Προς το περιεχόμενο

Kurzweil sp3x + laptop


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Ειχα δοκιμασει αλλα τρωγανε κολληματα...μονο και απο την εμφανιση τους ειναι καπως απογοητετικα...  8)

Για δουλειά τα θες, όχι για πασαρέλα ;D

 

Τέλος πάντων, αφού σου αρέσει, δούλεψέ τα με το Cubase  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κατεβαζω κατι free τωρα να τα δοκιμασω

o.k. ή μάλλον μην κατεβάσεις τίποτα.

 

Με μία γρήγορη αναζήτηση στον γούγλη βρήκα το παρακάτω, δείχνει να είναι σοβαρό, θα δούμε.

Έχει τρεις εκδόσεις.

Η Lite είναι δωρεάν αλλά δεν σου κάνει.

Η Solo κοστίζει 49$ αλλά και πάλι δεν σου κάνει.

Η Performer κοστίζει 139$ και σου κάνει αφού έχει midi routing και όχι μόνο.

 

Κατέβασε την Performer έκδοση που είναι trial για 30 ημέρες και πες μας εντυπώσεις.

 

http://www.cantabilesoftware.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως κατεβασα αλλα δε βγαζω ακρη με τπτ....δεν ειναι το στοιχειο μου μαλλον.. πρεπει καποιος να μου το σεταρει αλλιως θα σπασω τα νευρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Λοιπόν, κατέβασα το Performer ως Trial και το εγκατέστησα.

Αν και δεν δουλεύω με πισιά και VST ειδικά στο live, μου φάνηκε απλό, κατανοητό, γρήγορο και αρκετά έως πολύ ευέλικτο.

Είναι όντως αυτό που λέει. Πολύ καλά και έξυπνα στημένο. Άψογο.

Θα έλεγα ότι είναι για αρκετά απαιτητικούς. Ήξεραν τι ήθελα; Αρχίζουν να μου μπαίνουν ιδέες.

 

Αυτο ακριβως κατεβασα αλλα δε βγαζω ακρη με τπτ....δεν ειναι το στοιχειο μου μαλλον.. πρεπει καποιος να μου το σεταρει αλλιως θα σπασω τα νευρα μου.

Μάλλον.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δοκίμασα την trial version του Cantabile Performer 2.0. Το προγραμματάκι τελικά είναι προγραμματάρα. Πολύ ικανός host, πολλές δυνατότητες. Ξεφεύγει πολύ. Κι έλεγα ότι είναι κοροϊδίστικα τα χρήματα που θέλουν για αγορά, αλλά μάλλον έκανα λάθος. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κι εγώ δοκίμασα την trial version του Cantabile Performer 2.0. Το προγραμματάκι τελικά είναι προγραμματάρα. Πολύ ικανός host, πολλές δυνατότητες. Ξεφεύγει πολύ. Κι έλεγα ότι είναι κοροϊδίστικα τα χρήματα που θέλουν για αγορά, αλλά μάλλον έκανα λάθος. ;)

Ούτε εγώ το ήξερα το πρόγραμμα, σήμερα πριν λίγο το κατέβασα και το κοιτάω. Έχει αρκετά χρήσιμα πράγματα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Για εσας που εχετε ασχολειθει φαινεται να ειναι οντως χρησιμο και με πολλες δυνατοτητες.

 

    Για μενα παντως βρεθηκε λυση και ακουει στο ονομα Live professor... (ονομα και πραγμα  8) )

    Τσεκαρε το και θα δεις τι σημαινει για μενα απλο που δεν εχω τις εκτενεις γνωσεις και λιγοτερες απαιτησεις απο ενα vst host.Φτιανεις το unit που θες..φορτωνεις το vst... βαζεις και  οτι αλλο χρειαζεσαι στη σειρα..και εισαι ετοιμος.

  Εφτιαξα τα setup στο kurzweil (το ιδιο πραγμα που εκανα και στο cubase δλδ) απλο αυτο το host "ακουει" ενω το cubase θελει πιθανως αλλη ρυθμιση.

  Το προβλημα ομως ειναι με το sp3x περιοριζομαι σε τρια zones - ηχους- και σε συνδιασμο αυτων ( layer-split).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για μενα παντως βρεθηκε λυση και ακουει στο ονομα Live professor... (ονομα και πραγμα  8) )

Αφού σου αρέσει όλα o.k.

 

Το προβλημα ομως ειναι με το sp3x περιοριζομαι σε τρια zones - ηχους- και σε συνδιασμο αυτων ( layer-split).

Δεν μπορεί να έχει τρία zones, μάλλον τέσσερα zones έχει.

 

Με το άλλο πρόγραμμα όμως που σου είπα πιό πάνω, δεν έχεις τέτοιους περιορισμούς. Τα split-layers τα ορίζεις από το ίδιο το πρόγραμμα, άσχετα από το τι μπορεί να κάνει το κλαβιέ. Ο κατασκευαστής του προγράμματος πολύ σωστά το σκέφτηκε καί αυτό.

 

Δες μήπως έχει και αυτό το πρόγραμμα που βρήκες αυτή τη δυνατότητα (split-layers).

 

Υ.Γ.

Το άλλο μήπως είναι πιό σοβαρό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου