Προς το περιεχόμενο

Αγορά μπάσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες

Έχω ένα προβληματκάκι. Θέλω να αγοράσω ένα μπάσο (κατα προτίμηση 4χορδο αλλά δεν με χαλάει και το 5χορδο) τώρα το καλοκαίρι και δεν θέλω να ξεπερνάει τα 600 αντε τα 700 €. Για τη μουσική που το θέλω ειναι metal, hard rock. Θα ήθελα αν ξέρετε να μου προτείνετε κανα μοντέλο το οποίο να μην έχει τον κλασσικό ήχο (jazz bass π.χ.). Κανένα που να έχει πιο μεταλλικά ήχο. κάτι διαφορετικό τέλος πάντων.

Ελπίζω να μην σας κούρασα.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για τα λεφτα που διαθετεις(αλλα κ παραπανω να εδινες παλι το ιδιο θα σου προτεινα)τσεκαρε οπωσδηποτε πριν αγορασεισ τη σειρα ergodyne της ibanez...θα με θυμηθεις...απιστευτος ηχος με πολυ καλα ηλεκτρονικα κ τρομερη αντανακλαση στα μπασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ! Δύο παραβιάσεις των κανόνων του forum (greeklish και διαφήμηση) στο πρώτο post και σε μία μόνο σειρά!!! :lol:

 

 

Ώραια τα μπασσάκια της ibanez σαν ιδέα αλλά πολλά υπόσχονται και λίγα κάνουν. Αν θέλεις κάτι για πολύ και με φοβερή ποιότητα κατασκευής δες τη σειρά sub της musicman. 800 ευρώ αλλά επένδυση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώραια τα μπασσάκια της ibanez σαν ιδέα αλλά πολλά υπόσχονται και λίγα κάνουν.

 

δε θα διαφωνησω σε αυτο που λες.ομως ειπα συγκεκριμενα για τη σειρα ergodyne η οποια καμια σχεση με τα αλλα μοντελα.δεν ειναι φτιαγμενα απο ξυλο αλλα απο ενα συνθετικο υλικο που λεγεται luthite κ εδω ωφειλεται η καλυτερη αντανακλαση των χαμηλων συχνοτητων κ συν τοις αλλοις εχουν πολυ πολυ καλα ηλεκτρονικα.αυτα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω να πω τα εξής:

GB Series της Cort.

Πήγα και τα είδα.Πολύ συμπαγής κατασκευή, ωραιοτατα ξυλα, τρομερό σημα και πολύ ωραίο playability.για τα λεφτά στους σπέρνουν!ας ξεκολλήσουμε λίγο από τα στερεότυπα πλεον!καλό θα μας κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι κολημένος στα στερεότυπα!

Αλλά είμαι κατά όλων των αηδιαστικών μοντέρνων μπάσων! Εκτός βέβαια από το Stingray της Music Man το οποίο είναι η αρχή όλων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα μπορει να αγορασει και κατι αλλο εκτος απο το κλασσικο jazz bass.

Ενα precision !! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου