Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά AKG K141 και service στο Bon Studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Bon Studio: ΜΑΚΡΙΑ ΑΠ' ΑΥΤΟΥΣ!

 

Kαποιες φορές είναι μονοδρομος όμως και το ξέρουν. Φερθηκαν και σε μενα με απαισιο τρόπο, σαν να μην εφταναν τα 150 που εσκασα για 3 πληκτρα από συνθ.

 

Στην ουσία με αποκαλουσαν τρελό και ψεύτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς μην τα ισοπεδώνουμε όλα... πχ. ο διακόπτης πόσο έκανε, και την διάγνωση του σφάλματος και την εργασία σου πόσο την κοστολογείς? Άνευ εφορίας, φυσικά?  ;)  Kαι θα ήταν καλό να μην παρεκτραπεί το θρεντ με την ιστορία κάθε πονεμένου (άδικη-δίκαια δεν έχει σχέση). Υπάρχουν άλλα θρεντς για αυτά.

Αυτο λεω και γω, μη τα ισοπεδωνουε ολα ;)

Δηλαδη αμα σου αναψει πχ το λαμπακι για τα λαδια στο αυτοκινητο και δεν ξερεις τι ειναι πρεπει ο αρχιμαστορας να σου παρει 20€ για τα λαδια και 150€ για την εργασια? ;)

Ωραια λογικη ;)

Η βλαβη ηταν πολυ απλη και εκανε κρα για εναν τεχνικο οτι το πρωτο που θα κοιταζε θα ηταν ο διακοπτης. ;)

 

Φερθηκαν και σε μενα με απαισιο τρόπο, σαν να μην εφταναν τα 150 που εσκασα για 3 πληκτρα από συνθ.

Ξερεις ομως ποση ωρα τους πηρε να διαγνωσουν οτι εφταιγαν τα πληκτρα? ;)

 

δεν θελω να φανω κακος αλλα..

bon studio οι ανθρωποι που μου ζητησαν 240 ευρω για να μου αλλαξουν τελικες λαμπες σε marshall...yeah

Και ομως φιλε εισαι πολυ κακος.

Ξερεις ποσο επικυνδυνο ειναι να σου αλλαξει τις λαμπες ο τεχνικος?

Ξερεις οτι παιζει τη ζωη του κωρονα -γραμματα με τις τασεις που εχει να κανει.

Παλι καλα που τους ειπες εσυ οτι ηθελε λαμπες ο ενισχυτης και δεν χρειαστηκε να κανουν και διαγνωση. ;)

 

Χωρις παρεξηγηση. Χαβαλε κανω ;) :) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο λεω και γω, μη τα ισοπεδωνουε ολα ;)

Δηλαδη αμα σου αναψει πχ το λαμπακι για τα λαδια στο αυτοκινητο και δεν ξερεις τι ειναι πρεπει ο αρχιμαστορας να σου παρει 20€ για τα λαδια και 150€ για την εργασια? ;)

Ωραια λογικη ;)

Η βλαβη ηταν πολυ απλη και εκανε κρα για εναν τεχνικο οτι το πρωτο που θα κοιταζε θα ηταν ο διακοπτης. ;)

 

Προφανώς το "ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα" πηγαίνει και προς τις δυο κατευθύνσεις: και του "φέρ'το δω ρε μλκ" μαστροχαλαστή που όλα τα σφάζει - όλα τα μαχαιρώνει, και του τεχνικού που ακολουθεί την βαμπιρική πολιτική της εταιρίας του.  ;)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

Εγώ έχω τα ακουστικά AKG K240 MkII. Σήμερα μου έβγαλαν το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με αυτό που περιγράφει ο φίλος costaseglezos στο πρώτο post: Ενώ πάντα τα πρόσεχα, πήγα σήμερα να τα φορέσω, και είδα ότι κρεμόταν το δεξί ηχείο του ακουστικού! Και διαπίστωσα ότι είχε σπάσει το πλαστικό εξωτερικό καπάκι που συγκρατεί το όλο ακουστικό στη θέση του. Αλλά ούτως ή άλλως, τα δικά μου ακουστικά είναι εκτός εγγύησης (τα έχω ενάμιση περίπου χρόνο). Παρατηρώντας τα για να δω τι έφταιγε, παρατήρησα και ένα άλλο πρόβλημα που δεν είχα προσέξει τόσο καιρό, αλλά το οποίο προς το παρόν δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα: τα πλαστικά καλύματα και των δύο ηχείων είναι ραγισμένα!

Τόσο ακριβά ακουστικά, θα έπρεπε να έχουν καλύτερα πλαστικά, που να αντέχουν στον χρόνο. Και η εγγύηση θα έπρεπε να καλύπτει τέτοια προβλήματα όπως αυτό που πρέκυψε σε μένα και στον φίλο costaseglezos. Όλα αυτά βέβαια θα τα έχω υπόψη μου πια, όταν πάω να ξαναγοράσω ακουστικά. Προς το παρόν, θα προσπαθήσω να κολλήσω το καπάκι με λίγη κόλλα να δω αν θα συγκρατήσει το ηχείο στη θέση του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά ούτως ή άλλως, τα δικά μου ακουστικά είναι εκτός εγγύησης (τα έχω ενάμιση περίπου χρόνο). Παρατηρώντας τα για να δω τι έφταιγε, παρατήρησα και ένα άλλο πρόβλημα που δεν είχα προσέξει τόσο καιρό, αλλά το οποίο προς το παρόν δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα: τα πλαστικά καλύματα και των δύο ηχείων είναι ραγισμένα!

Τόσο ακριβά ακουστικά, θα έπρεπε να έχουν καλύτερα πλαστικά, που να αντέχουν στον χρόνο. Και η εγγύηση θα έπρεπε να καλύπτει τέτοια προβλήματα όπως αυτό που πρέκυψε σε μένα και στον φίλο costaseglezos.

Φυσικά και τα καλύπτει, και αν τα έχεις ενάμισι χρόνο είσαι - υποτίθεται - εντός εγγύησης. Η εγγύηση για όλα τα καταναλωτικά αγαθά που πωλούνται εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης είναι τουλάχιστον 2 χρόνια, και από εκεί και πέρα αν θέλει η εκάστοτε εταιρία να προσφέρει μεγαλύτερη, αυτό είναι στην διακριτική της ευχέρεια. Apple, Sony και κάποιοι άλλοι κομπιναδόροι που σε μερικά προϊόντα προσφέρουν ένα έτος προσπαθούν με άθλιο τρόπο να εκμεταλλευθούν μερικά "παραθυράκια", αλλά εξακολουθούν να παρανομούν. Πχ. τσέκαρε σελ. 9 αυτού εδώ: http://ec.europa.eu/archives/publications/booklets/move/64/en.pdf

 

Όπως επίσης και:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=180717.0

http://www.noiz.gr/index.php?topic=174336.msg410011#msg410011

 

Σε περίπτωση που δεν φτιάχνεται, άμεση αντικατάσταση με δικιά τους ευθύνη και σε ΕΥΛΟΓΟ χρονικό διάστημα. Πάρε τηλ. και στην Προστασία του Καταναλωτή. Τσέκαρε:

http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_lawEU.html

http://www.kepka.org/

(θα σου'λεγα να περάσεις και από το σάιτ του ΙΝΚΑ αλλά έχει καταντήσει φαιδρό τρολοσάιτ τύπου ΑΝΤΑΡΣΥΑ)

 

Ελπίζω βέβαια να έχεις κρατήσει την απόδειξη αγοράς γιατί αυτή αποτελεί το αποδεικτικό σου στοιχείο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταντάει βλακώδες ,αλλά αν δεν απαιτείς το δίκιο σου σε θεωρούν ΚΑΙ ηλίθιο .Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος ,χρειάζεται υπομονή, ψυχραιμία και γνώση των δικαιωμάτων σου,εφόσον φυσικά έχεις δίκιο.

Αργά ,αλλά σταθερά θα κερδίσεις και θα βοηθήσεις και τους διπλανούς σου .

Επιτέλους λίγη κοινή λογική και όχι κορώνες,θυμός και τσατίλα.

Αν οι άνθρωποι του φόρουμ μπορούν να έρθουν σε επαφή με την εταιρία και να μας πει την άποψή της θα ήταν πολύ καλύτερο για όλους μας  ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα ειναι οτι θα παώ συντομα παλι στο σερβις του bon studio αυτες τις μερες για να φτιαξω επιτελους το πληκτρο που εχει ξεχαρβαλωθει και ενα καθαρισμα γιατι μερικα κουμπια πατωνται δυσκολα και με φορτώνετε τωρα.

 

  Κατ αρχην και ο χώρος, δεν ξερω αν εχει αλλαξει εκει στο Βοτανικο γιατι εχω να παω 3-4 χρονια και βαλε, μου την εσπαγε ετσι οπως μπαινεις χυμα και μπαινεις σαν αποθήκη και καθεται αυτη οπως μπαινεις δεξια σε ενα γραφειο χυμα.

 

Καλα εγω δεν ειμαι στην εγγυηση οποτε θα πληρώσω.

 

Αλλα θυμαμαι τις μαϊμουδιες που μου εκαναν παλια.

 

Θα τους δειρω, δεν θα γλυτώσουν αυτή τη φορα και δεν με νοιάζει, ας με πανε μεσα, αμα μου κανουν κανα κουλό. χαχα

 

Παω φορτωμένος και προκατειλημμένος.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου