Προς το περιεχόμενο

Αναζητηση overdrive


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ.

 

Λοιπόν, μιας και εχω καμποσο καιρο τον bugera πλεον αποφασισα να παω σε αγορα overdrive.

 

Καταρχην να εξηγηθω:

 

Ερωτευτηκα αυτο εδω: http://www.thomann.de/gb/fulltone_robin_trower_overdrive.htm

Μολις το 'δα εδω:

(πχ 1.44)

 

Δεν εχω Afd100, ουτε μπορω να διαθεσω τοσα γι overdrive. Ξερετε να μου προτεινετε κανενα παρεμφερες σε χαμηλοτερη τιμη? Το ξερω οτι ειναι δυσκολο να πετυχω τετοιο αποτελεσμα, αλλα οσο μπορω να πλησιασω ρε παιδια.

 

Θα χρησιμοποιηθει με μια gibson sg '61 reissue, για μπλουζοροκ ( mayall, cream, free, zz top κλπ).

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτευτηκα αυτο εδω: http://www.thomann.de/gb/fulltone_robin_trower_overdrive.htm

Μολις το 'δα εδω:

 

Σόρυ για την οφτόπικ παρέμβαση αλλά σε ποιο σημείο το άκουσες και ο ήχος του σε έκανε να το ερωτευτείς; Μήπως ερωτεύτηκες τον Μάρσαλ ο οποίος, απ' ό,τι μας λέει ο τύπος, έχει το gain ήδη στο 6,5;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρυ για την οφτόπικ παρέμβαση αλλά σε ποιο σημείο το άκουσες και ο ήχος του σε έκανε να το ερωτευτείς; Μήπως ερωτεύτηκες τον Μάρσαλ ο οποίος, απ' ό,τι μας λέει ο τύπος, έχει το gain ήδη στο 6,5;

 

Aυτο το tone ειναι τοσο υπεροχο, που ακομη και αν συμβαλει στο 1/5 του αποτελεσματος το  πεταλι, ειναι ερωτευσιμο..

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρυ για την οφτόπικ παρέμβαση αλλά σε ποιο σημείο το άκουσες και ο ήχος του σε έκανε να το ερωτευτείς; Μήπως ερωτεύτηκες τον Μάρσαλ ο οποίος, απ' ό,τι μας λέει ο τύπος, έχει το gain ήδη στο 6,5;

Δίκηο έχεις, αλλά και ο master Robin, μόνιμα ανοιχτό το έχει σαν booster. Mην ξεχνάει ο Δούκας όμως ότι ο Trower παίζει με χορδές για μπάσσο :D οπότε και ο Fuller του έχει δώσει και ανάλογο voicing. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά,

Επειδή γουστάρω πολυ τα προϊοντα του Fulltone θα σου πρότεινα  να κοιταξεις το FullDrive 2 Mosfet http://www.thomann.de/gr/fulltone_fulldrive_mosfet.htm

 

To έχω και ειμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Αυτο ομως που θα σου προτεινα ειναι να το πάρεις απο eBAY US.

Εχω 3 fulltone πεταλάκια και τα πήρα (και τα 3) στη τιμή του ενος.

 

Συμφέρει με το ευρώ (οσο το έχουμε ακόμη). Τους λες να δηλώσουν τιμή χαμηλότερη των $100 και αν εισαι τυχερός και το χτυπήσεις χαμηλα, με τα μεταφορικά θα σου έρθει πολυ χαμηλότερα απο οτι του Thomann ή έστω μεταχειρισμένο.

 

Το δικό μου το πήρα 123 δολλαρια (με μεταφορικά) τη στιγμή που στο NOIZ κάποιος το πουλαγε 150 ευρώ.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Ανδρέας

 

ΥΓ: Παντως μην κρίνεις απο τα βιντεο τοσο πολύ ή τουλάχιστον δες

  (proguitar shop.com) που πιστεύω ειναι πιο επαγγελματικά ηχογραφημένα και δείχνουν καλύτερα τις δυνατότητες.

www.colorsound.gr - Hand made, All Tube Amplifiers, Effects, Accessories

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά,

Επειδή γουστάρω πολυ τα προϊοντα του Fulltone θα σου πρότεινα  να κοιταξεις το FullDrive 2 Mosfet http://www.thomann.de/gr/fulltone_fulldrive_mosfet.htm

 

To έχω και ειμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Αυτο ομως που θα σου προτεινα ειναι να το πάρεις απο eBAY US.

Εχω 3 fulltone πεταλάκια και τα πήρα (και τα 3) στη τιμή του ενος.

 

Συμφέρει με το ευρώ (οσο το έχουμε ακόμη). Τους λες να δηλώσουν τιμή χαμηλότερη των $100 και αν εισαι τυχερός και το χτυπήσεις χαμηλα, με τα μεταφορικά θα σου έρθει πολυ χαμηλότερα απο οτι του Thomann ή έστω μεταχειρισμένο.

 

Το δικό μου το πήρα 123 δολλαρια (με μεταφορικά) τη στιγμή που στο NOIZ κάποιος το πουλαγε 150 ευρώ.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Ανδρέας

 

ΥΓ: Παντως μην κρίνεις απο τα βιντεο τοσο πολύ ή τουλάχιστον δες

  (proguitar shop.com) που πιστεύω ειναι πιο επαγγελματικά ηχογραφημένα και δείχνουν καλύτερα τις δυνατότητες.

 

To ocd το εχεις ακουσει? Τι θα ελεγες σε συγκριση με το fulldrive?

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ.. το έχω ακούσει μονο στο YouTube, οχι live.

Γενικά οι κριτικές ειναι πολύ καλες.

Σαν επόμενη μου αγορά (αν και δεν ειμαι τύπος του distortion) ειναι ή το OCD η το Plimsoul (αλλά καθαρά για το κομμάτι του distortion).

Σαν overdrive το fulldrive (και καποιες φορές μαζί και με το fat boost) ο ηχος ειναι ιδανικός (για μένα τουλάχιστον).

 

Αν μένεις κοντά  (αθήνα) μπορούμε να βρεθούμε να το ακουσεις πριν κάνεις κάποια επιλογή.

 

Θενκς

Ανδρεας

 

www.colorsound.gr - Hand made, All Tube Amplifiers, Effects, Accessories

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου