Προς το περιεχόμενο

Καπνίζετε?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

λεεεεπόν...

 

 

κατ'αρχήν να ξεκαθαρίσω (και μη με φάτε :lol: ) πως το κάπνισμα είναι ΚΑΘΑΡΑ εγκεφαλική λειτουργεία.

 

είχα σταματήσει για 2 χρόνια το κάπνισμα και δεν ένοιωθα καμία έλλειψη.απλά το ξαναξεκίνησα λόγω γενικότερης απραξίας.

 

 

εχουμε και λέμε όμως σχετικά με τις "επιβλαβείς" συνέπειες:

 

1-ποιοί από εδώ μέσα ξέρουν πως η άσπρη ζάχαρη έχει ΟΡΓΑΝΙΚΑ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ?έχετε την παραμικρή ιδέα του τι κάνουν?

 

2-είδα μελέτη για τον αέρα της ΑΘΗΝΑΣ για τα τέλη της δεκαετίας του 70 η οποία έδειχνε πως:λόγω της εισπνοής του αέρα αυτού, ένας οργανισμός μπορεί να αναπτύξει:καρδιακά νοσήματα, άσθμα, εγκεφαλικό, καρκίνο και γενικά Ο,ΤΙ κουλό μπορεί να φανταστεί κάποιος.(φαντάζετσε την έκφραση μου όταν την είδα...)

 

3-το να απαιτεί κάποιος να καπνίζει, είναι το ΙΔΙΟ φασιστικό με το να το απαγορεύει κάποιος άλλος.

 

 

 

το θέμα είναι πως αν κάποιος ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ να καπνίσει, ας το κάνει.το πιο σωστό είναι να έχεις ΟΛΑ όσα θέλεις με μέτρο.

άλλωστε και αν σε κάποιον αρέσει πολύ το φαγητό, αν τρώει συνέχεια, πάλι τα ραδίκια ανάποδα θα δει...

 

 

και μεταξύ σοβαρού και αστείου, τσεκάρετε αυτό... http://www.ninjapirate.com/smoking.html :lol: :wink: 8)

 

 

edit:επίσης ξέχασα να αναφέρω πως υπάρχουν ΤΟΞΙΝΕΣ με το κιλό σε κρασί και σιτηρά (βλέπε corn flakes και ο,τιδήποτε σιτηρό ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΤΑΙ).

οπότε για ποιόν λόγο να κόψει κάποιος μια έστω μικρή απόλαυση?

εγώ πάντως έχω κόψει πολλά "άλλα" πράγματα τα οποία είναι ΠΟΛΥ πιο επιβλαβή ώστε να έχω την "πολυτέλεια" του .

 

όχι να κόψουμε μέχρι και την παραμικρή απόλαυση...στα κομμάτια.αν συνεχίσει αυτό, θα πρέπει να κόψουμε και το sex...(που είσαι antouaaaan :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 106
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τσιγαρο ? Παλια στο τεξας !!!

o elavd τα ειπε ολα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω παιδες ξυπνησα καλη ωρα σαν σημερα αλα πριν ενα χρονο

και οπως ηταν ο καπνος τον εστηλα καδο ανακ.

ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΕΞΑΡΤΙΟΓΩΝΑ ΕΙΠΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και να μαι τωρα 15κιλα βαρυτερος χωρις βηχα χωρισ φλεμα χωρισ να βρομαω με αλη διαθεση καθε μερα !!!!!!!!!!!!!!!

α να μην βρομαει το δωματιο βασικο !!!

 

ειναι ωραια να λες οτι το εκοψες ε ? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω καπνιζα 1 πακετο ασσο GOLD :cry: την μερα κ το εκοψα απο της 14/5/2006 λιγες οι μερες κ ακομη μου ερχετε καποιες στιγμες να βουτηξω στο περιπτερο απεναντι απο το σπιτι μου και να τα κανω ολα!!!!!!!!! :roll: :cry: :roll: :oops: :roll: :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρομαι πολυ, που βλεπω οτι πολλοι απο εδω μεσα καταφεραν και το εκοψαν. :wink:

εγω ετοιμαζομαι για την 2ρη και τελικη,ελπιζω,προσπαθεια να κοψω το τσιγαρο.

η συμβουλη μου παντως σε οσους θελουν να το κοψουν ειναι να προσεχουν το φαι.προσωπικα, η 8μηνη προσπαθεια μου να κοψω το τσιγαρο, ειχε ως αποτελεσμα να ειμαι πλεον 15 κιλα βαρυτερος :roll: αυτη η αμηχανια που εχει κανεις οταν κοβει το τσιγαρο, δυστυχως οδηγει στο ψυγειο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mechmg93 ειπε:

η συμβουλη μου παντως σε οσους θελουν να το κοψουν ειναι να προσεχουν το φαι

 

ευτυχως σπουδαζω διαιτολογος αλλιως αστα να πανε..... :roll:

 

πιστευω πως το καλητερο που εχει να κανει καποιος για να του εξατμιζονται αυτα τα νευρα ειναι με πολυ ιδρωτα δλδ.....γυμναστικη μεχρι τελικης πτωσης ενα ντουζακι κ στο καπακι υπνο....να μην προλαβενεις να σκευτεις τιποτα....γμτ.. :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο γι αυτο που λεμε οτι ειναι αιθηστικο...γιατι η κιθαρα δεν ειναι?το θεμα ειναι σε τι αιθηζουμε τον εαυτο μας...κ η γυμναστικη ειναι αιθηστικη οταν βλεπεις τα αποτελεσματα της πανο σου αλλα κ μεσα σου κ το λεω εκ πηρας 7χρονακια στιβο εκ το οποιων 4πρωταθλητισμο λενε πολλα......ετσι ουτε κιλα βαζεις για αλλους λογους που θα βαριεστε να τα διαβασετε αν σας τα γραψω.....

το μονο πραγμα που με κανει να χαιρομαι ιδιετερα που το εκοψα ειναι πως πλεον μεσα σε μια παντα που δεν καπνιζε κανενας εκτως απο εμενα κ τον τραγουδιστη τορα εμεινε μονο εκεινος κ θα του λεω κ εγω να το κωψει :twisted: :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συμβουλη μου παντως σε οσους θελουν να το κοψουν ειναι να προσεχουν το φαι.προσωπικα' date=' η 8μηνη προσπαθεια μου να κοψω το τσιγαρο, ειχε ως αποτελεσμα να ειμαι πλεον 15 κιλα βαρυτερος [/quote']

 

+1000000

 

Προσοχή εγώ μέσα σε 6 μήνες έχω πάρει 5!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fleamail ειπε:

Προσοχή εγώ μέσα σε 6 μήνες έχω πάρει 5!

 

εκανες τιποτα για να μην τα βαλεις;το θεμα ειναι πως το τσιγαρο ανεβαζει τον μεταβολισμο οκ;

οποτε εχουμε μεγαλητερες καυσεισ μην φανταστητε κανενα τεραστιο ποσο....αλλα αν καποιος τρωει καθημερινα το ιδιο οπως κ οταν καπνιζε μακροπροθεσμα θα βαλει κιλα στα σιγουρα.....γι αυτο αρχηστε γυμναστιριο κ αν δεν εχετε λεφτα η χρονο τοτε ελατωστε το φαι ειδικα το βραδυνο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο θέμα παιδιά και επίκαιρο, ή μάλλον διαχρονικό :(

 

Λοιπόν εγώ δεν καπνίζω, αλλά σαν μαθητής του γυμνασίου έχω δει πολλούς συμμαθητές μου να καπνίζουνε 10 ή και περισσότερα τσιγάρα στο 7ωρο. Οι περισσότεροι από αυτούς το άρχισαν επειδή τους είπε κάποιος: "έλα ρε μ@λ$κ! ένα τσιγαράκι είναι τι θα πάθεις". Έτσι καταλήξαμε η μισή τρίτη γυμνασίου να καπνίζει . Μάλιστα πολλά από αυτά τα παιδιά είναι κορίτσια.

Για την ενημέρωση που υπάρχει τι να πω, είναι για :lol: και για :cry: .

Χαρακτηριστηκά στη μία ενημέρωση που έγινε για το κάπνισμα επειδή πέρασε λίγο η ώρα είπαν στους ανθρώπους, οι οποίοι δεν είχαν ολοκληρώσει ακόμα, ότι ο χρόνος τελείωσε και τους έδιωξαν.

Περιττό να πω ότι οι περισσότεροι καπνιστές οση ώρα γίνονταν αυτή η ενημέρωση ήταν σε μια γωνία στην αυλή και κάπνιζαν.

 

Κάπου εδώ πρέπει να πούμε για το μερίδιο που έχουν οι καθηγητές.

Θυμάμαι μια φορά που μπήκα στον διάδρομο για το γραφείο τους και κάποια στιγμή είδα ένα άσπρο σύννεφο, έπρεπε όμως να περάσω από εκεί για να πάω εκεί που ήθελα. Τι να σας πω μόνο με μάσκα οξυγόνου θα μπορούσε κάποιος να περάσει εκείνο το σημείο.

Τέλος ένα άλλο πρόβλημα είναι η ανοχή που δείχνουν μερικοί καθηγητές.

Για να σας δώσω να καταλάβαιτε ένα παιδί έπαιζε με τον αναπτήρα του στην τάξη. Κάποια στιγμή τον πήρε όμως ο καθηγητής. Μετά απο λίγο το παιδί όμως βαρέθηκε στην αίθουσα και είπε στον καθηγητή, αν μπορεί να πάει έξω να κάνει κανένα τσιγαράκι. Τον άφησε να πάει.

 

Αυτή είναι μόνο μια γεύση όμως για την παιδεία που υπάρχει και για την κατάσταση που επικρατεί στα γυμνάσια....

P>And Justice For All...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου