Προς το περιεχόμενο

Ναι, ναι, και πάλι περί καρτών ήχου!


jumerang

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, το βασικό πρόβλημα είναι αυτό (με το midi). Και επίσης συνδέω synth στην "1/2" line έισοδο της κάρτας και έχω πολύ χαμηλό σήμα. Μου έχει σπάσει κι αυτό τα νεύρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το προβλημα με το midi apla θελει λιγο ψαξιμο...να ξερεις παντως οτι ολα τα προβληματα δεν λυνονται απο το ιντερνετ...

σχετικα με το χαμηλο σημα...το σημα που στελνεις ειναι ...ο.κ??στο control panel της delta mporeis να το τσεκαρεις αυτο...ποσα db deixnei??μηπως υπαρχει προβλημα με τα outputs του synth???δοκιμασε επισης απο την σελιδα hardware settings (αν θυμαμαι καλα...) να αλλαξεις την ευαισθησια των συγκεκριμενων εισοδων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως φιλε musictech, αυτό ήθελε. Το ανακάλυψα πριν από 1 βδομάδα, διαβάζοντας πιο εξονυχιστικά το manual! Thanks anyway πάντως!

Όσο για αυτό που λες περί του ότι δε λύνονται όλα τα προβλήματα από το internet, έχεις δίκιο και φυσικά το έχω ήδη υπόψη μου! Απλώς εγώ συγκεκριμένα επειδή είμαι σχετικά πίσω στη μουσική τεχνολογία και επίσης λόγω έλλειψης χρόνου εξαιτίας της κυρίως δουλειάς μου αλλά και της μπάντας μου, η παραμικρή βοήθεια που παίρνω από φίλους στο Noiz, μού είναι υπερπολύτιμη, πίστεψέ με!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΕΣ ΘΕΛΩ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!!

 

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΤΗΝ CREATIVE X-FI XTREME MUSIC ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙDI PORT.

 

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΙDI INTERFACE ΤΗΣ ΜAUDIO SPORT ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΕ.

 

ΘΑ ΕΧΩ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ

 

Η ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ---You'll also get support for ASIO recordings with latency as low as one millisecond, up to eight different hardware effects, 24-bit SoundFont® sampling, and 3DMIDI for amazing flexibility and recording results.

 

ΗELP PLEASE!!!!!!!!!!!!1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα...η παιρνεις ενα usb midi interface(m-audio midisport 2x2)

ή...πουλας την xfi και παιρνεις μια καρτα ηχου πιο καταλληλη για μουσικες εφαρμογες που θα εχει και midi...ισως να σου βγει και φτηνοτερα ετσι...ποσο μπορει να δωθει η xfi???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου