Προς το περιεχόμενο

Καπνίζετε?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

8O 8O

 

Δεν ξέρω πως μου ήρθε αλλά καπνίζετε???

 

Εγώ το έχω κόψει μαχαίρι από 9 Δεκεμβρίου 2005 και από τότε και για πρώτη φορά έχω παρατηρίσει ότι το 90% των ανθρώπων γύρω μου καπνίζουν!!!

 

Εσείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σαν φουγάρο που λες, μέσα είσαι...

 

Εσένα όμως καλά σε βλέπω από τον Δεκέμβριο και έχουμε σχεδόν Ιούνιο, μάλλον την σκαπούλαρες!

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάπνισα ΠΟΤΕ μου ;)

 

Δειτε μια σοκαριστική εικόνα που δείχνει τον πνεύμονα ενός μη καπνιστή και τον πνεύμονα ενός καπνιστή:

 

drobson26a.jpg

 

Στο χέρι του καθενός είναι να αποφασίσει το είδος του πνεύμονα που επιθυμεί να έχει... :roll: :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα ήμουν υπέρ της ιδέας να μπουν φωτογραφίες σαν αυτή στα πακέτα των τσιγάρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ρε φίλε, βρώμα μπόχα δυσωδία... οι κλανιές καλύτερα μυρίζουν... μάλλον λάθος παρέες έχεις πάντως σε αυτο το θέμα. Αυτή τη βδομάδα βγήκα με 3 διαφορετικές παρέες μέχρι και 7 ατόμων και δεν κάπνιζε κανένας. Βέβαια καθε φορά παρατήρησα οτι ήμασταν το μοναδικό τραπέζι στο οποίο συνέβαινε αυτό....

 

Εγώ ξέρετε τι δεν καταλαβαίνω?Όλοι τελικά λόγω peer pressure δεν το αρχίζουν(που για 15άχρονα είναι ψιλονορμαλ)?

Γιατί απο τις 2 δοκιμές που έχω κάνει, δεν μπορώ να φανταστώ άνθρωπο που του άρεσε αυτή η αηδία και γι αυτό ξεκίνησε... Γιατί λοιπόν ξέρω 3 άτομα που το αρχίσαν.... στο στρατό???

 

Υ.Γ. εγώ δεν μπορώ να ψηφίσω πουθενά στο poll με τις επιλογές που έχει...

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάπνισμα είναι όπως οποιαδήποτε ανθρώπινη δραστηριότητα: όταν την ασκείς δίχως μέτρο, πεθαίνεις.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κόλλημα έχουν φάει όλοι με το κάπνισμα, ενώ δεν λένε τίποτε για την ραδιενέργεια των κινητών, τις κόκα-κόλες, τις τεχνητές γλυκαντικές ουσίες, το αλκοόλ, τα πνιγμένα στα φυτοφάρμακα λαχανικά, τα μπουκωμένα με διοξίνες γελάδια, το καυσαέριο και τα απόβλητα των βιομηχανιών, την τρύπα του όζοντος, τα κακοσυντηρημένα air-condition κλπ.

 

Κάπνιζα από τα 28 έως τα 39. Μετά πέρασα έναμιση χρόνο χωρίς να καπνίσω καθόλου και τώρα καπνίζω 1-3 τσιγάρα την ημέρα (ναι, γίνεται).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θές να σου δείξω πως θα καταντήσεις ...αν σκέφτεσαι;

Προβοκατόρικες εικόνες απελπισίας απο "ειδικούς" κάθε είδους που ενδιαφέρονται τάχα για την υγεία σου -και όχι για να πάρουν και αυτοί μέρος απο τη πίτα του ελέγχου-.

 

Όχι, καπνίζω σπανια. 8)

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν καπνίζω. Δε μου αρέσει, κάνει προφανώς κακό γενικά, και κάνει και κακό στις φωνητικές χορδές (δεν κάνω πλάκα :)).

 

eye, υπάρχουν συγκεκριμένοι λόγοι. Για παράδειγμα, το αλκοόλ σε μικρές δόσεις δεν κάνει κακό, κάνει καλό. Το κάπνισμα σε μικρές δόσεις κάνει κακό, απλά λιγότερο. Η coca cola και οι τεχνητές γλυκαντικές ουσίες κάνουν πολύ λιγότερο κακό αναλογικά, σε νορμάλ δόσεις. Για τα φυτοφάρμακα κλπ κλπ έχεις δίκιο. Η διαφορά πάντως με άπειρες άλλες κακές συνήθειες είναι ότι το κάπνισμα του δίπλα επηρεάζει κι εμένα. Είναι θέμα πολιτισμού να σεβόμαστε τον διπλανό μας, γιατί δηλαδή είναι απαράδεκτο να θέλω να πάω σε μια συνέλευση της σχολής και να μη μπορώ να δω στα 10 μέτρα λόγω καπνού τόσο πηχτού που τον κόβεις με μαχαίρι, ή να μπαίνω στο ασανσέρ και να κρατάω την αναπνοή μου μέχρι να βγω μπας και πάρω αέρα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κόλλημα έχουν φάει όλοι με το κάπνισμα' date=' ενώ δεν λένε τίποτε για την ραδιενέργεια των κινητών, τις κόκα-κόλες, τις τεχνητές γλυκαντικές ουσίες, το αλκοόλ, τα πνιγμένα στα φυτοφάρμακα λαχανικά, τα μπουκωμένα με διοξίνες γελάδια, το καυσαέριο και τα απόβλητα των βιομηχανιών, την τρύπα του όζοντος, τα κακοσυντηρημένα air-condition κλπ.

[/quote']

 

εμ... οτι βρωμάει? οτι σε κλειστούς χώρους δεν μπορείς να αναπνέυσεις (πολλές φορές ακόμα και αμα είσαι ήδη καπνιστής) ? Ποιο απο τα υπόλοιπα που ανέφερες το κάνει αυτό ? Εδω φωνάζουμε για τη μασχαλίλα στα λεωφορεία και απαιτούμε ο άλλος να είναι πλυμένος που είναι ακόμα πιο προσωπικό του θέμα... και την υπερμπόχα δεν το θεωρούμε καθόλου αγένεια και βλαχιά να τη ρίχνουμε στους άλλους, αλλα άμα κάποιος έχει φάει όσπρια τον κοιτάμε περίεργα :)

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου