Προς το περιεχόμενο

Κι έτσι, παιδί μου, κάναμε τα pull-ups, όταν δεν είχαμε FR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 197
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βρε παιδια μη μαλωνετε.Η λυση ειναι μια.Για να δουμε τη σωστη εκτελεση του κομματιου θα προτεινα τον Dreamdancer να παιξει με τη μπαντα του  live το κομματι του Rory και να ανεβασει το video για να καταλαβουμε και μεις πια θα ηταν η σωστη εκτελεση του κομματιου

 

Παρε Dreamdancer για φωνη....Vanessa Mae στο..μπουζουκι...Vangelis στο...σαμτουρι Rick alen(Def leppard) στα...πληκτρα και σαλεα στα...drums...

Αφου λοιπον τους μαζεψεις ολους και παιξουνε( ο καθενας οπως βλεπεις στην ειδικοτητα του ;))....

 

Μετα η επομενη κινηση θα ειναι να πεισεις το κοσμο γιατι αυτο που ακουγαν ειναι ψυχη και απολυτη καλλιτεχνικη εκφραση και οχι ξεκουρδισμενο γραμμοφωνο.Δεν το καταφερες? ε δε πειραζει τι ξερουν οι μαμελουκοι απο μουσικη....το καταφερες? συγχαρητηρια...εισαι ο Chuck Norris της μουσικης και δεν το ηξερες 8).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως χαίρομαι που διαβάζω αντικειμενικές απόψεις. Η αλήθεια είναι μια και ο μπακλαβάς γωνία. Μετανοείτε, ο καιρός γαρ εγγύς.

Έχω την εντύπωση όμως ότι άσχετα αν κυριάρχησε "κι ο μπακλαβάς γωνία" το σωστό είναι "του μπακλαβά η γωνία" το οποίο έχει και τη λογική του.

 

Και τον Gallagher, μαζί σου Madara, δεν τον πάω με την καμία. Ούτε σαν τραγουδιστή, ούτε σαν άτομο (σκέτο βλαχαδερό). Όχι ότι είναι τίποτα σπουδαιότερο, αλλά αντέχω περισσότερο τον αδελφό του, Noel.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε Dreamdancer για φωνη....Vanessa Mae στο..μπουζουκι...Vangelis στο...σαμτουρι Rick alen(Def leppard) στα...πληκτρα και σαλεα στα...drums...

Αφου λοιπον τους μαζεψεις ολους και παιξουνε( ο καθενας οπως βλεπεις στην ειδικοτητα του ;))....

 

Μετα η επομενη κινηση θα ειναι να πεισεις το κοσμο γιατι αυτο που ακουγαν ειναι ψυχη και απολυτη καλλιτεχνικη εκφραση και οχι ξεκουρδισμενο γραμμοφωνο.Δεν το καταφερες? ε δε πειραζει τι ξερουν οι μαμελουκοι απο μουσικη....το καταφερες? συγχαρητηρια...εισαι ο Chuck Norris της μουσικης και δεν το ηξερες 8).

Είναι προφανές ότι η ασήκωτη μοναξιά της επιχειρηματολογίας σου σε κάνει και γίνεσαι επιθετικός.

Θα σου πρότεινα να πας να ρίξεις μια ματιά στους 100 μεγαλύτερους τραγουδιστές (της σύγχρονης μουσικής) στο Rolling Stones.

Θα καταλάβεις ότι ακούς ή την λάθος μουσική για τα γούστα σου ή την μουσική για λάθος λόγους.

Εγώ από την άλλη θα χαίρομαι που Dylan, Hendrix, Jagger, Stones, Lennon, Joplin, Cash, Cobain, Rod Stewart, Iggy Pop, Waits, Stevie Nicks, Yorke, Bjork (για να αναφέρω μόνο μερικούς μέσα από αυτή τη λίστα, που καθόρισαν την ροκ) και εκατοντάδες άλλοι, δεν προσέλαβαν τραγουδιστή (έλεος) για τα κομμάτια τους.

 

Εκείνο με το Chuck Norris σταμάτα να το επαναλαμβάνεις. Σου έκανε εντύπωση στη τρυφερή σου ηλικία όταν το άκουσες αλλά δεν το βρίσκουμε έξυπνο ή αστείο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την άλλη θα χαίρομαι που Dylan, Hendrix, Jagger, Stones, Lennon, Joplin, Cash, Cobain, Rod Stewart, Iggy Pop, Waits, Stevie Nicks, Yorke, Bjork (για να αναφέρω μόνο μερικούς μέσα από αυτή τη λίστα, που καθόρισαν την ροκ) και εκατοντάδες άλλοι, δεν προσέλαβαν τραγουδιστή (έλεος) για τα κομμάτια τους.

Έλεος βρε Κώστα!

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο LEMMY?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα καταλάβεις ότι ακούς ή την λάθος μουσική για τα γούστα σου ή την μουσική για λάθος λόγους.

 

+1

 

Για την συζήτηση να σημειώσω ότι ούτε εμένα μου αρέσει και ιδιαίτερα ο Rory. Tα ακούσματά μου είναι άλλα. Απλά τον θαυμάζω σαν καλλιτέχνη και κυρίως σαν κιθαρίστα. Αυτό λόγω της αναφοράς περί fanboys.

 

Παρε Dreamdancer για φωνη....Vanessa Mae στο..μπουζουκι...Vangelis στο...σαμτουρι Rick alen(Def leppard) στα...πληκτρα και σαλεα στα...drums...

Αφου λοιπον τους μαζεψεις ολους και παιξουνε( ο καθενας οπως βλεπεις στην ειδικοτητα του )....

 

Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα με το να λέμε Rory στα φωνητικά. Έχεις ένα δίκιο, πως να το κάνουμε...... :-X

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!!! :) :) :)

 

Έτσι για να πω κι εγώ τη γνώμη μου, ο Rory μπορεί να μην έχει την "ιδανική" ωδειακή φωνή, μπορεί να γκαρίζει, μπορεί να "γρεζάρει", μπορεί να αρέσει σε μερικούς, σε άλλους όχι, όμως, όσο μου επιτρέπει το (απαίδευτο) αυτί μου, ποτέ δεν είναι out of tune (κοινώς δε φαλτσάρει). Τουλάχιστον studio. Τώρα στα live αν του φεύγει και καμιά νότα... it's no big deal. Εδώ φαλτσάρουν άλλοι και άλλοι τιτανοτεράστιοι τραγουδιστές (δεν το λέω για ειρωνία, το εννοώ), πόσο μάλλον ο Rory που παίζει κιόλας (όσοι παίζουν και τραγουδάνε καταλαβαίνουν τι εννοώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο LEMMY?

Είπα μόνο από τη λίστα του RS.

Αλλιώς θα γράφαμε μέχρι αύριο...

 

Και φίλος, να μην ξεχνιέσαι.

Ο Lemmy είναι μπασίστας τραγουδιστής, όπερ και σημαίνει ότι βρίσκεται στο απυρόβλητο.&-

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα μόνο από τη λίστα του RS.

Αλλιώς θα γράφαμε μέχρι αύριο...

 

Και φίλος, να μην ξεχνιέσαι.

Ο Lemmy είναι μπασίστας τραγουδιστής, όπερ και σημαίνει ότι βρίσκεται στο απυρόβλητο.&-

Α γειά σου! :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε όλοι άσχετοι μαμελούκοι. Έχει δίκιο το παιδί.

 

Έλα Dreamdancer πάρε εδώ μια μπαντάρα που όλοι είναι αυθεντίες στα όργανα τους και τα παίζουν πολύ και δυνατά τουλάχιστον τέσσερις φορές την ημέρα και έχουν και επαγγελματία τραγουδιστή:

 

nitro freight train

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου