Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ενισχυτη (fade out)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  Χοντρό.... :( κρίμα για την εγγύηση. Πάντως σε αντίστοιχη κουβέντα με τεχνικό σχετικά με μετασχηματιστή θυμάμαι να τονίζει ότι 'πρέπει να είναι ίδιος'. Δεν κατέχω καθόλου τα τεχνικά, άσε που έτσι κι αλλιώς η κουβέντα κινιότανε σε θεωρητικό επίπεδο, απλά το θυμάμαι ως έκφραση...

  Τέλος πάντων, μακάρι να μην είναι κάτι τέτοιο το πρόβλημα γιατί αν δεν καλύπτεσαι από την εγγύηση μπορεί να σου κοστίσει αρκετά, χώρια που έχεις να πληρώσεις και το χρόνο ενασχόλησης του τεχνικού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δλδ καλά που ψωνίζουμε από την Ελλάδα για να χουμε σέρβις...

Δεν ξέρω πως το εννοείς αυτό, αλλά, δεν είναι όλοι το ίδιο  ;)

Ειδικά δε, όταν υπάρχουν ορισμένα μαγαζιά στην Ελλάδα που καλύπτουν με μεγαλύτερη εγγύηση και από αυτή του εξωτερικού.

 

Εξ'άλλου ο λόγος που δεν τον κάλυψε το service στην συγκεκριμένη περίπτωση, είναι επειδή έβαλε χέρι στο μηχάνημα. Το αναφέρει άλλωστε ο ίδιος κάπου πιό πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κουρμπης λοιπόν φαίνεται πως είχε δικιο για το οτι πρεπει να αλλαχτεί ολόκληρος, αλλά και πάλι η συμπεριφορά του δεν υπάρχει... χώρια που με είχε να περιμένω χωρις να μου πει μια κουβεντα φιλαρακι περιμενε λιγο αν μπορεις κανω αυτο τωρα κλπ, κάθε φορά που πάω τη μια με κοροιδεύει αυτός που θελω να δοκιμάσω την ...πεταλιέρα μου σε λαμπάτο φτηνο τελικο απο ενισχυτη AXL akita (αν θυμαστε και το σχετικο θρεντ που ειχα ανοιξει τοτε) την άλλη που ψάχνω φτηνο και ...καλο ενισχυτη...

μέχρι και ένας πελάτης του μια φορά μου την έλεγε για την κιθάρα μου και για το σεταπ μου, οτι δε γινεται να βγαλω ήχο!

 

δεν υπάρχουν ορισμένοι άνθρωποι...

 

 

σχετικά με το θέμα, εγώ επικοινώνησα με την λανι και τη ρωτάω τι γίνεται, και αν δεν καλυπτει ουτε συμφωνα με τη δικη τους οπτικη η εγγύηση, να μου πουνε τουλαχιστον που θα βρω τον ιδιο Μ/Σ να τον βάλω εγώ πάνω.

 

ευχαριστώ παιδιά όλους για τη βοήθεια! σιριαλ γιναμε, για ενα ελαττωματικο εξαρτηματακι...

 

μολις απαντησει η μαμα λανι θα ενημερωσω

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση απο τη λανι

 

Hi Iraklis,

 

 

 

Thanks for the email, Im afraid it is down to the music shop that you purchased the Cub from, as you purchased it from them, you also agree to their warranty policy, therefore it is for them to decide if the amplifier is covered under warranty or not.

 

 

 

Would they consider looking at the amp, if you put the standard speaker back in perhaps?

 

 

 

Many Thanks

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση απο τη λανι

 

 

Βάλε το στοκ μεγάφωνο προσεκτικά, κλείσε τον καλά και πήγαινέ τον σε άλλο κατάστημα! Αν σε ρωτήσουν: "άλλαξες κάτι στον ενισχυτή?", κάνε τον Ιάπωνα...  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Hi Iraklis,

 

 

 

Thanks for the email, Im afraid it is down to the music shop that you purchased the Cub from, as you purchased it from them, you also agree to their warranty policy, therefore it is for them to decide if the amplifier is covered under warranty or not.

 

 

 

Would they consider looking at the amp, if you put the standard speaker back in perhaps?

 

 

 

Many Thanks

 

Είναι ξεκάθαρος.

Κάνε αυτό που σου λέει.

 

Βάλε το στοκ μεγάφωνο προσεκτικά, κλείσε τον καλά και πήγαινέ τον σε άλλο κατάστημα! Αν σε ρωτήσουν: "άλλαξες κάτι στον ενισχυτή?", κάνε τον Ιάπωνα...  ;)

Αυτό είναι "Ελληνική ερμηνεία"  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πως το εννοείς αυτό, αλλά, δεν είναι όλοι το ίδιο  ;)

Ειδικά δε, όταν υπάρχουν ορισμένα μαγαζιά στην Ελλάδα που καλύπτουν με μεγαλύτερη εγγύηση και από αυτή του εξωτερικού.

 

Εξ'άλλου ο λόγος που δεν τον κάλυψε το service στην συγκεκριμένη περίπτωση, είναι επειδή έβαλε χέρι στο μηχάνημα. Το αναφέρει άλλωστε ο ίδιος κάπου πιό πάνω.

 

Ναι, το ξέρω. Εγώ πρώτος υποστηρίζω την ελληνική αγορά. Αλλά χαλιέμαι να βγαίνω να υποστηρίζω ελληνικά μαγαζιά και μετά να...

Πάντως είναι απαράδεκτη η στάση αυτή. Ακόμα και το αμάξι σου αν το πας στην αντιπροσωπεία με αλλαγμένη εξάτμιση, το κιβώτιο θα στο φτιάξουν...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου