Προς το περιεχόμενο

Αγορά Millenium mps300 ή mps600...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως μια ακόμα άποψη είναι αν δε θες να τα σκάσεις ,να βρείς κάποια μεταχειρισμένα της πλάκας ακουστικά και (αφου είσαι και Αθήνα) σίγουρα θα βρεις κάποιον να σου τα μετατρέψει σε ηλεκτρονικά...Πιστεύω θα σου βγουν καλύτερα απο τα φθηνά της millenium...

Επίσης τα surge ίσως σου σπάσουν τα νεύρα απο το ντινγκι-ντίνγκι σε συνθήκες μελέτης στο σπίτι...

αυτο που λες πιθανον να του βγει το ιδιο η και περισσοτερο σε χρηματα απο το να αγορασει ενα ετοιμο ηλεκτρονικο σετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτο που λες πιθανον να του βγει το ιδιο η και περισσοτερο σε χρηματα απο το να αγορασει ενα ετοιμο ηλεκτρονικο σετ.

 

Συμφωνώ, και φυσικά κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ένα καλό αποτέλεσμα. Επίσης δεν ξέρεις τι δυσκολίες θα αντιμετωπίσεις με triggering, δυναμικές, Crosstalk, κλπ και δεν θα έχεις την υποστήριξη που θα είχες με κάποιο έτοιμο σετ της Alesis, της Roland ή της Yamaha.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος τρόπος να σου βγει φτηνή η μετατροπή είναι να πας για εγγέφαλο alesis trigger io, ο οποίος δουλεύει μόνο με υπολογιστή συνδεδεμένο.

Υπάρχει η δυνατότητα να έχεις πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα, αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο, εκτός και αν βρεις κάποιον με αρκετή εμπειρία στο θέμα.

Για καλή καλή μετατροπή, πας για εγγέφαλο, δίσκους και hi-hat controller roland, που πάλι το χάνεις το παιχνίδι από θέμα οικονομικό.

 

Music is what feelings sound like...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, τέρμα για μένα το ψάξιμο και η έρευνα, έδωσα την παραγγελία:

 

 

Alesis DM8 Pro

 

Pearl P902 διπέταλο

 

Mappex καρεκλάκι

 

Millenium 2b οι δεύτερες φθηνότερες μπαγκέτες (για δοκιμή)

 

 

 

..και τσιμπάει ο Μπαρμπα Θωμάς το χιλιαρικάκι ζεστό

 

 

Και την άλλη βδομάδα θα έχουμε γούστα  :D

 

*Ακόμα και μάπα να βγούνε τα realpads δε με νοιάζει, θα πάρω ένα mesh head snare, και θα βάλω το έξτρα σαν εξτρά tom, ο DM8 εγκέφαλος φαίνεται ικανοποιητικός.

 

 

(ΥΓ Σίγουρα θα γράψω review για όποιον είναι στην ίδια θέση που ήμουν μέχρι να παραγγείλω και θέλει να περιμένει..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, τέρμα για μένα το ψάξιμο και η έρευνα, έδωσα την παραγγελία:

 

 

Alesis DM8 Pro

 

Pearl P902 διπέταλο

 

Mappex καρεκλάκι

 

Millenium 2b οι δεύτερες φθηνότερες μπαγκέτες (για δοκιμή)

 

 

 

..και τσιμπάει ο Μπαρμπα Θωμάς το χιλιαρικάκι ζεστό

 

 

Και την άλλη βδομάδα θα έχουμε γούστα  :D

 

*Ακόμα και μάπα να βγούνε τα realpads δε με νοιάζει, θα πάρω ένα mesh head snare, και θα βάλω το έξτρα σαν εξτρά tom, ο DM8 εγκέφαλος φαίνεται ικανοποιητικός.

 

 

(ΥΓ Σίγουρα θα γράψω review για όποιον είναι στην ίδια θέση που ήμουν μέχρι να παραγγείλω και θέλει να περιμένει..)

 

Καλορίζικα και καλόπαιχτα φίλε μου.  :)

 

Υ.Γ.: Αφού τα στήσεις, μην ξεχάσεις να διαβάσεις το βιβλιαράκι με τις οδηγίες για να ρυθμίσεις το module όπως πρέπει!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που λες πιθανον να του βγει το ιδιο η και περισσοτερο σε χρηματα απο το να αγορασει ενα ετοιμο ηλεκτρονικο σετ.

Θα διαφωνήσω κάθετα!Και για να εξηγούμαι εννοώ σετάκι κάτω απο 400Ε-450Ε....με αυτά τα λεφτά φτιάχνει κάποιος (με το trigger i/o και υπολογιστή) σούπερ σετ μόνος του(γνώμμη μου,πάντα!)

@Pegasos9: καλόπαιχτο!

@Tsints:Κάτσε να (ξανα)τελειώσω τα δικά μου και θα σε προσκαλέσω να τα δείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Tsints:Κάτσε να (ξανα)τελειώσω τα δικά μου και θα σε προσκαλέσω να τα δείς!

 

Αν βγουν καλά, θέλω κι εγώ ε; Κάνω ανταλλαγή με Alesis DM10!  ;D

Τα Junior της Millenium πάντως φαίνονται ότι πρέπει για αυτή τη δουλειά. Καλή συνέχεια!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, τέρμα για μένα το ψάξιμο και η έρευνα, έδωσα την παραγγελία:

 

 

Alesis DM8 Pro

 

Pearl P902 διπέταλο

 

Mappex καρεκλάκι

 

Millenium 2b οι δεύτερες φθηνότερες μπαγκέτες (για δοκιμή)

 

 

 

..και τσιμπάει ο Μπαρμπα Θωμάς το χιλιαρικάκι ζεστό

 

 

 

Καλορίζικα και καλόπαιχτα  8)  8)  8)  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω κάθετα!Και για να εξηγούμαι εννοώ σετάκι κάτω απο 400Ε-450Ε....με αυτά τα λεφτά φτιάχνει κάποιος (με το trigger i/o και υπολογιστή) σούπερ σετ μόνος του(γνώμμη μου,πάντα!)

@Pegasos9: καλόπαιχτο!

@Tsints:Κάτσε να (ξανα)τελειώσω τα δικά μου και θα σε προσκαλέσω να τα δείς!

400 eυρω με μεταχειρισμενο σετ..mesh heads, triggers, αισθητηρες για τα πιατα, πεταλι κασσας...πεταλι hihat, πιατινια-brain- καλωδια???

λιγο χλωμο φιλε.

Κανε τις προσθεσεις σου..

Και σε ολες τις διαστασεις να διαφωνησεις..παλι δεν βγαινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου