Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με format και S-ATA δίσκους


SlapGas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μηπως τους ειχες κανει  ενεργους (active) στην διαχειριση δισκων ξερεις αν σβηστει ο δισκος του λειτουργικου  δεν διαβαζονται οι υπολοιποι και χρειαζεται ειδικη διαδικασια  δοκιμασε εδω αν δεν βρεις ακρη 

www.laptop.com.gr το εχουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καινούρια έκδοση του είναι το Media Source Organizer το οποίο και έρχεται στο bundle της κάρτας ήχου που έχω (Audigy 2 Platinum).

Δεν μου κάνει όμως.

Συνήθισα το άλλο... ::)

 

Και ο,τι έχω βρει στο νετ είναι και καλά "update from existing PlayCenter installment".

Αν δεν έχεις κατιτίς install, πακέτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα κάτι έγινε!

 

Έκανα install το attachment σου ως "driver update", και μου διάβασε τον δεύτερο δίσκο!!!!  :D

Είχα κάνει εγκατάσταση, αλήθεια.

Αλλά δεν ξέρω τι έγινε.

Κρίμα που δεν έσωσα τον άλλο δίσκο. :/  :(

 

 

εεε να μην βιαζοσουν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γολγοθάς μου συνεχίζεται.

Κατάφερα να κάνω το σύστημα να δει τους 2 δίσκους S-ATA και να σώσω ευτυχώς τη μουσική μου.

 

Ξαφνικά, μετά από ένα Windows Update, το σύστημα άρχισε να κάνει reset από μόνο του μετά από 1-2 λεπτά λειτουργίας.

Έκανα system restore, ξαναέκανα όλα τα βήματα μέχρι και πριν το windows update αλλά και πάλι το pc άρχισε να κάνει reset μόνο του.

 

Μια λύση υπήρχε, ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ format.

Κάνω format ωραία και καλά, πάω να μπω στο device manager και το pc κολλάει ξανά και ξανά.

Μετά από πολλά reset, έκανα εγκατάσταση του hardware που απέμεινε μέσω του "add new hardware".

Η κάρτα γραφικών μου έβγαλε το λάδι.

Συγκεκριμένα, έκανα εγκατάσταση τους drivers της και στο τέλος που σου κάνει reset την οθόνη, το pc κόλλαγε.

Με reset, και προσπάθεια επανεγκατάστασης, μου έλεγε ότι λείπει ένα αρχείο για την εγκατάσταση της.

Τελικά μετά από 7-8 προσπάθειες καταφέρνω να βάλω την κάρτα γραφικών.

Καταφέρνω να εντοπίσω πάλι και τους 2 δίσκους S-ATA, αλλά ο ένας (ο άδειος ευτυχώς) ήθελε format για να αναγνωριστεί από τα Windows.

Κάνω format στο δίσκο, αλλά κάπου στα μισά για λόγο που ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ το pc βγάζει μαύρη οθόνη και κολλάει.

Κάνω reset και προσπαθώ να βρω άκρη αλλά αρχίζει πάλι τα ανύποπτα reset.

 

Κάνω system restore μέχρι και εκεί που έβαλα τους drives για όλα και πριν κάνω format στον δίσκο.

Ελπίζω να μην κολλήσει πάλι γιατί θα το σπάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου