Προς το περιεχόμενο

Λιωμένο Παγωτό (;)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω δε ότι (είχε πεί) ότι το εμπνεύστηκε όταν ένα καλοκαίρι όλοι είχαν φύγει και είχε μείνει μόνος του στη Θεσσαλονίκη κ.λ.π. κ.λ.π. Όλα τα άλλα μάλλον είναι nonsense.  8)

 

Για να το λεει κατι θα ξερει ;D.

 

Παντως σκεφτομαι μηπως συνεβη το αντιθετο δηλ.επικρατησε μετα το κομματι

σαν εκφραση που ειχε να κανει με drugs.Aν βεβαια δεν τα ξερει κανεις "απο μεσα"

τα πραγματα(που καλυτερα να μην τα μαθει ποτε δηλαδη) ολα αυτα απο απλες δικες μου

εικασιες μαλλον ειναι απλες ανοησιες(πραγμα που ισως τελικα να ειναι και το

συγκεκριμενο σχολιο στο tube).Who knows?

 

Παντως θα ειχε ενδιαφερον στο θεμα να προστεθουν κι αλλα κομματια που αλλα

λενε οι στιχοι και αλλα εννοουν.

Εξαιρουνται αυτα που περιεχουν αναποδα μηνυματα. ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eγώ πάντως τον προτιμούσα με τα σπαθιά τότε που γινόταν της Πόπης στα live .Τώρα έχει καταντήσει ένα μουρμουρητό πάνω σε 3 ακκόρντα.Πλέον τον ακούνε κυρίες με μαρτίνι στο χέρι.Βέβαια αυτό σε άλλους αρέσει.Προσωπική μου άποψη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Παυλίδης έχει πει ότι το Λιωμένο Παγωτό είναι ένα λυπημένο κομμάτι πάντως...Και αν ψάξεις την θλίψη στο κομμάτι την εντοπίζεις.

 

Αυτό με τα ναρκωτικά...οκ..μου φαίνεται κάπως γραφικό!

 

 

Θα ήθελα κι εγώ να πω με την σειρά πως θεωρώ τον Παυλίδη,μαζί με άλλους 2,τον μεγαλύτερο τραγουδοποιό της Ελλάδας.Και σίγουρα τον μεγαλύτερο τραγουδοποιό της ροκ στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ενημερώσω για όσους δεν ξέρουν ,αυτο το τραγούδι δεν είναι ενα χαρούμενο καλοκαιρινό τραγούδι. Μιλάει για τα ναρκωτικά,το ''λιωμένο παγωτό'' είναι το αίμα που τρέχει από τη φλέβα, αναμιγμένο με ηρωίνη και "κολλάει στο χέρι". Απλα το λέω,έτσι,για να καταλάβουν μερικοί το πραγματικό νόιμα αυτου του τραγουδιού!=)

Μπόλοκς...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το λεει κατι θα ξερει ;D.

 

Παντως θα ειχε ενδιαφερον στο θεμα να προστεθουν κι αλλα κομματια που αλλα

λενε οι στιχοι και αλλα εννοουν.

Εξαιρουνται αυτα που περιεχουν αναποδα μηνυματα. ;D

 

 

ανάποδα μηνύματα σκέτο? ή ανάποδα αν γυρίσεις τον δίσκο ανάποδα και ακούγονται κανονικά?

ανάποδα σε κασέτα/cd/md πιάνονται?

 

υ.γ. πώς γυρίζεις το md ανάποδα?

ανάποδα στο γιουτούμπ πιάνονται? πως βάζεις το αντίστροφα να ακούσεις κρυφά μηνύματα? γυρνάς το λάπτοπ ανάποδα?  σε μπομπίνα ανάποδα τι παίζει? έχουμε τίποτα κρυφά παλιά να ακούσουμε του ozzy?

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανάποδα μηνύματα σκέτο? ή ανάποδα αν γυρίσεις τον δίσκο ανάποδα και ακούγονται κανονικά?

Ορθα τα λες εγω τα πα αναποδα. :)

 

H αληθεια ειναι οτι εχω μεινει πισω στους δισκους φιλτατε stavros_d80.Τοτε που ηταν

της μοδας να τους παιζουν αναποδα και να ανακαλυπτουν μηνυματα.Και μαλιστα

θυμαμαι κατι Ελληνικα ποπ που ελεγαν οτι εχουν κρυφα μηνυματα αν παιχτει το LP

αναποδα.Εκει να δεις τι νοηματα ελεγαν οτι κρυβονταν στους στιχους.Φοβερες φασεις!

 

Οσο για τα μεταλ εκει ηταν το πανηγυρι.Oι Whitchfynde πχ(αυτοι ηταν καλοι) και πολλοι αλλοι επισης(αταλαντοι) πουλουσαν ενα καρο δισκους μονο και μονο απο τετοιες ιστοριες.

Παντως θα ελεγα να τ αποκλεισουμε ολα οσα μπαινουν αναποδα(ασφαλως και md cd και

ταινιες γιατι μπαινουν και αναποδα.Τωρα στην κασετα θα χουμε ενα ζητημα-οποιος ξερει ας δωσει λυση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου