Προς το περιεχόμενο

Για να γινουμε καλυτεροι μουσικοι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δηλαδή εσείς δεν ασκείται κριτική' date=' σε όσα είχανε κόπο για να γραφούν.. το Θεωρείται κακόγουστη επιλογή... ??? Δηλαδή είναι καλόγουστη το να μην ασκείται.. ????[/quote']

 

Κακώς παρεξηγήθηκες. Αυτό που εννοούσα είναι ότι δεν υπάρχει λόγος η γνώμη μας να εκφράζεται σαν αντιπαράθεση στη γνώμη κάποιου άλλου. Αξίζει και όταν εκφράζεται αυτόνομα. Γράψε αυτούς που νομίζεις ότι ξέχασε ο SF και άστο το θέμα εκεί. Εγώ συμφωνώ με τη γνώμη σου για όσους ανέφερες.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BRAIN έγραψε:

 

 

 

 

η εγκυκλοπαιδική γνώση δεν σε κάνει καλύτερο μουσικό.

 

 

 

 

apos έγραψε

 

Διαφωνώ. Μόνη της η εγκυκλοπαιδική γνώση δεν σε κάνει καλύτερο μουσικό, αλλά τη θεωρώ άκρως απαραίτητη.

 

 

άρα συμφωνείς :lol: είπα ότι δεν σε κάνει καλύτερο μουσικό και όχι ότι δεν είναι χρήσιμη 8)

 

 

BRAIN έγραψε:

 

 

*θυμάμαι μια ωραία σκηνή από τι κουρδιστό πορτοκάλι, που είχανε δέσει τον τύπο και του είχαν βάλει διάφορα οπτικοακουστικά μέσα για να γίνει καλύτερος

 

 

 

apos έγραψε

 

Ναι, αλλά νομίζω αυτό δεν είχε να κάνει με την "εγκυκλοπαιδικότητα" της γνώσης του κακού, αλλά με το να του προκαλέσει ισχυρό σοκ. Δεν βρίσκω ιδιαίτερη συνάφεια με το θέμα.

 

 

δεν πειράζει :lol: αρκεί που το σκέφτηκες

τα ίδια μου έλεγε και η φιλόλογος στην έκθεση :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

 

 

Peace!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

άρα συμφωνείς :lol: είπα ότι δεν σε κάνει καλύτερο μουσικό και όχι ότι δεν είναι χρήσιμη 8)

 

 

Δεκτόν. :wink:

 

 

δεν πειράζει :lol: αρκεί που το σκέφτηκες

τα ίδια μου έλεγε και η φιλόλογος στην έκθεση :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Peace!

 

 

Και να σκεφτείς ότι είμαι του Πολυτεχνείου! :lol: (που'σαι eye να μου τα χώσεις!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η λίστα που παρουσίαζεις δεν ανταποκρίνεται στον τίτλο που της προσέδωσες αλλά στον τίτλο τι ΔΕΝ πρέπει να ακούμε ή τουλάχιστον να ξανακούσουμε για να γίνουμε καλύτεροι μουσικοί...

 

ΔΕΙΓΜΑΤΟΛΕΙΨΙΑ εκανα δεν θα καθομουν να γραψω και ΟΛΑ τα συγκροτηματα που περασαν ποτε απο τα παλκα!! :lol:

 

Για τη reggae εχεις απόλυτο δικιο οτι επρεπε να αναφερθει....(αλλα γερναω και το αλτσχαϊμερ παραμονευει.. :D :lol: )

 

Ανοιξε τα αυτιά σου και σε κατι διαφορετικο & θα με θυμηθεις... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοιτώντας τα 450 GB mp3 που διαθέτω,τα 700 cds , τα 1000 βινυλια και

τις 500 κασσέτες (ναι,κασσέτες),ψάχνω να δω τι λείπει...

Και ναί το βρήκα!!!Δεν υπάρχει ούτε 1 σκυλάδικο!!!Τι τυχερός που νιώθω!!!

Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ...

Κι όποιος μένει στάσιμος στα ακούσματά του, μένει και μέτριος μουσικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως!!

 

Παντως εγω δεν απορριπτω ουτε τα "σκυλαδικα" μια και σε αυτα υπάρχουν πραγματικα διαμάντια :wink: (εδω ακομα και 4 cd με...."εντεχνα" εχω αν και σαν φιλοσοφια τα αποστρεφομαι μετα βδελιγμιας... :lol: )

 

Αν και πολλοι με εχουν χαρακτηρισει τρελλο βλεποντας τα cd του ΤΕΡΛΕΓΚΑ (θεος!!) να φιγουραρουν διπλα στα βινιλια του Ornette Colleman & τα cd του Nels Cline & των Wilco!! :lol:

 

KAΣΣΕΤΕΣ εχω και εγω (1000!!!!) απο τις ..μαυρες εποχες που δεν περισσευε μια & αγοραζαμε τα βινυλια "συνεταιρικα" & τα "γραφαμε"... :oops: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοιτώντας τα 450 GB mp3 που διαθέτω' date='[/quote']

 

8O Ποιος είσαι ρε μεγάλε ο Jack Sparrow??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα cd του ΤΕΡΛΕΓΚΑ (θεος!!)

 

Και λίγα λες!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΑΝΗΘΙΚΗ ΠΡΟΤΑΣΗ!

 

SF, είσαι για πανηγύρι στα Δερβενοχώρια;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου βαζεις φωτιες..αθεε!!! :lol:

 

Χωρις πλακα μαγικη εμπειρια ο Τερλεγκας σε αυθεντικο πανηγυρι (τον προτιμω απο το 90% των "ροκ" συναυλιων.. :lol: )

 

Ειχα παει στα Δερβενοχωρια πριν απο 6-7 χρονια οπου εμφανιζονταν ο θεος με ολο το..επιτελειο του (ετσι εγραφε η αφισα!) & ηταν super!!

 

Kwstas εισαι ΓΝΩΣΤΗΣ βλεπω....σωστος! :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου