Προς το περιεχόμενο

Squier 51


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως έτσι όπως την βλέπω (την 51) έτσι μου' ρχεται να πάω να πάρω και εγώ μία. Χωρίς πλάκα.

 

Παναγιώτη αυτό που γράφεις αποτελεί απόδειξη της επιτυχίας της Squier. :wink:

 

Αυτή η σειρά με τις Tele Custom/II' date=' '51 κλπ, με πολύ χαμηλό κοστολόγιο παραγωγής (Ινδονησία), αλλά αποδεκτή ποιότητα, έχει πετύχει απίστευτα εμπορικά. Και απευθύνεται και σε ανθρώπους που δεν είναι οι κλασσικοί κολλημένοι κιθαρίστες.

 

Προσωπικά, αν δεν είχα [b']δύο[/b] (αρκετά ακριβά... :? ) 'project' να τρέχουν, ξέρω πολύ καλά τι θα έκανα με μια '51... Μάλλον προς το τέλος της χρονιάς όμως θα μπω κι'εγώ στο club. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 196
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προσωπικά' date=' αν δεν είχα [b']δύο[/b] (αρκετά ακριβά... :? ) 'project' να τρέχουν, ξέρω πολύ καλά τι θα έκανα με μια '51...

 

Τι εννοείς;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω με τι να ανησυχήσω περισσότερο: με το ότι ο elavd θα έκανε τα πάντα για μία κατάμαυρη κιθάρα ή με το ότι αρχίζει και γράφει λέξεις με κεφαλαία όπως ο SF; :) :) :) :) :) :) :)

:lol: :lol: :lol:

 

Η μαυριδερή κιθάρα με maple μπράτσο, είναι Gilmour-ικό κατάλοιπο...

 

Όσον αφορά τα κεφαλαία...Μα δεν κατάλαβες ΑΚΟΜΗ (:lol:) ότι Superfunk, elavd και takis είναι το ΙΔΙΟ πρόσωπο, που δημιουργεί εικονικές κόντρες, έτσι για να γίνεται ντόρος??

:lol: :lol: :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά' date=' αν δεν είχα [b']δύο[/b] (αρκετά ακριβά... :? ) 'project' να τρέχουν, ξέρω πολύ καλά τι θα έκανα με μια '51...

 

Τι εννοείς;

 

Έχω ξεκινήσει με την Στρατ που έφτιαξα, η οποία θα αλλάξει κι'άλλο, και ακολουθεί μία ακόμα (σε 2-3 μήνες όμως).

 

Για την '51 έχω μια εικόνα στο μυαλό μου που περιλαμβάνει αλλαγή γέφυρας, μαγνητών και κλειδιών, με πολύ οικονομικά αλλά αξιόλογα κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω ομοαξονικό (concentric) ποτενσιόμετρο?

 

Σκέφτομαι να πάρω τη Squier 51 και να βάλω ένα τέτοιο, ώστε να έχω και tone ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από μέρα σε μέρα περιμένω την Squier 51 από Thomann (έμαθα μάλιστα από τον Abraxas ότι πλέον συνεργάζονται με τις ταχυμεταφορές των ΕΛΤΑ και επομένως τα δέματα φθάνουν νωρίτερα ;)

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, βρήκα ομοαξονικά ποτενσιόμετρα σε αυτό το ebay store:

http://stores.ebay.com/8BallMusicParts

 

 

60_2.JPG

 

0a_2.JPG

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μέρα σε μέρα περιμένω την Squier 51 από Thomann (έμαθα μάλιστα από τον Abraxas ότι πλέον συνεργάζονται με τις ταχυμεταφορές των ΕΛΤΑ και επομένως τα δέματα φθάνουν νωρίτερα ;)

 

Για όποιον ενδιαφέρεται' date=' βρήκα ομοαξονικά ποτενσιόμετρα σε αυτό το ebay store:

http://stores.ebay.com/8BallMusicParts

 

 

[img']http://i7.ebayimg.com/04/i/06/b2/79/60_2.JPG[/img]

 

0a_2.JPG

 

Ναι, αλλά κάνε μου τη χάρη, δεν θα βάλεις αυτά τα νικελένια, αλλά τα μαύρα/μπεζ! :wink: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζοντας από το θέμα του Pandora, για τους μαγνήτες... Επειδή είμαι ολίγον ένοχος που τους πρότεινα στον Ηλία (αυτό το συνδιασμό :oops: ), ελπίζω να είναι πραγματικά όπως ακούμε! 8)

 

Ο bridge είναι τύπου Rickenbacker, άρα γενικά η κιθάρα θα αποκτήσει ανελέητο *jangle* (καλά το έγραψα?)

 

Εγώ είπα και για μια γέφυρα τύπου Musicmaster ή Duosonic, αλλά οι ορίτζιναλ πωλούνται όσο ένα τριάρι στη Φιλοθέη. :roll: :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου