Προς το περιεχόμενο

Πλουτίστε μέσω των μουσικών αγγελιών!


eyecam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Σχολιάζοντας, μπορείς εμμέσως να προειδοποιήσεις τους επίδοξους αγοραστές.

;D ;D ;D

Όχι.

Αυτό δεν μπορώ να το κάνω, εγώ τουλάχιστον. Διότι, εκτός από μουσικός, είμαι καί ΕΜΠΟΡΟΣ. Οπότε, εάν κάνω κάτι τέτοιο, θα θεωρηθεί ότι "ψαρεύω" πελάτες μέσα από το noiz, όπως κάνουν αρκετοί άλλοι, εις γνώση των "άλλων".

Όποιος γνωρίζει τι θέλει και πως το θέλει, ξέρει πάρα πολύ καλά το από που καί πως να το αποκτήσει  :)

 

Υ.Γ.

Εάν πρόσεξες, το user name μου είναι το πραγματικό μου όνομα.

♪♫♪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αυτό δεν μπορώ να το κάνω, εγώ τουλάχιστον.

 

Κι όμως...Ίσως είσαι ο μόνος που δικαιούσαι να σχολιάσεις κάποια αγγελία,γιατί ότι και αν έγραφες θα το έγραφες επώνυμα...

 

 

 

Υ.Γ.

Εάν πρόσεξες, το user name μου είναι το πραγματικό μου όνομα.

♪♫♪

 

Μιά που το ανέφερες,προς τιμήν σου και μπράβο γι αυτό,ειλικρινά. :)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ.

Εάν πρόσεξες, το user name μου είναι το πραγματικό μου όνομα.

♪♫♪

Το έχω παρατηρήσει.Η περιπτωσή σας είναι ιδιάζουσα, αποτελεί όμως εξαίρεση.

Αποψή μου είναι ότι κάποιος μπορεί να προστατευτεί από κακόβουλους πωλητές διαβάζοντας ένα σχόλιο στις αγγελίες.

Ίσως αποτελέσει το έναυσμα για να το ψαξει καλύτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κι όμως...Ίσως είσαι ο μόνος που δικαιούσαι να σχολιάσεις κάποια αγγελία,γιατί ότι και αν έγραφες θα το έγραφες επώνυμα...

Μα αυτό έκανα. Άλλωστε, όταν έβαζα αγγελίες προσωπικές μου σαν μουσικός αλλά καί πελατών ή φίλων μου, με το δικό μου (πραγματικό) όνομα τις έβαζα. Ονοματεπώνυμο κανονικά.

Επίσης όταν σχολίαζα αγγελίες μέσω pm γιά να είμαι "διακριτικός" με τον πωλητή, πάλι με το δικό μου όνομα το έκανα. Θα μπορούσα κι εγώ να ανοίξω λογαριασμό με nick name από άλλη IP ή να πουλάει κάποιος άλλος γιά λογαριασμό μου.  So simple !!!

Μου το πρότειναν πάρα πολλά παιδιά μέσα από το noiz. Απλά, δεν το κάνω. Όσοι με ξέρουν με ξέρουν.

 

Μιά που το ανέφερες,προς τιμήν σου και μπράβο γι αυτό,ειλικρινά. :)

Merci. Καλοσύνη σου  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όντως οι νόμοι της αγοράς, όσο ανήθικοι και να μας φαίνονται...

 

Και ισχύουν παντού.

Το καρπούζι πχ, φεύγει από τον παραγωγό με 10 cents το κιλό και το αγοράζει κανείς 2.5 ευρώ στην αγορά. (απλό, χιλιοειπωμένο και λίγο γραφικό παράδειγμα αλλά ενδεικτικό της ηθικής του συστήματος)

Πλουτίζουν πάντα οι μεσάζοντες που πουλάνε στην κυριολεξία αέρα...

 

Θεέ μου, δως μου υπομονή...ΤΩΡΑΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγορασω 5 φτηνες ηλεκτρικες κιθαρες, και εχω κολλητο τον hetfield και τον βαλω να μου τις υπογραψει(με αποδεικτικο βιντεο), Ποσο να τις πουλησω μετα?  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το έχω παρατηρήσει.Η περιπτωσή σας είναι ιδιάζουσα, αποτελεί όμως εξαίρεση.

Τελικά, ίσως απ'ότι βλέπω. Υπάρχουν όμως κι άλλες τουλάχιστον δύο περιπτώσεις απ'όσο γνωρίζω.

 

Αποψή μου είναι ότι κάποιος μπορεί να προστατευτεί από κακόβουλους πωλητές διαβάζοντας ένα σχόλιο στις αγγελίες.

Ίσως αποτελέσει το έναυσμα για να το ψαξει καλύτερα.

Να σου πω. Δεν θα μπω στην διαδικασία να διαβάζω όλο το φόρουμ καί τις αγγελίες γιά να δω ποιός πουλάει τι και πόσο.

Το πόσο πουλάει κάποιος και γιατί, πίστεψέ με είναι πάρα πολλοί οι λόγοι. Το βαρέθηκε, του χάλασε, θέλει να πάρει το καινούργιο μοντέλο μέχρι δεν έχει χρήματα να πάρει γάλα στο παιδί του. Αλήθεια σου λέω. Μέσα σ'αυτούς υπάρχουν και οι "κακοί έμποροι" που λέμε. Αυτοί που κάνουν εμπόριο από τον καναπέ του σπιτιού τους, εκμεταλευόμενοι την άγνοια κάποιων αγοραστών. Έχω δει πολλά και έχω ακούσει άλλα τόσο. Οπότε, τι να σου λέω τώρα. Άστο καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν αγορασω 5 φτηνες ηλεκτρικες κιθαρες, και εχω κολλητο τον hetfield και τον βαλω να μου τις υπογραψει(με αποδεικτικο βιντεο), Ποσο να τις πουλησω μετα?  ;D ;D ;D

1) Θα πρέπει να δεχτεί ο hetfield να υπογράψει αυτές τις 5 "φθηνές" κιθάρες.

2) Γιά να τις πουλήσεις "ακριβά", θα πρέπει να βρείς αγοραστή που να έχει σε μεγάλη εκτίμηση τον hetfield.

Αλλιώς αν πας να τις πουλήσεις σε κάποιον που δεν ξέρει ποιός είναι ο hetfield, μάλλον θα τις πουλήσεις λιγότερο απ'όσο τις αγόρασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου