Προς το περιεχόμενο

Ας αγοράζουμε από Ελλάδα πλέον!


stamkosk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα αναφέρω και εγώ ότι πρόσεξα σε μία αναζήτηση μου, ότι σε μερικά μαγαζιά της Ελλάδος (τα περισσότερα κι όλας) κάποια πετάλια τα βρήκα πιο φθηνά από τον Thomann.

 

Π.χ. το Bad Monkey το βρήκα και στα 37€ ενώ ο thomann to έχει 49€. Μεγάλη διαφορά για τα συνηθισμένα δεδομένα. Βέβαια σχεδόν όλοι είχαν το συγκεκριμένο πετάλι πιο κάτω, οπότε αν κάποιο δεδομένο μου ξεφεύγει ας μου το πει κάποιος!

 

:) :)

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 307
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα ελληνικά μαγαζιά έχουν πάρει χαμπάρι (ευτυχώς) τι γίνεται στο θέμα της αγοράς οργάνων. Γι' αυτό και oι τιμές τους είναι πάνω κάτω ίδιες με του Thomann. Το πρόβλημα εγώ πιστεύω ότι βρίσκεται στο θέμα της επισκευής. Εκεί όπως αναφέρθηκε και παραπάνω υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Nα αναφέρω και εγώ ότι πρόσεξα σε μία αναζήτηση μου, ότι σε μερικά μαγαζιά της Ελλάδος (τα περισσότερα κι όλας) κάποια πετάλια τα βρήκα πιο φθηνά από τον Thomann.

 

 

+1000

 

Ακριβώς έτσι. Για παράδειγμα signature Jazz bass, ο «γερμανός» το δίνει πιο ακριβά απ' ότι το βρίσκουμε στην Ελλάδα και με μια διαφορά: Το εδώ είναι το Ιαπωνέζικο, ενώ ο Thomann πουλάει την... Μεξικάνικη version  :o 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι μιας που αναφέρθηκε προ λίγων post?

Αν αγοράσεις κάτι απο τόμαν και δεν σου αρέσει, όχι έιναι χαλασμένο, απλά δεν σου κάνει ο ήχος του βρε αδερφε, έχεις δικαίωμα να το γυρισεις πισω και να πάρεις όλα τα λεφτά σου πίσω? Ή πρέπει να αγοράσεις κάτι άλλο με τα αντίστοιχα χρήματα?

Ευχαριστώ!

 

Στο θέμα μας τώρα.

Η αλήθεια είναι ότι πολλά μαγαζιά έχουν ρίξει τιμές και χτυπάνε τον τόμαν στα ίσα. Ήμουν Αθήνα το προηγούμενο σκ και μπήκα σε μαγαζί φίλου που περίμενα να το βρω κλειστό μετά απο τόση κρίση και μιας που είχα να κατέβω Αθήνα μήνες, και εξεπλάγην θετικά: Το μαγαζί φουλ στοκαρισμένο και με καλά πράγματα και σε καταπληκτικές τιμές. Ναι λοιπόν, αν μου κάνεις ίση ή σχεδόν ίση τιμή θα το πάρω απο σένα για λογους εθνικής οικονομίας και καλής σχέσης με ένα κλάδο που εμείς οι μουσικοί χρειαζόμαστε (προσωπικά είμαι φίλος με όλους τους μαγαζάτορες στα εκάστοτε μέρη που ζω). Αν μου πουλάς όμως 50 ευρώ το καλώδιο καμπίνας ή δεν το έχεις κάν ή έχεις διπλή τιμή κάτι ή μου πουλάς χαλασμένα τάστα ή ή ή ή ....θα πάω στο Γερμανο και θα είμαι πρώτος, ο οποίος σε θέματα after sales service ειναι φοβερος..

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή πολύ καιρό  γράφονται διάφορα σε αυτό το thread...να κάνω μια υπενθύμιση .

Σε ένα-δυο μήνες που θα βγούμε από το Ευρώ αναγκαστικά (και τετελεσμένα) όλοι θα ψωνίζετε από Ελλάδα γιατί δεν θα μπορούμε-μπορείτε να αγοράζετε με paypal και εμβάσματα .Ολο το σύστημα θα ελέγχετε όσον αφορά τις εκροές προς το εξωτερικό.Αφού θα έχουμε δραχμή πάλι.

Δεν μπορώ να ξέρω αν αυτό θα επηρεάσει τις παικτικες ικανότητες όλων μας αλλά τις αγοραστικές σίγουρα.Τότε θα αναδειχθούν επιτέλους και οι ''χεραδες'' μουσικοί αυτού του τόπου (χωρις πεταλακια ,ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ SYNTHS ,drumsets των 5000 ευρω κλπ,κλπ ;D ;D ;D

Να δω τότε τι θα γράφουμε για τα Ελληνικά Μαγαζιά,ΘΩΜΑΔΕΣ ,ΠΑΡΑΘΩΜΑΔΕΣ  και δεν συμμαζευεται. ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα-δυο μήνες που θα βγούμε από το Ευρώ αναγκαστικά (και τετελεσμένα) όλοι θα ψωνίζετε από Ελλάδα γιατί δεν θα μπορούμε-μπορείτε να αγοράζετε με paypal και εμβάσματα .

Επειδή γράφεις βλακείες...σου λέω ότι εγώ θα μπορώ να συνεχίσω να αγοράζω από το εξωτερικό ;) 8) ;D

 

Να δω τότε τι θα γράφουμε για τα Ελληνικά Μαγαζιά,ΘΩΜΑΔΕΣ ,ΠΑΡΑΘΩΜΑΔΕΣ  και δεν συμμαζευεται

Τα ίδια, εάν συνεχίσουν με τις ίδιες συμπεριφορές...

Σε ελληνικό μαγαζί μου ζήτησαν 20 ευρώ γι αυτό...

http://www.stewmac.com/shop/Hardware,_parts/Electric_guitar:_Covers_plates/Electrosocket_Jack_Mount.html?actn=100101&xst=3&xsr=1111

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή πολύ καιρό  γράφονται διάφορα σε αυτό το thread...να κάνω μια υπενθύμιση .

Σε ένα-δυο μήνες που θα βγούμε από το Ευρώ αναγκαστικά (και τετελεσμένα) όλοι θα ψωνίζετε από Ελλάδα γιατί δεν θα μπορούμε-μπορείτε να αγοράζετε με paypal και εμβάσματα .Ολο το σύστημα θα ελέγχετε όσον αφορά τις εκροές προς το εξωτερικό.Αφού θα έχουμε δραχμή πάλι.

Δεν μπορώ να ξέρω αν αυτό θα επηρεάσει τις παικτικες ικανότητες όλων μας αλλά τις αγοραστικές σίγουρα.Τότε θα αναδειχθούν επιτέλους και οι ''χεραδες'' μουσικοί αυτού του τόπου (χωρις πεταλακια ,ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ SYNTHS ,drumsets των 5000 ευρω κλπ,κλπ ;D ;D ;D

Να δω τότε τι θα γράφουμε για τα Ελληνικά Μαγαζιά,ΘΩΜΑΔΕΣ ,ΠΑΡΑΘΩΜΑΔΕΣ  και δεν συμμαζευεται. ;D ;D ;D ;D

 

2. Συμφωνείτε να μην αναρτήσετε: παραπλανητικά, δυσφημιστικά, ανακριβή μηνύματα ή με συκοφαντικό, υβριστικό, άσεμνο, πρόστυχο, χυδαίο, απεχθές, απειλητικό, με πορνογραφικό προσανατολισμό ή οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο που υπόκειται στην νομοθετική αρχή, καθώς και πολιτικού, θρησκευτικού, ή φυλετικού χαρακτήρα.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AYTA ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΔΕΝ ΕΜΠΙΠΤΟΥΝ ΣΤΙΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΕς ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ.

Εξ αλλου και ο superfunk το εχει γραψει επανειλλημενα.Που ειδες το προβλημα ;''εδω ο κοσμος το εχει τουμπανο και εμεις κρυφο καμαρι ''.

@Μarathon καλα σου κανει το Ελληνικο μαγαζι (οταν θα γυρισουμε στην Δραχμη θα το παρεις 10 ευρω (3500 δραχμες) οποτε λεει οτι αρπαξουμε τωρα κοροιδα. ;D ;D ;D

Αν δε ρωτησεις το Superfunk που εχει πληροφοριες σοβαρες (θα στο επιβεβαιωσει )

Εξ αλλου τοτε δεν θα σε ενδιαφερει να αγοραζεις ανταλλακτικα για τα οργανα το μονο που θα σε ενδιαφερει ειναι να βρεις να φας. ;D ;D ;D

Εκτος και κανεις διαιτα. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε ρωτησεις το Superfunk που εχει πληροφοριες σοβαρες (θα στο επιβεβαιωσει )

Kαι στο παρελθόν...άκουσα τις σοβαρές του πληροφορίες περί δολαρίου...και καταστράφηκα!! ;D ;D

 

Επειδή είσαι νέος στο forum, μάθε ότι ο Superfunk είναι πράκτορας της Μέρκελ 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AYTA ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΔΕΝ ΕΜΠΙΠΤΟΥΝ ΣΤΙΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΕς ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ.

hand-brake.jpg

 

Useless fact που έμαθα από υπάλληλο Ελληνικού μαγαζιού μουσικών ειδών.

Το 2006 ο Πτώμαν έκανε τζίρο κοντά στα 6.000.000€ (!!!) από Ελλάδα.

Η επωδός του αγαπητότατου υπαλλήλου ήταν "καλά όμως να πάθουμε".

Από την άλλη όσοι μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε σύγκριση καταλόγων χονδρικής των Ελληνικών καταστημάτων με την λιανική του Τρόμαν, θα καταλάβετε και κάτι παραπάνω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου