Προς το περιεχόμενο

Εμπειρίες από studio monitor;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο άνθρωπος είπε ότι θέλει γνώμες για κάποια συγκεκριμένα προϊόντα για οποιονδήποτε λόγο... Δε χρειάζεται να του την πέσετε έτσι νομίζω.

Συμφωνω.

 

Ομως..

Φιλε μου,αφου απερριψες τα ''γνωστα'' πως κατεληξες σ αυτα που αναφερεις?

Απο reviews?(Μαλλον δεν ηταν πολλα,δεν σου αρκουν,νιωθεις ανασφαλεια και καλα κανεις,ομως πιθανον να την νιωθεις ακομα και να σου πουμε γνωμη απο το νοιζ)

Απο τα Specs?(Eπισφαλες κριτηριο)

Απο την ταση να ξεφυγεις των τετριμμενων?(Ρισκο..)

Τα ακουσες?(Η γνωμη μας περισσευει,θα σε μπερδεψει χειροτερα)

 

Με τα παραπανω θα ηθελα ταπεινα να σου πω,επειδη βλεπω την ταση σου να ''απολαυσεις''την επιλογη σου και να το συζητησεις(σ' ωραιος),αφου κανεις τις κουβεντες σου,τα ψαξιματα σου,και τελικα αγορασεις κατι,να ''μαθεις''τα ηχεια που θα παρεις σε σχεση με τον χωρο σου.Με λιγα λογια να βελτιωσεις τον ηχο ''μεσα σου'' γιατι  πιστευω οτι ο ηχος ξεκιναει απ τ αυτια μας και τα ηχεια που προτιθεσαι να αγορασεις ειναι καλα ''οπλα''να πολεμησεις,οποιο κι αν διαλεξεις. ;)

Κολοκυθοπιτα.. ;)

 

Τελος,αφου οπως λες,ξερεις τι θελεις,μην προβεις σε αγορα βασιζομενος σε γνωμες αλλων,χωρις να τ ακουσεις ο ιδιος.Oποιος ξερει τι θελει,βασιζεται στον εαυτο του.Νομιζω. ;)

 

Καλες αγορες σου ευχομαι,χωρις απογοητευσεις για οποιονδηποτε λογο.. ;)

Φιλικα!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνω.

 

Ομως..

Φιλε μου,αφου απερριψες τα ''γνωστα'' πως κατεληξες σ αυτα που αναφερεις?

Απο reviews?(Μαλλον δεν ηταν πολλα,δεν σου αρκουν,νιωθεις ανασφαλεια και καλα κανεις,ομως πιθανον να την νιωθεις ακομα και να σου πουμε γνωμη απο το νοιζ)

Απο τα Specs?(Eπισφαλες κριτηριο)

Απο την ταση να ξεφυγεις των τετριμμενων?(Ρισκο..)

Τα ακουσες?(Η γνωμη μας περισσευει,θα σε μπερδεψει χειροτερα)

 

Με τα παραπανω θα ηθελα ταπεινα να σου πω,επειδη βλεπω την ταση σου να ''απολαυσεις''την επιλογη σου και να το συζητησεις(σ' ωραιος),αφου κανεις τις κουβεντες σου,τα ψαξιματα σου,και τελικα αγορασεις κατι,να ''μαθεις''τα ηχεια που θα παρεις σε σχεση με τον χωρο σου.Με λιγα λογια να βελτιωσεις τον ηχο ''μεσα σου'' γιατι  πιστευω οτι ο ηχος ξεκιναει απ τ αυτια μας και τα ηχεια που προτιθεσαι να αγορασεις ειναι καλα ''οπλα''να πολεμησεις,οποιο κι αν διαλεξεις. ;)

Κολοκυθοπιτα.. ;)

 

Τελος,αφου οπως λες,ξερεις τι θελεις,μην προβεις σε αγορα βασιζομενος σε γνωμες αλλων,χωρις να τ ακουσεις ο ιδιος.Oποιος ξερει τι θελει,βασιζεται στον εαυτο του.Νομιζω. ;)

 

Καλες αγορες σου ευχομαι,χωρις απογοητευσεις για οποιονδηποτε λογο.. ;)

Φιλικα!

 

 

 

 

τα γνωστα τα απερριψα μετα απο ακροαση.κατεληξα σε αυτα τα ηχεια μετα απο πολυ ψαξιμο κ συζητησεις με ατομα τοσο εδω οσο κ εξω,απο ατομα της δουλειας,γνωστες  με εμπειρια που σεβομαι την αποψη τους.δεν βασιζομαι ποτε στα χαρακτηριστικα που δινουν οι εταιρειες αλλα μονο στο αυτι μου.επισης  οσο να μην μου αρεσουν τα συνηθισμενα,δεν εχω τασεις αυτοκαταστροφικες  :P :P

 

  εννοειται οτι θα μαθω τα ηχεια μου σε σχεση με τον χωρο μου κ οτι θα ακουσω....πολυ υλικο για να ''κουρδιστω'' καπως!! ;D ;D ;D

  απλως παρεθεσα αυτα τα ηχεια για να ακουσω καποιες γνωμες παραπανω.με αυτον τον τροπο μπορει να αποκαλυφθει μια αδυναμια του ηχειου που πολλες φορες δεν φαινεται απο μια γρηγορη ακροαση σε εναν καπως αγνωστο χωρο.ετσι θα ειμαι πιο ετοιμος οταν θα ερθει η στιγμη της ακροασης.

  Τελος ρωταω  αν εχει καποιος εμπειρια η αν ειναι χρηστης γιατι αν υπαρχει, θα τον παρακαλεσω να κανω μια γρηγορη ακροαση διοτι καποια απο αυτα δεν ερχονται η δεν υπαρχουν σε ντεμο!!

 

   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πολυ πλακα

Εχει φτασει τρεις σελιδες και δεν εχει παρει ουτε μια απαντηση σε αυτο που ρωταει.

Υμαρτον ρε που λεει και ο Γεωργιου!!!

Το προβλημα του ανθρωπου ειναι αυτο.

θα τον παρακαλεσω να κανω μια γρηγορη ακροαση διοτι καποια απο αυτα δεν ερχονται η δεν υπαρχουν σε ντεμο!!

Ας απαντησει καποιος που θα μπορει να τον βοηθησει τελικα

 

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πολυ πλακα

Εχει φτασει τρεις σελιδες και δεν εχει παρει ουτε μια απαντηση σε αυτο που ρωταει.

Υμαρτον ρε που λεει και ο Γεωργιου!!!

Το προβλημα του ανθρωπου ειναι αυτο.Ας απαντησει καποιος που θα μπορει να τον βοηθησει τελικα

 

 

 

;) ;) ;) ;)....οπως επισης και για τον αλλο λογο που προανεφερα,τον σχετικο με την ανταλλαγη αποψεων ωστε  να...ψυλλιαστω αν ειναι καποια πραγματα!αυτη η λογικη κ τακτικη με βοηθησε πολυ στο να ανακαλυψω πιο γρηγορα προβληματα σε αλλα ηχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας απαντησει καποιος που θα μπορει να τον βοηθησει τελικα

Μεχρι να βρεθει καποιος,κανουμε κουβεντα,ανταλλασσουμε αποψεις,συζηταμε,δειχνουμε ενδιαφερον στο θεμα του musictech,γι αυτο λεγεται φορουμ και οχι ''αποκλειστικη''. ;)

Ειδαλλως,θα θαβοταν και το θεμα και θα λιγοστευαν οι πιθανοτητες να βρεθει αυτος ο καποιος.

 

Αυτο πρεπει να εκτιμηθει και απο τον musictech,γιατι,ακομα και ωφελιμιστικα να το δει,κραταμε το θεμα ''φρεσκο'',κι ας αναφερεται σε εξεζητημενα προιοντα. ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα...η αληθεια ειναι οτι αναψαν τα αιματα λιγο!! ;D ;D ;D

  ξερω πολυ καλα πως ειναι οι καταστασεις στα φορουμς τοσο εντος οσο κ εκτος συνορων αλλα..δεν περιμενα τετοια εξελιξη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσπερναω τα διαμαντια που διαβασα βιαστικα...

 

musictech παιδιμ.

 

στο στουντιο εχουμε barefoot mm27, avantone passive, dynaudio bm15, adam a7.

 

αν εισαι στην αθηνα ( και στον βορειο πολο να ησουν , ορεξη να υπαρχει)  εισαι ευπροσδεκτος να ερθεις να τα ακουσεις.

 

υπαρχει μονο ενα προβλημα ρε γαμωτο.. ολα αυτα τα ηχεια παιζουν μονο μεταλ... δεν ξερω τι εχουν παθει. ;D

 

Alex

www.unrealstudioz.com

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ musictech,

απ'οτι φαίνεται, το γεγονός ότι απέρριψες όλα τα ηχεία που είναι στάνταρ σε επαγγελματικά στούντιο, μάλλον οδήγησε πολλούς να σε εκλάβουν ως fake τύπο που κάνει πως ξέρει.

Επίσης δεν νομίζω να βρεις πολλούς που έχουν ακούσει τα ηχεία που αναφέρεις.

Κάθε καλό στούντιο έχει ένα ζευγάρι "γνωστά" μόνιτορς (Adam, Genelec, Dynaudio),

επίσης 1-2 ζευγάρια χαζοηχεία για να τσεκάρει τον ήχο και 1 ζευγάρι πολύ καλά ηχεία που τα έφτιαξε κάποιος ειδικά για τον χώρο. 

 

Τώρα γι'αυτά που ρωτάς, ελπίζω να βρεθεί κάποιος που γνωρίζει 1-2 απ'αυτά να σου πει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπερναω τα διαμαντια που διαβασα βιαστικα...

 

musictech παιδιμ.

 

στο στουντιο εχουμε barefoot mm27, avantone passive, dynaudio bm15, adam a7.

 

αν εισαι στην αθηνα ( και στον βορειο πολο να ησουν , ορεξη να υπαρχει)  εισαι ευπροσδεκτος να ερθεις να τα ακουσεις.

 

υπαρχει μονο ενα προβλημα ρε γ***το.. ολα αυτα τα ηχεια παιζουν μονο μεταλ... δεν ξερω τι εχουν παθει. ;D

 

Alex

 

μμμ..μηπως εχεις κ στουντιο στην νεα σμυρνη??εχουμε μιλησει κ τηλ. αν εισαι αυτος που νομιζω!!θα χαρω να τα ακουσω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ musictech,

απ'οτι φαίνεται, το γεγονός ότι απέρριψες όλα τα ηχεία που είναι στάνταρ σε επαγγελματικά στούντιο, μάλλον οδήγησε πολλούς να σε εκλάβουν ως fake τύπο που κάνει πως ξέρει.

Επίσης δεν νομίζω να βρεις πολλούς που έχουν ακούσει τα ηχεία που αναφέρεις.

Κάθε καλό στούντιο έχει ένα ζευγάρι "γνωστά" μόνιτορς (Adam, Genelec, Dynaudio),

επίσης 1-2 ζευγάρια χαζοηχεία για να τσεκάρει τον ήχο και 1 ζευγάρι πολύ καλά ηχεία που τα έφτιαξε κάποιος ειδικά για τον χώρο. 

 

Τώρα γι'αυτά που ρωτάς, ελπίζω να βρεθεί κάποιος που γνωρίζει 1-2 απ'αυτά να σου πει.

 

 

πιστεψε με πλεον ο μυθος για πολλα απο αυτα τα ηχεια και το στανταρντ που ανεφερες  τεινει..να καταρριφθει.οι εταιρειες που ανεφερα οπως και τα  barefoot που εχει ο φιλος μας  phase  shift ειναι απο τις πλεον κορυφαιες και προτιμωμενες..!!απλα τα  barefoot einai gia  εμενα τωρα καπως..απλησιαστα οπως κ αλλες εταιρειες για αυτο κ δεν τα ανεφερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου