Προς το περιεχόμενο

Πώς κλείνεις Live?


Rockcygnet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει ρε παιδιά...δεν είπα να ανέβεις και τιφλα στο πάλκο...αλλά θεωρώ ότι όταν το μαγαζί τζιραρει εξαιτίας μου θεωρώ γυφτια το να μου ζητάει το μαγαζί να πληρώσω τις 2-3 μπύρες που θα πιω..

 

E, δεν πληρωνεσαι από το ότι τζιράρει το μαγαζι?

 

Δεν κατακρίνω καμια αποψη. Απλά λέω ότι προσωπικά ντρεπομαι να "απαιτω" να μου κεράσουν τα ποτα, όπως οι περισσότεροι συναδελφοι. Αυτο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φανταστείτε τι εικόνα βγάζω προς στα έξω στα μάτια του συμφορουμίτων για να νομίζει ο kkmspm ότι σοβρακολογώ  ;D

 

Είναι αλήθεια βέβαια ότι το αλκοόλ,οι καφέδες ,τα τσιγάρα και λιπαρά φαγητά ''λεκιάζουν'' τις φωνητικές χορδές.Το καλύτερο που έχει να κάνει ο τραγουδιστής είναι να πιει ένα χλιαρό τσαγάκι ώστε να αποδώσει τα μέγιστα.

 

Δεν περιμένω να σεβαστεί το παραπάνω κανείς βέβαια εκτός αν έχει κλεισμένη εμφάνιση στο Μέγαρο Μουσικής.  ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είναι αλήθεια βέβαια ότι το αλκοόλ,οι καφέδες ,τα τσιγάρα και λιπαρά φαγητά ''λεκιάζουν'' τις φωνητικές χορδές.Το καλύτερο που έχει να κάνει ο τραγουδιστής είναι να πιει ένα χλιαρό τσαγάκι ώστε να αποδώσει τα μέγιστα.

 

Σιγά μη σου προσφέρουμε και τσάι Γουαδελούπης που λέει και ο ΣΦ ,μαζί με φοντάν ,που νομίζεις πως θα παίξεις χρυσέ μου  ;D στη σκάλα του Μιλάνου ,ίσα με τη Κακιά Σκάλα σε κόβω και αφού δεν σου κάνει το Λίπτον πιές μια Αμίτα και πολύ σου είναι κανάγια  ;D

Κάτσε διάβασε τώρα ,αρκετά χάζεψες με τους γέροντες  ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω ρε παιδιά τι θυμήθηκα  :P

 

Παίζουμε σε πασίγνωστο χώρο στας αθήνας και με ΕΝΑ ποτό πριν ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΤΑ ΤΑΣΤΑ  :o .... Μιλάμε για το ντεπόζιτο ήταν το ουίσκι  ;D

 

ευχή και κατάρα .... προσέχετε τι πίνετε πριν το live

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είναι αλήθεια βέβαια ότι το αλκοόλ,οι καφέδες ,τα τσιγάρα και λιπαρά φαγητά ''λεκιάζουν'' τις φωνητικές χορδές.Το καλύτερο που έχει να κάνει ο τραγουδιστής είναι να πιει ένα χλιαρό τσαγάκι ώστε να αποδώσει τα μέγιστα.

 

 

το πως θα αποδοσει ο τραγουδιστης ειναι θεμα

1)μερας (ακριβως με την εννοια που το λεμε για ενα αθλητη)

2)Ενεργειας που εχει

3)διαθεση του ηχοληπτη και των μουσικων πανω στον ηχο του και οχι νοοτροπια ενταξει μωρε  καλα ειναι...και αν κατι δεν βγει να λεμε...καλος αλλα δεν το χε και τελεια.

4)οπως την βρισκει πριν βγει.Αλλοι πινουν και τους χαλαρωνει,αλλοι πανε σε πιο "κακες" μεθοδους.

πχ η σοκολατα αντικειμενικα ειναι απο τα χειροτερα που μπορεις να κανεις στον λαιμο πριν βγεις και ο soto δεν βγαινει ποτε χωρις να φαει ενα κομματι.

ο καφες γενικα πειραζει αλλα δεν πιω εναν ελληνικο δεν την βρισκω.

γουστα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι συμφωνώ.Είναι πολυπαραγοντικό το ζήτημα.

 

Πάντως η αλήθεια είναι ότι αν από κάτω υπάρχει ένα ενδιαφέρον κοπέλι το τσάι δεν βοηθά την φωνή  ;D

 

Εγώ πάλι όταν φάω κάτι καντινιάρικο έχω καλύτερο γρέζι εξού και η ζαμπονοτυρόπιτα  ;D .Βλέπεις τραγουδάω κάτι κομπεινιδες και κάτι βέντερ,λεινεγκαν,κορνέλ και λοιπούς κουλούς.  8)

 

Την κλάψα του βέντερ ,σουφρώνοντας το στόμα και αληθωρίζοντας, είναι εύκολο να την μιμηθείς..προσφέρει και κομπρεσάρισμα.  ;) Για μιμήσου όμως το μπουσταρισμένο ντιστόρσιον του ξανοθομπάμπουρα να σε δω.Εννοείται ότι αν δεν τους μιμηθείς, για μένα το κομμάτι χάνει την αξία του.Ειδικά αυτά των Νιρβάνα.

 

Ενίσχυσα το off topic ρεύμα και ζητώ συγγνώμη.  :)

 

*Επίσης δεν προτείνονται αναψυκτικά και γαλακτοκομικά.Δεν τα βγάζω από το κεφάλι μου...διάβασα αρκετά για συντήρηση φωνής.

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου