Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα Κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που λες είναι ένα απο τα καλά του δασκάλου.

Οτι σε πιέζει να μελετήσεις.

 

ακόμα καλυτερα

ο δάσκαλος να σε εμπνέει να μελετήσεις

;)

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ακόμα καλυτερα

ο δάσκαλος να σε εμπνέει να μελετήσεις

;)

ναι αμα εχεις για δασκαλο τον steve vai  :D :D (πλακα κανω βεβαιως)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες είναι ένα απο τα καλά του δασκάλου.

Οτι σε πιέζει να μελετήσεις.

Αμα δεν εχεις εσωτερικα κινητρα να μελετησεις και περιμενεις απο τον δασκαλο χαθηκες.Αυτο σημαινει οτι δεν το θελεις πραγματικά πολυ γιατι αν το ηθελες θα ελιωνες πανω στο οργανο με η χωρις παρακινηση.Ο Δασκαλος θα σου δειξει τον τροπο θα σου πει τι να μελετησεις κτλ κτλ αλλα αν εσυ δεν το θελεις πολυ δεν θα κανεις τιποτα...και μετα θα φταιει ο δασκαλος που δεν σε...εμπνεει.

 

Τσεκαρε πχ ποσοι αρχαριοι σκανε στα φορουμ και οι πρωτες ερωτησεις που κανουν δεν ειναι ποτε για τεχνική,θεωρια,πως θα το παιξω αυτο κτλ κτλ κτλ..αλλα τι ενισχυτη θα παρουν,αν μου κανει το ταδε πεταλι,αν κανουν οι μαγνητες μου για metal κτλ κτλ κτλ...και δεν ξερουν καν να παιζουν.Τα δυσκολα τα απωθουν στο πισω μερος του μυαλου γιατι θελουν...προσπαθεια..και ασχολουνται(ωρες επι ωρων) με το..περιτυλιγμα.Παντα το να στρωθεις ειναι δυσκολη υποθεση αλλα εκει φαινεται ποσο το θες πραγματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν εχεις εσωτερικα κινητρα να μελετησεις και περιμενεις απο τον δασκαλο χαθηκες.Αυτο σημαινει οτι δεν το θελεις πραγματικά πολυ γιατι αν το ηθελες θα ελιωνες πανω στο οργανο με η χωρις παρακινηση.Ο Δασκαλος θα σου δειξει τον τροπο θα σου πει τι να μελετησεις κτλ κτλ αλλα αν εσυ δεν το θελεις πολυ δεν θα κανεις τιποτα...και μετα θα φταιει ο δασκαλος που δεν σε...εμπνεει.

 

Τσεκαρε πχ ποσοι αρχαριοι σκανε στα φορουμ και οι πρωτες ερωτησεις που κανουν δεν ειναι ποτε για τεχνική,θεωρια,πως θα το παιξω αυτο κτλ κτλ κτλ..αλλα τι ενισχυτη θα παρουν,αν μου κανει το ταδε πεταλι,αν κανουν οι μαγνητες μου για metal κτλ κτλ κτλ...και δεν ξερουν καν να παιζουν.Τα δυσκολα τα απωθουν στο πισω μερος του μυαλου γιατι θελουν...προσπαθεια..και ασχολουνται(ωρες επι ωρων) με το..περιτυλιγμα.Παντα το να στρωθεις ειναι δυσκολη υποθεση αλλα εκει φαινεται ποσο το θες πραγματικα.

 

σωστα τα λες... και εμενα δεν με πολυενδιαφερουν τα τοσα εφφε και ενισχυτες. απλα να μου αρεσει η κιθαρα που παιζω. και πιστευω οτι ο ηχος βγαινει κυριως απο το ποσο καλα παιζεις. θελω πολυ να μαθω και μετα θα μπουν και τα εφε.

 

ΑΛΛΑ μπορει να μην το χεις να κατσεις να μαθεις μονος. εγω δε μπορουσα πχ το ψαξιμο, απο που να αρχισω, αλλοι λεγαν αυτο αλλοι εκεινο. τελικα μαθαινα κομματια και μεσα απο αυτα θεωρια καπως και τεχνικες. πασαλειματα ομως. τελικα πιστευω ειναι στον ανθρωπο. σιγουρα μπορει κανεις να μαθει μονος με το ιντερνετ, σιγουρα και με δασκαλο. παντα πρεπει να το θελει. ασε που αν ταιριαξεις με το δασκαλο νομιζω γινεται ακομα πιο καλο.

 

αμα δεν εχεις εσωτερικα κινηματα δε θα μαθεις ουτε με δασκαλο ουτε μονος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα τα λες... και εμενα δεν με πολυενδιαφερουν τα τοσα εφφε και ενισχυτες. απλα να μου αρεσει η κιθαρα που παιζω. και πιστευω οτι ο ηχος βγαινει κυριως απο το ποσο καλα παιζεις. θελω πολυ να μαθω και μετα θα μπουν και τα εφε.

 

ΑΛΛΑ μπορει να μην το χεις να κατσεις να μαθεις μονος. εγω δε μπορουσα πχ το ψαξιμο, απο που να αρχισω, αλλοι λεγαν αυτο αλλοι εκεινο. τελικα μαθαινα κομματια και μεσα απο αυτα θεωρια καπως και τεχνικες. πασαλειματα ομως. τελικα πιστευω ειναι στον ανθρωπο. σιγουρα μπορει κανεις να μαθει μονος με το ιντερνετ, σιγουρα και με δασκαλο. παντα πρεπει να το θελει. ασε που αν ταιριαξεις με το δασκαλο νομιζω γινεται ακομα πιο καλο.

 

αμα δεν εχεις εσωτερικα κινηματα δε θα μαθεις ουτε με δασκαλο ουτε μονος.

 

 

Εγω δεν λεω να μαθεις μονος...καθε αλλο μαλιστα.Το αν θες να μαθεις πραγματικα φαινεται ομως.Ακομα και αυτος που παει να μαθει μονος και τα κανει πχ ολα λαθος αλλα δεν απογοητευεται και συνεχιζει να προσπαθει δειχνει ποσο πραγματικα το θελει(το αν θα τα καταφερει ειναι αλλο θεμα).

 

Απλα παιζει πολυ ποζερια στον χωρο των κιθαριστων.Αστους να μιλανε για εξοπλισμο και 23 ωρες και 50 λεπτα αλλα αν αφιερωσουν 10 λεπτα για εξασκηση θαυμα θα ειναι.Και οπως για καθε τι ετσι και για κιθαρα παντα καποιος αλλος φταιει εκτος απο μας...ο δασκαλος δεν με εμπνεει..δεν εχω χρονο για παιξιμο(αλλα να ποσταρω 500 ποστ την ημερα μπορω πχ) ο ενισχυτης δεν μου βγαζει τον ηχο που θελω και ξενερωνω κτλ κτλ κτλ....Οποιος το θελει...και τον σωστο δασκαλο θα βρει..και ωρες για εξασκηση και οτι θελει...αλλα ειναι οπως οι κοιλιακοι..ολοι ξερουν τι πρεπει να κανουν για να τους αποκτησουν...αλλα η εφαρμογη ειναι δυσκολη ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα ειναι οπως οι κοιλιακοι..ολοι ξερουν τι πρεπει να κανουν για να τους αποκτησουν...αλλα η εφαρμογη ειναι δυσκολη ;).

 

Νομιζουν οτι ξερουν κ καθονται κ λιωνουν κ κανουν 4000 σετ κοιλιακους απο 400 κοιλιακους το καθε σετ τη μερα ;D ;D ;D

Κ μετα παν κ χτυπαν 2 γυρους... κ περιμενουν να φανουν οι κοιλιακοι  ;D ;D

Κ ο αλλος κανει 20 κοιλιακους τη μερα κ διατροφη κ παιζεις τριλιζα στην κοιλια του  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νομιζουν οτι ξερουν κ καθονται κ λιωνουν κ κανουν 4000 σετ κοιλιακους απο 400 κοιλιακους το καθε σετ τη μερα ;D ;D ;D

Κ μετα παν κ χτυπαν 2 γυρους... κ περιμενουν να φανουν οι κοιλιακοι  ;D ;D

Κ ο αλλος κανει 20 κοιλιακους τη μερα κ διατροφη κ παιζεις τριλιζα στην κοιλια του  ;D ;D

 

Σωστόςςςςςςςςςςςςςςςςς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου