Προς το περιεχόμενο

Ηχογραφηση Σε Studio (Πιάνο)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Μηπως γνωριζει καποιος κανα Studio που να μπορεις να ηχογραφησεις πιάνο?Θελω να ηχογραφησω κανονικο πιάνο.Ουτε πληκτρα ουτε synth.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Μηπως γνωριζει καποιος κανα Studio που να μπορεις να ηχογραφησεις πιάνο?Θελω να ηχογραφησω κανονικο πιάνο.Ουτε πληκτρα ουτε synth.

 

Ευχαριστώ.

 

Γεια χαρά, εάν είσαι Αθήνα, μπορείς να κάνεις πολύ καλή ηχογράφηση πιάνου (ουρά) στο Studio Praxis, O Κώστας που βρίσκεται εκεί είναι από τους καλύτερους τεχνικούς ήχου κυρίως για φυσικά όργανα, και τα τελευταία χρόνια ηχογραφεί συνεχώς πιάνα κλπ.

 

Studio Praxis - Νέα Σμύρνη

2109338961

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολη, Αθήνα.

 

 

Δεν ειναι αναγκη να εχει τα Neumann :-) :-)

 

 

Πιανο με ουρά για ενα απλο κωμματι, δεν αντεχω αλλο τον ψηφιακο ηχο του clavinova!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Alex, Δώσε καμμιά παραπάνω πληροφορία... Από το Unreal studios? Τι πιάνο είναι? Σε τι τιμή (αν επιτρέπετε), κλπ... Το κομμάτι ωραίο (όλος ο δίσκος ωραίος), και καθαρότατο... Τόσο που μου ακούγεαι σαν samples.  :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μερα Νικολα!

 

Ναι στο Unreal  ειναι. Ειναι ενα  Renisch  του 14, μηκος περιπου 2.80. Δεν εχω ξανακουσει πιανο σαν και αυτο, δεν νομιζω να ξανακουσω, και νταξει εχω ακουσει πολλα πιανα.Αν ρωτας για την τιμη του πιανου, εγω θα ελεγα ανεκτιμητο. Κανει κοντα στα 60.000, και πηρε 3 χρονια η αναπαλαιωση του νομιζω.Για το καθαροτατο, ετσι ειναι παιγμενο. Δεν ειναι οτι αυτο το πιανο μπορει να ακουστει μονο ετσι. Το εχουμε γραψει και με πολυ διαφορετικο υφος. Για το samples. Ε, το stream  ειναι 128kbps. διανοεισαι τι κανει αυτο σε ενα πιανο με τετοιο αρμονικο περιεχομενο? Αν ακουσεις το cd, η ακομα καλυτερα το αρχικο dsd γεμιζουν ολα τα κενα αναμεσα στις νοτες και κουνιεται η ψυχη σου κανονικα.

Πρωινος χιππισμος συγγνωμη.

 

alex

www.unrealstudioz.com

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου