Προς το περιεχόμενο

Πλουτίστε μέσω των μουσικών αγγελιών!


eyecam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παράδειγμα μου είναι ακριβώς το αντίθετο από αυτό που συνέβη στον eyecam.

Εσύ μιλάς για ηθική. Αυτό δεν σου φαίνεται λοιπόν ότι είναι το "σωστό";

Δεν λέω ότι έχεις σχέση με την πώληση. Συζήτηση κάνουμε.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

Το μόνο που μπορεί να  κάνει κάποιος είναι να προστατέψει την τσέπη του με πολλούς τρόπους(ανέφερα μερικούς) και  να μην έχει συναλλαγές με όποιο θεωρεί "έμπορο".  

Έχουν γίνει συναλλαγές στις αγγελίες που κάποιοι ήταν πιό έμποροι από τους πραγματικούς ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά....συζητάω....

τι σχέση έχω εγώ με την επόμενη συναλλαγή του οργάνου?

εγώ αγόρασα το όργανο τόσο....

το πούλησα όσο έκρινα πως θα έπρεπε να πουληθεί με ένα χέρι παραπάνω και όποια φθορά του προξένησα....τι με διατηρεί υπεύθυνο αφού φύγει από μένα και η συναλλαγή μαζί μου ήταν μια χαρά?

 

και να διευκρινίσω κάτι....

άλλαξες τελείως κατηγορία συναλλασομένων....

εγώ θα την πουλήσω μετά από καιρό, χρήση κτλ κτλ....θα την έχω αγοράσει για το σκοπό που υπάρχει....

ξανατονίζω πως μιλάμε για "επιτήδειους" που κάνουν καθαρά εμπόριο στις αγγελίες και δεν τους "συνέβη κάτι" και πουλήσαν το όργανο αμέσως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@S9F

στεγνά ε?

 

Φυσικά.Τι με πέρασες,για πολιτικό...?

 

 

Έχουν γίνει συναλλαγές στις αγγελίες που κάποιοι ήταν πιό έμποροι από τους πραγματικούς ;D

 

+1$...

 

EDIT:Sorry πάνω στην βιασύνη κατάλαβα οτί εννοούσες οτί κάποιοι (ιδιώτες) ήταν πιό επαγγελματίες με την καλή έννοια και από τους "επαγγελματίες"-εμπόρους...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@hot_sauce

 

οταν τιθεται θεμα χρηματων...δεν παιζει ουτε ιερό ουτε όσιο...το να υποκιψει ενας εμπορος στην παζαροκλαψα καποιου...οταν ΔΕΝ βιαζεται να πουλησει ενα προιον...μαλλον ειναι αδυναμια  στον χαρακτήρα του εμπόρου...και ενα παράσημο στον αγοραστή που καταφερε να αγορασει κατι φτηνοτερα χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια...

 

ετσι στεγνα...οπως τα λεει κ ο S9F...

 

τωρα αν η αγοραπωλησία ειναι μεταξι φιλων....δεν υπαρχουν κανονες...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

EDIT:Sorry πάνω στην βιασύνη κατάλαβα οτί εννοούσες οτί κάποιοι ήταν πιό επαγγελματίες με την καλή έννοια και από τους "επαγγελματίες"-εμπόρους...

Όχι. Εννοούσα ότι ήταν "έμποροι" με την κακή έννοια.

Εκτός του ότι κάποια μηχανήματα τα είχαν "πειράξει", οι τιμές τους ήταν πιό ακριβές καί από τις τιμές που είχαν βάλει πραγματικοί έμποροι σε μεταχειρισμένα πελατών τους.

Υπάρχει και παράδειγμα πραγματικού εμπόρου με κατάστημα όπου σταμάτησε (τον σταμάτησαν) να βάζει στις αγγελίες (με λογικές τιμές και ποιότητα) διότι ενοχλούσε κάποιους άλλους μάλλον "εμπόρους". Δεν το γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Υπάρχει και η δυνατότητα σχολιασμού στις αγγελίες... ;)

Πάρα πολύ σωστό αυτό που είπες. Μπορείς στο σχολιασμό να του γράψεις ότι θες.

Και τι έγινε; Τον ξέρεις; Άλλωστε με nick name πουλάει.

Μιά φορά είχα στείλει pm σε κάποιον που πούλαγε κάποιο προϊόν αρκετά ακριβά και η απάντησή του ήταν: "Και τι σε νοιάζει εσένα. Εγώ τόσο το πουλάω."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχολιάζοντας, μπορείς εμμέσως να προειδοποιήσεις τους επίδοξους αγοραστές.

 

Σύμφωνοι,μόνο που αυτό είναι ένα "δίκοπο μαχαίρι",διότι αν κάποιος (σχολιάζοντας φυσικά for free και φυσικά ανώνυμα για να μην ξεχνίομαστε...) γράψει μια λαλακία που δεν ισχύει,κάνει κακό κυρίως στον πωλητή,αλλά και στον υποψήφιο αγοραστή γιατί τον παραπληροφορεί.

 

Όταν πρωτοάρχισε αυτό το "σύστημα" είχα διαφωνήσει εντόνως,γιατί μια αγοραπωλησία αφορά τον πωλητή και τον αγοραστή και μόνο αυτούς.Ευτυχώς δεν "πολυπερπάτησε"...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου