Προς το περιεχόμενο

Σκέψεις που αφορούν στο παράνομο λογισμικό.


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και κάτι ακόμα eye αν όντως πιστεύεις ότι οι απόψεις μου διαφθείρουν την εικόνα του φορουμ διαγράψτε με.. και γράψτε στους κανόνες ότι απαγορεύεται να συζητάμε για τέτοια πράγματα...

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ λέω πως ήταν βλακεία μου που έθεσα αυτό το θέμα,

λες και θα έβγαινε τίποτα από όλα αυτά…. banghead3.gif

 

Και λέω να κλειδωθεί.

 

Ή ακόμα καλύτερα να διαγραφεί – σβησθεί. yup.gif

Οκ?

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο κατα την γνωμη μου θα ειναι να σηζηταμε τετοια θεματα και οχι να τα κρυβουμε μιας και υπαρχουν ειτε το θελουμε ειτε οχι...τωρα οπως και σε πολλα ο καθε ενας θα πρεπει να μπορει να εκφρασει την αποψη του παντα σε κοσμιο υφος και χωρις να προσβαλει κανενα μελος του noiz...το σιγουρο παντως ειναι οτι το software η και το hardware δεν κανουν τον μουσικο...

 

Πανος

ead, Follow or Get out of the way !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο κατα την γνωμη μου θα ειναι να σηζηταμε τετοια θεματα και οχι να τα κρυβουμε μιας και υπαρχουν ειτε το θελουμε ειτε οχι...

 

Συμφωνω με αυτο.

Απο τη μερια μου θελω να πω,πως(προσωπικα τουλαχ.)δεν ειχα-εχω

τα χρηματα να διαθεσω για τετοια software οπως reason ή q_base...Το βλεπω λιγο αδικο εξαλλου να τα χρησιμοποιουν μονο τα ατομα που εχουν τα φραγκα να διαθεσουν..

 

Υπαρχουν πολλοι (οπως κι εγω) που αγαπανε τη μουσικη και

τον πειραματισμο με ηλεκτρονικους ηχους,χωρις να εχουν τοσα λεφτα.

Δεν ειναι δικαιολογια τα χρηματα,ειναι μια αληθεια(για εμενα τουλ.ξαναλεω),ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΗ.Τωρα αν βαλει ο θεος το χερι του να κανω κατι επαγγελματικο με τη μουσικη αυτη σιγουρα θα ζητησω τη γνωμη σας...

 

Για την ωρα δεν κατακρινω οσους τα χρησιμοποιουν(κατα συνεπεια+εμενα!)απ τη στιγμη που οπως ειπε και ο eyepr.ειναι καθαρα για χομπυ...

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάτσε ρε συ pastelius με τη δικιά σου φιλοσοφία εγώ που ασχολούμε πχ με το ψάρεμα σαν hobby και έχω μια τρατούλα πρέπει να κλέψω εκείνο το αλλιευτικό που έχει ο γείτονας μου ο ψαράς επειδή κάνει πολλά λεφτά για να το αγοράσω και είναι άδικο αυτός να το έχει επειδή έχει τα λεφτά!

 

Κατά 90% τα άτομα που έχουν τα λεφτά για να διαθέσουν για αγορά πχ του cubase έχουν στα άμεσα σχέδια τους να κάνουν και απόσβεση του κόστους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάτσε ρε συ pastelius με τη δικιά σου φιλοσοφία εγώ που ασχολούμε πχ με το ψάρεμα σαν hobby και έχω μια τρατούλα πρέπει να κλέψω εκείνο το αλλιευτικό που έχει ο γείτονας μου ο ψαράς επειδή κάνει πολλά λεφτά για να το αγοράσω και είναι άδικο αυτός να το έχει επειδή έχει τα λεφτά!Κατά 90% τα άτομα που έχουν τα λεφτά για να διαθέσουν για αγορά πχ του cubase έχουν στα άμεσα σχέδια τους να κάνουν και απόσβεση του κόστους!

Λιγο ατυχες το παραδειγμα σου,δηλωνω αγνες προθεσεις ομως γιατι σε

καταλαβαινω.Αυτο που εννοουσα ειναι πως-ενω αγαπαω τη μουσικη,δεν

εχω να διαθεσω τοσα χρηματα,τι να κανω ρε αδερφε?Να παω να κλεψω

για να τα δωσω στη steinberg?Εξαλλου δεν εχω στα αμεσα σχεδια μου

να κανω καμια αποσβεση.Το κανω καθαρα και μονο για χομπυ.Ευχαριστω

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶λλο πράγμα η «άποψη» και άλλο η «νοοτροπία».

 

Δεν το νομίζω. Το ίδιο πράγμα είναι. άποψη για την ζωή για το λογισμικό κλπ κλπ.

 

 

Αλλά και με τους επιστήμονες 1) δεν έχουν όλοι την ίδια άποψη

2) μετά από χρόνια, για το ίδιο θέμα θα μας λένε άλλα…

 

Σύμφωνοι. Αλλά πάλι αυτοί θα έχουν ποιό ολοκληρωμένη άποψη απ'ότι όλος ο κόσμος.

 

Ναι αλλά δεν του το αφαιρείς. Δεν θα του λείψει.

Δεν πήγε μια μέρα στο σπίτι του

και ανακάλυψε πως το αγαπημένο του σύνθ έκανε φτερά…

 

Σύμφωνοι και πάλι. Αλλά πες μου, εγώ είμαι προγραμματιστής και έχω μια μικρή εταιρία. Έχω φτιάξει ένα πρόγραμμα για έμπορους. Αν εσύ το αντιγράψεις και δεν με πληρώσεις πιστεύεις ότι μου είναι αδιάφορο;

Κερδίζω σε διαφήμιση; Ή νομίζεις οτι όλα τα software houses είναι Microsoft. Όποιος δηλαδή ασχολείτε με παροχή υπηρεσίας μπορεί να την παρέχει δωρεάν; δηλαδή αν είχες σχολή αγγλικών, θα μου μάθενες τσάμπα γιατι δεν σου στερώ τίποτα;

 

Φυσικά φίλε μου εταιρίες σαν την microsoft προτημούν να χρησημοποιείς τα δικά τους προιόντα έστω και πειρατικά για να συνηθίζεις σ'αυτά και κάποια στιγμή μπορεί να περάσεις και σε αγορασμένα αλλά όπως είπα και ποιό πάνω δεν είναι όλες οι εταιρίες microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι?

Εχετε ακουσει καποια εταιρια με software να εχει παει στα δικαστήρια καποιον haker που κατάφερε και τους εσπασε το προγραμμα και το εδινε στον κόσμο?

 

Δεν ρωτάω ειρωνικα αλλα απο καθαρη περιέργεια :roll:

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά φίλε μου εταιρίες σαν την microsoft προτημούν να χρησημοποιείς τα δικά τους προιόντα έστω και πειρατικά για να συνηθίζεις σ'αυτά και κάποια στιγμή μπορεί να περάσεις και σε αγορασμένα αλλά όπως είπα και ποιό πάνω δεν είναι όλες οι εταιρίες microsoft.

 

Ετσι..Πες τα..Αναγκη ειχε η μα'ι'κροσοφτ () :!: απο μας οταν εχει το

μονοπωλιο (σχεδον,ετσι?) στο λογισμικο PC.Δεν προτρεπουμε κανεναν

εξαλλου ουτε να αγορασει ρεκλεμε λογισμικο,ουτε να μην το κανει...

 

Ειναι στην κριση του καταναλωτη σε τελικη.Και οπως και να το κανουμε,

υπαρχει σαν μικροβιο παγκοσμιως.Εγω που εχω το reason σε σπασμενο π.χ.

δεν προτρεπω κανεναν να το παρει κι αυτος.Αλλα αν μου το ζητησει

ευχαριστως του το δινω.Η μουσικη δεν ειναι "για τους λιγους"Οποιος

εχει λεφτα αγοραζει...Εγω ειμαι ουδετερος και δεν εχω προβλημα

ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΧΟΜΠΥ.Απο κει και περα αλλαζουν τα

πραγματα...

 

Και σε τελικη αναλυση υπαρχει καποιος "οργανισμος" που να ελεγχει αν

χρησιμοποιεις genuine προγραμματα?...

(αυτη ειναι σοβαρη απορια,αν ξερει καποιος ΥΠΕΥΘΥΝΑ να μου πει...)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μουσικη δεν ειναι "για τους λιγους"...

 

Δηλαδή οποίος δεν εχει cubase η κάν υπολογιστή δεν μπορεί να παίξει μουσική?

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου