (Volume) είναι όντως που ρυθμίζεται σε κάθε instrument 1-99.

 

Επιλογή για καμπύλη δεν υπάρχει στο DM8, υπάρχουν panning δεξιά αριστερά, decay ήχου, reverb και διάφορα άλλα fx. Επίσης κάθε instrument έχει δύο layers ακόμα δεν το έχω πειράξει αυτό. Υπάρχει και το κουμπί Utility.

 

Δε μου είπες όμως για το σφίξιμο. Τι κάνεις εσύ; Δεν έχεις αλλάξει ποτέ καθόλου το σφίξιμο; Στα ακουστικά ντραμς το πολύ σφίξιμο τι σημαίνει; Διαφορετικό είδος ήχου ή πιο δυνατός ήχος με λιγότερη δύναμη χτυπήματος; Ή το αντίθετο;

 

Για snare σκέφτομαι όπως σκεφτόμουν και από την αρχή ένα καλό mesh head και να βάλω το περισευούμενο pad για εξτρά tom αν και πρέπει να δω πως θα το βολέψω, έτσι κι αλλιώς ένα είναι το εξτρά κομμάτι που δέχεται ο εγκέφαλος. Ακουστικά τι να πω, κάτι παλιά SONY mdr-cd280 έχω, ή αυτά είναι πολύ αδύναμα ή ο εγκέφαλος δεν έχει τόση δύναμη. Πάντως σε μίκτη που τα χρησιμοποιούσα εως τώρα παραήταν δυνατά (ή παραήταν δυνατός ο μίκτης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε μου είπες όμως για το σφίξιμο. Τι κάνεις εσύ; Δεν έχεις αλλάξει ποτέ καθόλου το σφίξιμο; Στα ακουστικά ντραμς το πολύ σφίξιμο τι σημαίνει; Διαφορετικό είδος ήχου ή πιο δυνατός ήχος με λιγότερη δύναμη χτυπήματος; Ή το αντίθετο;

 

Στα ηλεκτρονικά ντραμς, η διαφορά που θα έχει το σφίξιμο της μεμβράνης είναι φυσικά μόνο στην αίσθηση και την επαναφορά. Στα ακουστικά προφανώς αλλάζει και ο τόνος του ήχου.

Εγώ δεν έχω πειράξει καθόλου το σφίξιμο, όπως ήταν το άφησα.

 

Επίσης κάθε instrument έχει δύο layers ακόμα δεν το έχω πειράξει αυτό. Υπάρχει και το κουμπί Utility.

 

Αυτό σου δίνει τη δυνατότητα να αναθέσεις 2 ήχους να παίζουν ταυτόχρονα όταν χτυπάς ένα pad. Σκέψου το όπως το κιτ 019 (Rocker Jam) που όταν χτυπάς την μπότα, ακούγεται και ο ήχος της μπότας, και το ριφάκι της κιθάρας.

 

 

Ακουστικά τι να πω, κάτι παλιά SONY mdr-cd280 έχω, ή αυτά είναι πολύ αδύναμα ή ο εγκέφαλος δεν έχει τόση δύναμη. Πάντως σε μίκτη που τα χρησιμοποιούσα εως τώρα παραήταν δυνατά (ή παραήταν δυνατός ο μίκτης).

Αν κρίνω και από τον DM10, μάλλον είναι θέμα ακουστικών... ο εγκέφαλος δίνει πολλά!

 

 

PS: Όλα αυτά που γράφουμε όμως είναι off topic, ίσως θα έπρεπε να μεταφερθούν τα τελευταία posts σε ένα topic με όνομα Alesis DM8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου