Προς το περιεχόμενο

Οι ράτσες των πληκτράδων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θα είχε ενδιαφέρον εάν σε κάποιο Moog προσέθετε η εταιρία ένα ας πούμε sequencer,σαν αυτά που κουβαλανε τα workstations,ολοκληρωμένα sequencers με 16 κανάλια μπλα μπλα μπλα...

Ίσως τα moog να είναι πανάκριβα για αυτά που δίνουν αλλά και άλλες εταιρίες το παραχέζουν το θέμα με την ακρίβεια.Π.χ. η Yamaha με τα workstation της όπου εδώ και 15 χρόνια την βλέπουμε να δίνει μόλις 16 κανάλια στο sequencer.Ρέ μάστορα,εγώ θέλω 40 κανάλια για να έχω ελευθερία κινήσεων και πειραματισμών,τί με περιορίζεις στα 16 ? δηλαδή οι άλλες εταιρίες που δίνουν περισσότερα π.χ. alesis fusion 32midi+8audio Κανάλια,τί είναι,βλάκες? ή η roland Που επιτέλους με το fantom g ξεπέρασε το φράγμα των 16.

Αν θυμηθώ όμως ότι το gem sk880 Που κατέχω μου δίνει 16+16 κανάλια=32 ΚΑΙ 250.000 events στο sequencer,με πιάνουν τα νεύρα μου που πετούσα λεφτά κάποτε στη yamaha με τα 16αράκια της.

Πανάκριβη η yamaha για αυτά που δίνει,όσο τ'αξίζει ο κώλος του moog να τα ακούσει,τόσο τ'αξίζει και της yamaha. ;D

Άκουγα προηγουμένως τους "αναλογικούς" ήχους που βγάζει το motif xf και έφριξα.Το gem μου καλύτερη μίμηση έχει στους αναλογικούς από τα Motif...(αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει)  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουγα προηγουμένως τους "αναλογικούς" ήχους που βγάζει το motif xf και έφριξα.

Eμ και συ βρε Axtarmas, τι πας και ακους αηδιες τυπου Motif XF και φριττεις μεσημεριατικα με τετοια ζεστη?? :-X Παρε να ακουσεις το Real Thing στο παρακατω βιντεο. ;)

10 ολοκληρα λεπτα με τον αξεπεραστο/καταπληκτικο ηχο του Moog. 8)

Enjoy the ride... ;D

(εσυ και οποιοι αλλοι τελος παντων καταφερουν να δουν/ακουσουν το βιντεο ως το τελοςsleep2.gif)

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοκρατια..... ::)

Τεσπα, επειδη γουσταρουμε και αναλογικα synths, ενα βιντεακι παρακατω με ενα σοβαρο αναλογικο synth, το Oberheim Matrix-12. Πολυ μεγαλες δυνατοτητες επεξεργασιας ηχου, φανταστικο look και ηχος. Αυτο μπορει να ξαναβγει σε ρεπλικα? Εκει ανετα δινεις το τριχιλιαρο γιατι το αξιζει.

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου