Προς το περιεχόμενο

Καπνίζετε?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παλι πιστευω οτι η καλυτερη λυση ειναι να σκοτωσουμε ολους τους αλητες τους καπνιστες μαζι με ολα τα υπολοιπα πρεζονια.. μετα να σκοτωσουμε και τους μαλακες' date=' και τους φτωχους, την μολυνση της κοινωνια μας..[/quote']

 

Έτσι... έτσι... και να μείνουνε μόνο οι ΚΑΘΑΡΟΙ, οι ΑΜΟΛΥΝΤΟΙ, οι ΑΣΠΙΛΛΟΙ, οι ΑΝΩΤΕΡΟΙ...

 

Που'σαι ρε antouan_z να ρίξεις τις σωστές ατάκες;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οπως και με την ιδια λογικη θα επρεπε να παρεχει και απεξαρτηση απο τους γυρους, τα γλυκα κ το αγχος αντι να παρεχει ιατρικη καλυψη σε ατομα που πασχουν απο διαβητη, χοληστερινη, καρδια κλπ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα προσθέσω κάτι και εγώ. Υπήρξα αρκετά χρόνια καπνιστής και το έχω κόψει εδώ και τρία χρόνια. Το έχω κόψει άραγε; :? Γιατί το παθητικό κάπνισμα καλά κρατεί στο χώρο που δουλεύω.

Αυτό που έχω παρατηρήσει, και ειδικά τον πρώτο χρόνο, είναι ότι εκτός της

πραγματικά μεγάλης ανάτασης της φυσικής κατάστασης μου, είχα και επιπρόσθετα μεγαλύτερη σεξουαλική επιθυμία. Δεν κάνω πλάκα πραγματικά ισχύει!! 8)

 

Τώρα είμαι σίγουρος πως κάτι θα απαντήσει ο antouan_z :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ταξιδευω εδω και χρονια την διαδρομη Αθηνα-Θεσσαλονικη και τον τελευταιο 1.5 χρονο το καπνισμα απαγορευεται δια ροπαλου. δεν μπορω να καταλαβω τι προβλημα θα ηταν' date=' αν υπηρχε ενας χωρος 2 τετραγωνικων, για να μπορει ο καθε καπνιστης να κανει ενα τσιγαρο, χωρις να ενοχλει κανεναν.

[/quote']

 

Δεν ξέρω αν θυμάστε ένα ατύχημα με τρένο που είχε γίνει στη Δράμα πριν το πάσχα... Σκοτώθηκαν δυο άτομα. Ένας από αυτους ήταν ένα παλικάρι απο Σέρρες 18 χρονών. Όταν έγινε η σύγκρουση με το φορτηγό αυτός ήταν ανάμεσα σε δύο βαγόνια και κάπνιζε. Σκοτώθηκε γιατί βρισκόταν σε εκείνο το σημείο....

 

 

Ξέρω ότι στην ελλάδα δεν υπάρχουν δικαιώματα για τους καπνιστές αλλά και τα δικαιώματα που υπάρχουν για τους μη καπνιστές καταπατούνται οικτρά από τους καπνιστές και αυτό με συγχίζει περισσότερο. Πουθενά δεν υπάρχει σεβασμός, πουθενά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνα θα σας πω..........ειτε εκοψα το τσιγαρο ειτε οχι...διαφορα δεν ειδα καμμια...με το που αρχισε ομως η κοπελα μου να κανει πιπα και τσιμπουκι...εκει αγορια μου ειδα πραγματικα τον ουρανο με τ αστρα...και οχι μονο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Έλα..vd πνευμόνι μου στο τόπο σου...ωρέ σου είχα στείλει ακτινογραφία θώρακος και την χρησιμοποίησες στο 2ο παράδειγμα???

 

Κάπνιζα από τα 28 έως τα 39. Μετά πέρασα έναμιση χρόνο χωρίς να καπνίσω καθόλου και τώρα καπνίζω 1-3 τσιγάρα την ημέρα (ναι' date=' γίνεται).[/quote']

 

θα σου κόψω την ...καλημέρα αν δεν μου μάθεις πως γίνεται... :lol:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θυμάστε ένα ατύχημα με τρένο που είχε γίνει στη Δράμα πριν το πάσχα... Σκοτώθηκαν δυο άτομα. Ένας από αυτους ήταν ένα παλικάρι απο Σέρρες 18 χρονών. Όταν έγινε η σύγκρουση με το φορτηγό αυτός ήταν ανάμεσα σε δύο βαγόνια και κάπνιζε. Σκοτώθηκε γιατί βρισκόταν σε εκείνο το σημείο....

 

Ε, καλά, πάντως αυτό δεν είναι ευθύνη του καπνίσματος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου κόψω την ...καλημέρα αν δεν μου μάθεις πως γίνεται... :lol:

 

Αν ορίσουμε ένα νέο σύστημα αναφοράς στο οποίο η κάθε συμβατική μέρα διαιρείται σε 12 ή και 24 "μέρες καπνιστού", νομίζω είσαι έτοιμος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπνιζα απο τα 15 εως τα 39 μου.Εδω και 13 μηνες ειμαι εντελως ακαπνος και ευτυχης (ΜΕΓΑΛΗ διαφορα).

Δε λεει παιδια...δε λεει....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

άσε ρε menelae...καλή προσπάθεια αλλά ...

Εδώ μιλάμε όταν έπαθα εγκεφαλική αιμοραγία (γεγονός) κατάφερα να το κόψω 3 μήνες και μετά μου το επέτρεψαν οι γιατροί -έλληνες και άγγλοι- λεγοντάς μου ότι από το τσιγάρο έχω ακόμα χρόνο αλλά από το άγχος και την κακή ψυχολογία της κατάστασης που βρέθηκα, την βγάζω δεν την βγάζω...(με την προοπτική να το κάνω αργότερα βέβαια)...

γι αυτό περιμένω ακόμα τον eye μήπως μου πει το μυστικό... :wink:

 

Αν έχεις από τα 15 σου συνδυάσει αυτόν τον καρκίνο με τις πιο όμορφες απολαυσεις της ζωής σου (από σεξ μέχρι δουλειά και εκτόνωση) θέλει μεγάλη μαγκιά να το κόψεις....θαυμάζω απεριόριστα τους ανθρώπους που το κατάφεραν ειδικά χωρίς τον ...χάρο στο λαιμό και παράλληλα αδιαφορώ για αυτούς που κάνουν τις συστάσεις καραμέλλα χωρίς να έχουν ποτέ εξαρτηθεί από αυτό...

το χειρότερό μου είναι βέβαια ότι δεν είμαι τόσο μάγκας όσο νόμιζα...

(τώρα τα περί πολιτισμού που διάβασα αρκετές αναφορές παραπάνω μην τ' ανοίξω γιατί δεν θα τελειώσουμε ποτέ...το τσιγάρο μας μάρανε φίλτατοι... μου "μυρίζει" και μένοχλεί πολύ περισσότερο η "σκέψη" και η εν γένει συμπεριφορά κάποιων καπνιστών και μη... το πρόβλημα της εξάρτησής μου ποιος θα το σεβαστεί άλλωστε...ζητήστε μου να μην καπνίσω μπροστά σας και αν δεν το κάνω ναι είμαι ασεβής...μην περιμένετε όμως να το κάνω μόνος μου...αν τα κατάφερνα δεν θα σας είχα ανάγκη...

και μην "τσιμπήσει" κανείς από εδώ, σχήμα λόγου είναι και η υπερβολή από τους σκεπτόμενους αναγάγεται στην πραγματική διάσταση με τα μάτια να κοιτούν πέραν του δακτύλου...:wink: )

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου