Προς το περιεχόμενο

Καπνίζετε?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διαφορά πάντως με άπειρες άλλες κακές συνήθειες είναι ότι το κάπνισμα του δίπλα επηρεάζει κι εμένα. Είναι θέμα πολιτισμού να σεβόμαστε τον διπλανό μας

 

+10000000000

 

Επίσης δεν είναι καταπάτηση δικαιωμάτων το γεγονός ότι δεν υπάρχουν χώροι μη καπνιστών, ή και που (υποτίθεται ότι υπάρχουν) καταπατούνται?

¶σε που 11 στις 10 φορές, θα υποχωρήσει ο μη καπνιστής στην ανάγκη του καπνιστή για τσιγάρο παρά ο 2ος στην ανάγκη του 1ου για οξυγόνο... :roll: :roll:

 

Δείτε αυτά τα βιντεάκια και τα ξαναλέμε:

 

http://youtube.com/watch?v=ML6PAYRYFCA

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εμ... οτι βρωμάει? οτι σε κλειστούς χώρους δεν μπορείς να αναπνέυσεις (πολλές φορές ακόμα και αμα είσαι ήδη καπνιστής) ? Ποιο απο τα υπόλοιπα που ανέφερες το κάνει αυτό ? Εδω φωνάζουμε για τη μασχαλίλα στα λεωφορεία και απαιτούμε ο άλλος να είναι πλυμένος που είναι ακόμα πιο προσωπικό του θέμα... και την υπερμπόχα δεν το θεωρούμε καθόλου αγένεια και βλαχιά να τη ρίχνουμε στους άλλους' date=' αλλα άμα κάποιος έχει φάει όσπρια τον κοιτάμε περίεργα :)[/quote']

 

Ο καπνός καλής ποιότητας δεν βρωμάει - η πλατεία Ομονοίας βρωμάει πολύ περισσότερο (εντός και εκτός Μετρό). Απ' την άλλη, αυτό που εσένα σου βρωμάει, σε άλλον αρέσει. Έχει πάει ποτέ με χορτοφάγο σε χασαποταβέρνα; Δεν θα του/της αρέσει καθόλου, αλλά εσένα θα σου ανοίγει η όρεξη.

 

Εδώ δεν συζητάμε για το αν το καπνίζειν είναι απολαυστικό - αυτό είναι θέμα του καθενός μας. Συζητάμε για το αν είναι βλαβερό, οπότε απλώς λέω ότι ναι, είναι, ειδικά αν το κάνει κανείς δίχως μέτρο. Αλλά και μπύρες ή κρασιά αν πίνεις δίχως μέτρο, καφέ αν πίνεις δίχως μέτρο, μπριζόλες αν τρώς δίχως μέτρο... με τους γιατρούς θα κάνεις παρέα. Δεν έχω δει ακόμη κόκα-κόλα να γράφει ότι μπορεί να σου τρυπήσει το στομάχι (ενώ ισχύει).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

+10000000000

 

Επίσης δεν είναι καταπάτηση δικαιωμάτων το γεγονός ότι δεν υπάρχουν χώροι μη καπνιστών' date=' ή και που (υποτίθεται ότι υπάρχουν) καταπατούνται?

¶σε που 11 στις 10 φορές, θα υποχωρήσει ο μη καπνιστής στην ανάγκη του καπνιστή για τσιγάρο παρά ο 2ος στην ανάγκη του 1ου για οξυγόνο... [/quote']

 

Συμφωνώ απολύτως. Αυτοί που δεν θέλουν να καπνίζουν, θα έπρεπε να μπορούν να μην καπνίζουν παθητικά. Κατά τη γνώμη μου βέβαια, το ίδιο θα έπρεπε να ισχύει με τις γ@μ1μ3ν3$ κεραίες κινητής τηλεφωνίας, που έχουν γεμίσει τον τόπο επειδή ο έλληνας είναι μ@λ@κ@$.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eye, ναι αλλά στην ταβέρνα πας αν θες, αλλιώς πας σε άλλη. Στις δημόσιες υπηρεσίες, στα μμε κλπ μπαίνεις επειδή πρέπει να μπεις. Για να είμαστε και σωστοί πάντως, ξέρω πάρα πολύ κόσμο που καπνίζει (wow, no shit!! Μα ποιος είμαι :)) και οι περισσότεροι πλέον είναι πολύ διακρητικοί στα ζητήματα αυτά. Για να καπνίσουν βγαίνουν έξω και σέβονται τους ανθρώπους δίπλα τους. Είναι γενικότεροι θέμα πολιτισμού πάντως και όχι μόνο των καπνιστών, όπως είναι θέμα να είσαι καθαρός όταν πηγαίνεις σε μια πισίνα, να σηκώνεις το ΓΑ$#@ΜΕΝΟ το (you know) στην τουαλέτα όταν κατουράς (και είσαι άντρας), να τραβάς το καζανάκι και να κάνεις μπάνιο σε τακτά χρονικά διαστήματα γιατί οι δίπλα δε σου φταίνε σε τίποτα. Και btw το αν κάνεις μπάνιο κάθε δυο μέρες είναι προσωπικό θέμα όσο δε μπαίνεις σε κλειστούς χώρους με άλλους ανθρώπους. Το ότι εγώ μπορεί να γουστάρω να κάνω μπάνιο μια φορά τη βδομάδα είναι δικαίωμά μου, αλλά το να μην κάνω τα άντερα του άλλου να γυρνάνε είναι υποχρέωσή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καπνός καλής ποιότητας δεν βρωμάει

 

Says who? εσύ? έχω βρεθεί και με άτομα που καπνίζουνε πούρα σε δωμάτιο. Είναι γεγονός οτι μαζί με τη μπόχα του καπνού είχαν και άρωμα. Σαν σκατά με φράουλες ένα πράμα.

 

η πλατεία Ομονοίας βρωμάει πολύ περισσότερο (εντός και εκτός Μετρό).

 

Κι εγώ λέω οτι βρωμάει πολύ λιγότερο. Τι επιχείρημα είναι αυτό??

 

Απ' την άλλη' date=' αυτό που εσένα σου βρωμάει, σε άλλον αρέσει. [/quote']

 

Δεν διαφωνώ, μπορεί να καπνίζει σπίτι του και σε ανοιχτούς χώρους όσο θέλει.

 

Έχει πάει ποτέ με χορτοφάγο σε χασαποταβέρνα; Δεν θα του/της αρέσει καθόλου, αλλά εσένα θα σου ανοίγει η όρεξη.

 

?? Μα τι λεμε τώρα, δεν είναι θέμα αν σου αρέσει ή όχι, είναι οτι μπορέι να το αποφύγει!!Μπορεί!!Ο μη καπνιστής τι να κάνει σε αυτή τη χώρα?Να κάθεται σπίτι του?Να βγαίνει μόνο το καλοκαίρι?Να μην πηγαίνει στη δουλειά του?Να μην αναπνέει? Συγκρίνουμε τη γενοκτονία με το κλέψιμο τσάντας αυτή τη στιγμή...

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επίσης εκνευριστικό είναι το κάπνισμα του ταμεία στον κισέ της τράπεζας!!! :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil:

 

¶σε που ΠΑΝΤΑ συνοδεύεται με ενικό, λες και είστε κολλητάρια από το σχολείο!!! :evil: :evil:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε Μένιο (:)) δεν διαφωνούμε. Απλά, είναι μεγάλη τρέλα το ότι πήραν μία από τις 150 βλαβερές συνήθειες που έχει ο σύγχρονος άνθρωπος και την έχουν αναγάγει σε τέτοιο εφιάλτη.

 

Ξέρω μερικούς νέους που πίνουν τα άντερά τους και επειδή δεν καπνίζουν νομίζουν ότι είναι ασφαλείς όσον αφορά τα θέματα υγείας, το οποίο είναι ψέμα βεβαίως. Και τι να πω για ανθρώπους που το κινητό έχει πλέον "φυτρώσει" στα μαλιά τους... Και όμως, επειδή η Vodafone (παγκοσμίως) τα χώνει τρελά στη διαφήμιση δεν βγαίνει ένας νόμος που να λέει ότι απαγορεύεται να πουλιόνται κινητά σε παιδιά 14 χρονών, ούτε μπαίνει μία ταμπελίτσα που να λέει ότι "εντάξει ρε φίλε, μίλα και λίγο μόνος σου αντί να μιλάς με τους άλλους".

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Says who? εσύ? έχω βρεθεί και με άτομα που καπνίζουνε πούρα σε δωμάτιο. Είναι γεγονός οτι μαζί με τη μπόχα του καπνού είχαν και άρωμα. Σαν σκατά με φράουλες ένα πράμα.

 

Μήπως έχεις πολύ εκλεπτυσμένη μύτη; Δε δοκιμάζεις μία καριέρα στον οίκο Ζιβονσύ, πάντα ψάχνουν άτομα με ειδικές ευαισθησίες στην όσφρηση για να δοκιμάζουν τα νέα τους αρώματα.

 

Μου θύμισες ένα στίχο από τα Ημισκούμπρια που λέει (δεν θυμάμαι ακριβώς τη διατύπωση) ότι εκείνοι που μπερδεύουν το Henessy με το κονιάκ είναι σαν εκείνους που μπερδεύουν το γιωτ με το καγιάκ.

 

Πολλές γκόμενες επίσης, τους δίνεις πέντε διαφορετικά κρασιά ή πέντε διαφορετικές μπύρες και δεν μπορούν να καταλάβουν καμία διαφορά.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε τζουρα παντως εγω,μαλλον ειμαι αντικαπνιστης πολυ γιατι οταν παω στο περιπτερο ή ψιλικατζιδικο δεν αγοραζω τσιγαρα ποτε και για κανεναν που να χτυπιεται κατω!χε χε :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφορά πάντως με άπειρες άλλες κακές συνήθειες είναι ότι το κάπνισμα του δίπλα επηρεάζει κι εμένα. Είναι θέμα πολιτισμού να σεβόμαστε τον διπλανό μας' date='[/quote']

 

πολύ σωστό αλλά το τσιγάρο είναι το λιγότερο γιατι εδω πέρα ο άλλος περνάει το φανάρι με κόκκινο και με τα χίλια που με μαθηματική ακρίβια σε οδηγεί σε σχεδόν σίγουρο θάνατο και δεν τον νιάζει καθόλου, και εδώ δεν μιλάμε για την αισθητική του διπλανού μας αλλά για την ίδια του την ζωή.

 

Π'αντος το μόνο σήγουρο είναι με τόσο καπνό που καπνίζεις έτσι και αλλιώς θες δεν θες δεν χριάζετε να καπνίζεις για να πάθεις ζημιά

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου