Προς το περιεχόμενο

Πώς κλείνεις Live?


Rockcygnet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

[οφφ τόπικ κλασικά, προειδοποιώ..]

 

Δε ξέρω ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να κλείσεις λάιβ, ο καλύτερος τρόπος πάντως για να το ανοίξεις είναι το White Room

 

ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ (παπαπα πα   πα πα πα) ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ  (παπαπα πα   πα πα πα) ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑ  (παπαπα πα   πα πα πα) ΠαααΑΑΑΑΑΑΑΑααΑΑΑΑΑΑΑααΑΑΑΑΑΑΑααΑΑΑΑΑ

 

:)

 

Κατα τ'αλλα πολύ ωραίο thread... και μεις όταν ήμασταν παρέα και είχαμε σταυρώσει κανα δυο λάιβ είχαμε ανάμεικτες εμπειρίες παραπλήσιες με όσα γράφονται εδώ... Βέβαια ήταν τέτοια η χαρά (και τόση η αμπαλία) που τα συζητάμε ακόμη καμιά φορά που γινόμαστε γραφικοί και μέσα μας κρυφογελάμε χοαχοχαοχοαοχαοχ :) Πάντως είναι γενικό φαινόμενο το ότι πάντα θα υπάρχει κάποιος σε πιο απελπιστική κατάσταση που θα ρίξει το κασέ σου, έτσι λειτουργεί η αγορά και έτσι διαχωρίζονται και οι σοβαροί από τους ασόβαρους... συνήθως

 

Επίσης, ρε Adamo και Neeq όχι τόσο ξεροσφύρι ρε παιδιά, μια μπυρίτσα έτσι για χαλάρωμα επιβάλλεται... ούτε εγώ δεν σηκώνω πάνω απο μιάμιση αλλά ντάξει είπαμε πρέπει να παίζει και λίγο τζόγος, εκεί,  να ζεις στην κόψη,  όταν παίζεις αυτή τη Μι μινόρε να σου φαίνεται λες και ακροβατείς σε φράχτη να ούμε. Και να κρατάει αιώνες (γρηγορότερος τρόπος να βελτιώσεις το sustain η μπύρα, τα λεγε ο Μάικ)

 

Επίσης να μιλήσουμε και για άλλα ποτά, μια φορά βγήκα να παίξω με τίγκα καφέ γιατί ήμουν ψιλοάυπνος και ακόμη υπάρχουν ανθρωποι που με συζητάνε... 8 χρόνια μετα...

 

Πάντως παιδιά υπομονή, η καλή δουλειά σχετικά γρήγορα ανταμοίβεται, μην απελπίζεστε :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

[οφφ τόπικ κλασικά, προειδοποιώ..]

 

Δε ξέρω ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να κλείσεις λάιβ, ο καλύτερος τρόπος πάντως για να το ανοίξεις είναι το White Room

 

ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ (παπαπα πα   πα πα πα) ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ  (παπαπα πα   πα πα πα) ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑ  (παπαπα πα   πα πα πα) ΠαααΑΑΑΑΑΑΑΑααΑΑΑΑΑΑΑααΑΑΑΑΑΑΑααΑΑΑΑΑ

 

:)

 

Κατα τ'αλλα πολύ ωραίο thread... και μεις όταν ήμασταν παρέα και είχαμε σταυρώσει κανα δυο λάιβ είχαμε ανάμεικτες εμπειρίες παραπλήσιες με όσα γράφονται εδώ... Βέβαια ήταν τέτοια η χαρά (και τόση η αμπαλία) που τα συζητάμε ακόμη καμιά φορά που γινόμαστε γραφικοί και μέσα μας κρυφογελάμε χοαχοχαοχοαοχαοχ :) Πάντως είναι γενικό φαινόμενο το ότι πάντα θα υπάρχει κάποιος σε πιο απελπιστική κατάσταση που θα ρίξει το κασέ σου, έτσι λειτουργεί η αγορά και έτσι διαχωρίζονται και οι σοβαροί από τους ασόβαρους... συνήθως

 

Επίσης, ρε Adamo και Neeq όχι τόσο ξεροσφύρι ρε παιδιά, μια μπυρίτσα έτσι για χαλάρωμα επιβάλλεται... ούτε εγώ δεν σηκώνω πάνω απο μιάμιση αλλά ντάξει είπαμε πρέπει να παίζει και λίγο τζόγος, εκεί,  να ζεις στην κόψη,  όταν παίζεις αυτή τη Μι μινόρε να σου φαίνεται λες και ακροβατείς σε φράχτη να ούμε. Και να κρατάει αιώνες (γρηγορότερος τρόπος να βελτιώσεις το sustain η μπύρα, τα λεγε ο Μάικ)

 

Επίσης να μιλήσουμε και για άλλα ποτά, μια φορά βγήκα να παίξω με τίγκα καφέ γιατί ήμουν ψιλοάυπνος και ακόμη υπάρχουν ανθρωποι που με συζητάνε... 8 χρόνια μετα...

 

Πάντως παιδιά υπομονή, η καλή δουλειά σχετικά γρήγορα ανταμοίβεται, μην απελπίζεστε :)

 

 

Φίλως αν δε πίνεις ναρκωτικά ,καλό λάιβ δε βγαίνει ............θυμάμαι πάντα πριν βγω,αλλά και κατά τη διάρκεια ,ήμανε πάντα πίτα στο κρασίσι και τη μπυρωίνη και όλα παγένανε κατ'ευχήν ;D

Προσοχή στη Μπομπαίνη ,χαλάει λαίμαι  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλως λαιμαι να σαι φτειαξο φραπε να παίξεις όλο το γοοντστοκ σερί λαίμαι

 

Αυτό είναι και το σοφότερο.  8)

 

Το αλκόολ είναι κατασταλτικό...εκτός του ότι ξηραίνει τον λαιμό..δεν βοηθά.Αν είσαι άσχετος βέβαια πιες για να καμουφλάρεις τα λάθη  ;D

 

Αν όμως θες να παίξεις ένα πιο πρωτότυπο σόλο από αυτό που παίζεις καθημερινά στο δωμάτιο σου επειδή βαριεσαι να σκεφτείς, πάρε διεγερτικά όπως οι ορίτζιναλ ροκάδες...φλώρε  ;D

 

Εγώ ρουφώ εσπρεσάκι...βοηθάει το γκρούβ  8)

 

Edit:Υπήρξα απόλυτος πριν.Το αλκόολ ενισχύει το λίκνισμα το οποίο εκτός ότι λειτουργεί σαν μετρονόμος,αποβάλλει και το αγχος.  ;)

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα Stoner φαντάσου λάιβ όπου μπάντα και κοινο θα χουν πιει το λιγότερο τρεις καφέδες ο καθένας

Εγώ κάπου τόσους πίνω την ημέρα γιατί εκ φύσεως είμαι μαγκούφης  ;D ...δεν θέλω να με φανταστώ στα 60 μου.  ;D

 

Μια φορά που λέτε ήπια πολύ σε ένα live και είχε έρθει η σειρά του pride and joy.Πήγα λοιπόν να ''προχωρήσω'' πάνω στην μπασογραμμή όταν κάποια στιγμή βγήκα εκτός δρόμου και βάδιζα προς τον γκρεμό.  ;D ...Το κοινό ομολογουμένως ψάρωσε με την φλύαρη 4χορδη κιθάρα....ο κιθαρίστας όμως τρύπησε την ψυχή μου με το κοφτερό του βλέμμα αφού κατάλαβε ότι οι χρωματικές ήταν στο γάμο του καραγκιόζη..απλά έκανα ότι είμαι χαλαρός για λόγους image making  ;D ..εν τέλει η σολάρα του ακούστηκε φάλτση εξαιτίας μου  ;D ...μην μιλήσω για τα κοκκοράκια στην φωνή λόγω οισοφαγικής ξεραίλας.

 

Οπότε εσπρεσάκι και ζαμπονοτυρόπιτα πριν παίδες.Αφήστε τα ροκσταριλίκια...

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οπότε εσπρεσάκι και ζαμπονοτυρόπιτα πριν παίδες.Αφήστε τα ροκσταριλίκια...

 

Πίσω ανήλικο με τη ζαμπονοτυρόπΙπα ;D

Άκου πως έχει η προετοιμασία του λίβε από έναν έμπΥρο ροκσιτάρ σαν εμένα .

Σάουντσεκ καθαρός με φραπεδιά . 1 ώρα πριν την εμφάνιση στη σκηνή 3-4-5 ρακιές για ζέσταμα .Αν υπολογίσεις πως σε ένα σετ 2 ωρών καταναλώνω γύρω στο 1λτ ,το τελευταίο τραγούδι με βρίσκει στο πικ των δυνατοτήτων μου σαν μουσικό . Στο ονκορ πίνω και 2 μπυράκια να στανιάρω ναούμ και να μη μυρίζω οινόπνευμα στις θαυμάστριες

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά...δεν είπα να ανέβεις και τιφλα στο πάλκο...αλλά θεωρώ ότι όταν το μαγαζί τζιραρει εξαιτίας μου θεωρώ γυφτια το να μου ζητάει το μαγαζί να πληρώσω τις 2-3 μπύρες που θα πιω...4-5 ώρες που θα είμαι εκεί δεν είναι και τραγικό ::)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά...δεν είπα να ανέβεις και τιφλα στο πάλκο...αλλά θεωρώ ότι όταν το μαγαζί τζιραρει εξαιτίας μου θεωρώ γυφτια το να μου ζητάει το μαγαζί να πληρώσω τις 2-3 μπύρες που θα πιω...4-5 ώρες που θα είμαι εκεί δεν είναι και τραγικό ::)

 

Αδελφέ καμιά σχέση-τουλάχιστον από μένα  :)

Ότι είπα έχει σχέση με μένα μετά ολίγου χαβαλέ και υπερβολής .

Δεν δύναμαι να συμβουλεύσω ,εξάλλου απέχω από τη σκηνή πάνω από 20 χρόνια

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου