Προς το περιεχόμενο

Ναι, ναι, και πάλι περί καρτών ήχου!


jumerang

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ως προς τον φίλο jumerang τα πράγματα είναι απλά...να στήσει σωστά το "μηχανάκι" (εδώ είναι όλοι να βοηθήσουν σε συγκεκριμένες απορίες δυσλειτουργείας, αφού ανοίξει και λίγο κάνα manual) και αν ο ΗΧΟΣ δεν τον ικανοποιήσει τότε να συζητήσουμε για κάτι πιο ακριβό που δεν σημαίνει όμως και αυτόματα λύση σε παρόμοια προβλήματα που αυτή την στιγμή αντιμετωπίζει...(μου φαίνεται περίεργο σε σωστό στήσιμο η delta να μην καλύπτει το μεγαλύτερο μέρος των απαιτήσεων που θέτει...)

 

ΥΓ. η "σχετικότητα" του χρόνου είναι η "απάντηση" στην όποια έλλειψή του...και η "φιλολογία" κουβάρι προβληματισμού με την άκρη του δεμένη στην λύση για ανθρώπους με τους δέκτες τους στο "On"... (η μασημένη τροφή δεν βοήθησε ποτέ κανένα πουλί να πετάξει...δύναμη να βγει από την φωλιά του έδωσε...)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλές όλες αυτές αυτές οι φιλολογίες ρε παιδιά και χρήσιμες' date=' σίγουρα. Αλλά εγώ, που άνοιξα και το post, μου φαίνεται ότι δεν έχω πάρει σαφή απάντηση ακόμα!!! Παρακολουθώ το post όλο αυτόν τον καιρό αλλά κανείς δε μου έχει απαντήσει συγκεκριμένα! Μήπως δεν υπάρχει συγκεκριμένη απάντηση? Ή μήπως δεν είναι και τόσο συγκεκριμένο το θέμα μου??[/quote']

 

Είνα σα να ρωτάς τι αυτοκίνητο να πάρεις (που να έχει τουλάχιστον 4 θέσεις, πάνω από 1200cc, κόκκινο, με χαμηλή κατανάλωση ... ) , να σου απαντάμε πχ το Χ (Mercedes), το Υ (Ford) και το Ζ (Skoda) και εσύ να αναρωτιέσαι γιατί δεν υπάρχει συγκεκριμένη απάντηση ... :twisted: ....

 

Αν τη βρείς πες τη μου κι εμένα ... /nEwBiE 8)

Πέτροc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... η μασημένη τροφή δεν βοήθησε ποτέ κανένα πουλί να πετάξει ... δύναμη να βγει από την φωλιά του έδωσε...

 

Υποκλίνομαι ... απόλυτα αληθές ... :wink:

 

/nEwBie 8)

Πέτροc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την περίπτωση του να με μπερδέψατε περισσότερο με όλες αυτές τις θεωρίες, τα ποιητικά αποφθέγματα και τις "ρήσεις" την σκέφτηκες φίλε Newbie? Αναρωτιέμαι αν είστε το ίδιο ειρωνικοί με όλους τους καινούργιους... Αλήθεια, θέλετε όντως να βοηθήσετε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την περίπτωση του να με μπερδέψατε περισσότερο με όλες αυτές τις θεωρίες' date=' τα ποιητικά αποφθέγματα και τις "ρήσεις" την σκέφτηκες φίλε Newbie? Αναρωτιέμαι αν είστε το ίδιο ειρωνικοί με όλους τους καινούργιους... Αλήθεια, θέλετε όντως να βοηθήσετε???[/quote']

 

OK, τότε για να μην σε μπρδέψω περισσότερο σου προτείνω τις εξής :

(όσο περισσότερο μπορώ στα standards που έθεσες)

 

1. EDIROL UA-25 (http://www.thomann.de/thoiw2_edirol_ua25_usb_audio_prodinfo.html)

2. EMU 1820 Audio System (http://www.thomann.de/thoiw2_emu_1820_digitalaudiosystem_prodinfo.html?sn=5835f9c0dcc9e187e916269595c3febd)

3. PRESONUS FIREBOX (http://www.thomann.de/thoiw2_presonus_firebox_prodinfo.html)

 

/nEwBiE 8)

Πέτροc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κατι παρόμοιο για να μην ανοίγω καινούργιο thread...?

 

ΠΟια είναι η πιό φθηνή λύση για πρώτη κάρτα ήχου... Το μόνο που θα μπορεί να χρειαστεί είναι είσοδοι για κιθάρα και φωνή μιας και τα πλήκτρα θα είναι απο usb?

 

Υ.Γ: Δεν είχα ξαναχρησιμοποιήσει άλλη κάρτα ήχου...¶ρα αυτό που ζητάω είναι κάτι απόλυτα entry-level....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nemoo,δυο κάρτες που έχουν τραβήξει την προσοχή και τις περιμένουν αρκετοί με ανυπομονήσία είναι αυτές

 

ταιριάζουν ακριβώς στην περιγραφή σου,'εχουν μόνο τα απαραίτητα & λογικά πολύ καλό ήχο όπως και οι άλλες emu.

κυκλοφορούν μεσα στις επόμενες μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

επειτα απο ολα αυτα που ειπωθηκαν θα σου πω εν πραγμα με σιγουρια:μην αλλαξεις την delta. κατι παιζει λαθος στο στησιμο του μηχανηματος η σε καποιες ρυθμισεις...(μαλλον του sonar...).

Απεγκαταστησε το uno ,κανε restart,perna τους τελευταιους drivers και δες τι συμβαινει...το προβλημα σου εγκειται μονο στο οτι το sonar δεν ''καταλαβαινει'' απο midi??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου