Προς το περιεχόμενο

Steven Wilson Luminol


panosprog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο το επερχομενο 3ο προσωπικο αλμπουμ του Wilson και πιο vintage prog δεν γινεται με πραγωγο τον Alan Parsons και μια μπαντα ονειρο Marco Minnemann, Nick Beggs, Guthrie Govan,Adam Holzman, Theo Travis 

   
   
  :o :o :o :o
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαθα τη πλάκα μου. Από την εποχή του Sky moves...είχα ν' ακουσω κάτι τόσο εντυπωσιακό από τον εν λόγω κύριο.

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζωή σε λόγους μας. Τι άλλο θα δούμε ειλικρινά. Αναμένω.

 

Έπαθα τη πλάκα μου. Από την εποχή του Sky moves...είχα ν' ακουσω κάτι τόσο εντυπωσιακό από τον εν λόγω κύριο.

 

 

Το Grace for Drowning δεν σου άρεσε; :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζωή σε λόγους μας. Τι άλλο θα δούμε ειλικρινά. Αναμένω.

 

Το Grace for Drowning δεν σου άρεσε; :)

Eίναι του 2011 αυτό, ε; Δεν το έχω ακούσει.

Και τα Blackfield μου άρεσαν πολύ, αλλά το να πάθω τη πλάκα μου ... έχω από τότε. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι του 2011 αυτό, ε; Δεν το έχω ακούσει.

Και τα Blackfield μου άρεσαν πολύ, αλλά το να πάθω τη πλάκα μου ... έχω από τότε. ;)

 

Στο προτείνω ανεπιφύλαχτα. Είναι πολύ μεστός δίσκος και θα σε ξαφνιάσει ευχάριστα.

 

Προσωπικά θεωρώ πως, τόσο η (re)μίξη που ανέλαβε o Wilson σε άλμπουμ των King Crimson, Emerson Lake & Palmer και άλλων prog μεγαθηρίων των 70's , όσο και η νέα του δουλειά με τους Storm Corrosion, συνέβαλαν στο να προσεγγίσει έναν vintage 70's prog ήχο και να συνθέσει μουσική ορμώμενη από εκείνα τα χρόνια.

 

Ο ήχος της κιθάρας, τα τύμπανα, η χρήση mellotron, fender rhodes και πνευστών παραπέμπουν εκεί και είναι πλέον συνδεδεμένα με τις τωρινές του αναζητήσεις και συνθέσεις. Αυτό φαίνεται καθαρά και στο Grace for Drowning, αλλά και στον επερχόμενο δίσκο του.

 

Άκου το άλμπουμ και θα με θυμηθείς. ;)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, ευτυχώς υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που κάνουν τέτοια Μουσική...

Αν και με τους PT ο Wilson είχε φτάσει κατά τη γνώμη μου στο τέρμα, βρήκε νέα μονοπάτια να μας αποκαλύψει. Απλά respect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε λες να μας φτιάξει ο παλιάνθρωπος μετά από τόσα χρόνια;

 

Ακόμα δεν έχει τελειώσει το Luminol καλά καλά και δηλώνω ψαρώσας. Ωραία πράγματα. Για να δούμε...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου