Προς το περιεχόμενο

ξυλεια ηλεκτρικης κιθαρας


E.G.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους ,αυτος ο καλος κυριος που πηγες και πηρες τα ξυλα ειναι Αθηνα προφανως ε?

ειμαι Θεσ/νικη και δεν εχω βρει καποιο προμηθευτη που να εχει τετοιου ειδους ξυλα ,ασε που πας να ρωτησεις σε οργανοποιους και δεν λενε ,φοβουνται μην τους φας τη δουλεια(ελεος!!!).μπορει κανεις να βοηθηση με καποια πληροφορια,για ελλαδα,στο εξωτερικο παιζουν μαγαζια αλλα ποιος θα μου πει αν ειναι οκ τα ξυλα τους ασε που το κοστος ειναι μεγαλο(π.χ.warmoth)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι ξύλα θέλεις ? στη Ελληνική αγορά στα διάφορα ξυλάδικα δεν θα βρεις τα πάντα αλλά μπορείς να δοκιμάσεις αυτά που θα βρείς!

 

Τα ξύλα που έχει ποστάρει ο Ηλίας ειναι οτι πρέπει.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω για μαονι περισσοτερο και σκεφτομαι για ενα maple veneer που μπορω να βρω απο εξω σε καλη τιμη .αλλα και το παντουκ καλο ειναι ,πιο πολυ για την κατασκευη σωματος ,μιας και ακομα δεν με εμπιστευομαι για να φτιαχνω μανικι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για θεσσαλονικη δεν γνωρίζω ξυλάδικα, Αθήνα όμως μαόνι υπάρχει άφθονο και καλό,βρήκα και μαόνι Ονδούρας αλλά ήταν πανάκριβο και μεγάλες πλάκες φαντάσου μαδέρι 7ρι 3-3,5μ ύψος και 35-40π φάρδος πάνω απο τρια κατοστάρικα!

 

Αυτά που πουλάνε τα εξειδικευμένα μαγαζιά ειναι σε τιμές φαρμακείου, αν και τα φάρμακα τώρα έχουν πέσει πολύ  ;D

 

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ακυρο για το κελεμπεκι μουαρε. αν το σκευτεις τσαμπα μου ηρθε. βγαζω απο αυτο το κοματι πανω απο 8 bookmatched προσωψεις  8) . και αυτο με 110 ευρω.

φιλε droneblack το για μαονι αν θελεις μπορεις να χρησιμοποιησεις αφρικανικο khaya mahogany το οποιο ειναι τσαμπα. με καμια 50 αρια ευρω θα παρεις 4 μετρα για σωματα κιθαρας. φτανει και για το τζακι  ;D . αν πας σε ξυλαποθηκες στην σαλονικα θα βρεις σιγουρα. ειναι απο τα φθηνα και εμπορευσιμα ξυλα. ελπιζω να βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ακυρο για το κελεμπεκι μουαρε. αν το σκευτεις τσαμπα μου ηρθε. βγαζω απο αυτο το κοματι πανω απο 8 bookmatched προσωψεις  8) . και αυτο με 110 ευρω.

φιλε droneblack το για μαονι αν θελεις μπορεις να χρησιμοποιησεις αφρικανικο khaya mahogany το οποιο ειναι τσαμπα. με καμια 50 αρια ευρω θα παρεις 4 μετρα για σωματα κιθαρας. φτανει και για το τζακι  ;D . αν πας σε ξυλαποθηκες στην σαλονικα θα βρεις σιγουρα. ειναι απο τα φθηνα και εμπορευσιμα ξυλα. ελπιζω να βοηθησα.

 

Εννοείς για συνολικά τέσσερεις κιθάρες?

Τι διαστάσεις έχει?

Εψαχνα τέτοιο 80 εκ μήκος για να βγάλω στις ενώσεις πλαινού- καπακιών στις ακουστικές δείχνει πολύ..

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου