Προς το περιεχόμενο

Οθόνες LCD και TFT


sakis_music

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και στα αυτοκίνητα σε λίγα χρόνια...

 

Δίκιο έχεις αλλά λες να δουλεύουμε και Cubase μέσα στο εργαλείο; :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ασφαλώς, αλλά μετά θα εμπίπτουμε στη θεματολογία του thread "Επιτέλους".

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στα αυτοκίνητα σε λίγα χρόνια...

 

Δίκιο έχεις αλλά λες να δουλεύουμε και Cubase μέσα στο εργαλείο; :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ασφαλώς' date=' αλλά μετά θα εμπίπτουμε στη θεματολογία του thread "Επιτέλους".[/quote']

 

 

Eyeprotocol και οι λοιποί, το Θέμα που άνοιξα έχει σχέση με τις LCD και TFT-LCD οθόνες. Sorry, αν ακούγομαι κάπως, αλλά, αν δεν έχετε να πείτε κάτι επί του Θέματος και δεν επιθυμείτε να βοηθήσετε, μην ποστάρετε, είναι πολύ απλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eyeprotocol και οι λοιποί' date=' το Θέμα που άνοιξα έχει σχέση με τις LCD και TFT-LCD οθόνες. Sorry, αν ακούγομαι κάπως, αλλά, αν δεν έχετε να πείτε κάτι επί του Θέματος και δεν επιθυμείτε να βοηθήσετε, μην ποστάρετε, είναι πολύ απλό.[/b']

 

Παλικάρι μου, τι άλλο θα ήθελες να μάθεις σχετικά με τις LCD και τις TFT;

 

Το link του ¶γγελου είχε όλες τις πληροφορίες που θα ήθελε κάποιος και άλλωστε κάναμε και μια μικρή συζητησούλα σχετικά με τις διάφορες οθόνες και τις χρήσεις τους.

 

Το ερώτημά σου απαντήθηκε νομίζω, αν έχεις κάποια άλλη ερώτηση (πιο συγκεκριμένη) σχετικά με το θέμα, ευχαρίστως να το συζητήσουμε...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eyeprotocol και οι λοιποί' date=' το Θέμα που άνοιξα έχει σχέση με τις LCD και TFT-LCD οθόνες. Sorry, αν ακούγομαι κάπως, αλλά, αν δεν έχετε να πείτε κάτι επί του Θέματος και δεν επιθυμείτε να βοηθήσετε, μην ποστάρετε, είναι πολύ απλό.[/b']

 

Παλικάρι μου, τι άλλο θα ήθελες να μάθεις σχετικά με τις LCD και τις TFT;

 

Το link του ¶γγελου είχε όλες τις πληροφορίες που θα ήθελε κάποιος και άλλωστε κάναμε και μια μικρή συζητησούλα σχετικά με τις διάφορες οθόνες και τις χρήσεις τους.

 

Το ερώτημά σου απαντήθηκε νομίζω, αν έχεις κάποια άλλη ερώτηση (πιο συγκεκριμένη) σχετικά με το θέμα, ευχαρίστως να το συζητήσουμε...

 

Σαφώς και πήρα τις απαντήσεις που ήθελα και ευχαριστώ ιδιαιτέρως τον User Angelos γι αυτό. Ήταν άκρως κατατοπιστικός. Ωστόσο, το Θέμα εξακολουθεί να είναι ανοιχτό για όποιον θέλει να προσθέσει κάτι σχετικό με το Θέμα.

Απλά, δεν μου αρέσει ένα Θέμα να γίνεται μπάχαλο και να αλλάζει καθ οδόν πορεία. Ενώ μιλούσαμε για οθόνες TFT, ο άλλος ( Wow! ) πετάχτηκε στο Θέμα "Επιτέλους"!!! Είναι πάρα πολύ συχνό φαινόμενο -δυστυχώς- ένα θέμα που ξεκινά στο noiz όπου γίνεται αναφορά πχ στους σκληρούς δίσκους, να ακολουθείται από μια σειρά παντελώς άσχετων κατεβατών, που ουδεμία σχέση έχουν με το αρχικό Θέμα. Και επειδή είσαι παλιό μέλος, θα ξέρεις ότι έχω δίκιο σε αυτό που λέω.

Πχ έχω πάρει για πλάκα όλα τα posts του Wow! και πραγματικά γελάω, ο οποίος αντί να δίνει συγκεκριμένες απαντήσεις, αραδειάζει κατεβατά ολόκληρα παντελώς άσχετα με το πρωταρχικό Θέμα!!! Είναι πραγματικά απίστευτος !!! Έχει πρόβλημα ο άνθρωπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά την ευχρηστία των Οθονών Αφής ( Touch Screens ) είναι δεδομένη. Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να δουλεύει σε οθόνη που δεν είναι Touch Screen' date=' απίστευτη ευχρηστία και συντόμευση της όλης διαδικασίας ηχογράφησης, μίξης, παραγωγής!

Είχα πάρει δοκιμαστικά ένα Music Workstation που δεν είχε Οθόνη Αφής και μόνο από το παράθυρο δεν το πέταξα. Το παράτησα σε λιγότερο από 2 ώρες.[/quote']

 

Πως θα δόυλέψεις βέβαια το cubase με οθόνη αφής.. δεν έχω ιδέα :? Εκτός και αν έχεις δάχτυλα αηδονιού και πιέζεις τα κουμπάκια σε τέτοιες αναλύσεις με ακρίβεια χιλιοστού.. Εγώ δεν μπορώ να το κανω. Πιο music workstation πηρες και δεν σ'αρεσε επειδή δεν είχε οθόνη αφής; Anyway TFT είναι είδος LCD οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πρόβλημα ο άνθρωπος!

 

Ναι! Ο Wow! έχει το πρόβλημα... :P :roll:

 

 

Όσο για τις touch screen έχω την εντύπωση ότι το σύστημα μπορεί να προσαρμοστεί σε οποιαδήποτε οθόνη (είναι κάτι σαν μεμβράνη που μπαίνει πάνω της). Δεν είμαι και 100% σίγουρος, όμως...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά, ο συγκεκριμένος άνθρωπος έφαγε ban, δεν χρειάζεται πλέον να μιλάμε σαν να πρόκειται να μας ακούσει! ¶λλωστε τα ερωτήματά του απαντήθηκαν, άσχετα με το αν δεν μπορούσε να το καταλάβει.

 

Απλούστατα ήταν φανερό ότι ο τύπος δεν ήξερε που πήγαιναν τα τέσσερα σχετικά με τους υπολογιστές. Επιπλέον, ήταν εριστικός, προσβλητικός και αγενής με αποτέλεσμα να του έρθει (δικαίως) ο αποκλεισμός.

 

Ας τελειώσει το θέμα γιατί δεν υπάρχει καμία αξία στο άσχετο ερώτημα που υπέβαλε το πρώην μέλος, ούτε και χρειάζεται να εξηγούμε μεταξύ μας τα αυτονόητα όπως ότι δεν γίνεται δουλειά με οθόνη αφής και Cubase...

 

Φίλε gangster, όντως κάθε οθόνη μπορεί να μετατραπεί σε αφής (το κύριο μέρος είναι το software που ανιχνεύει τις κινήσεις πάνω στην επιφάνεια) και μάλιστα σχετικά εύκολα...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά' date=' ο συγκεκριμένος άνθρωπος έφαγε ban, δεν χρειάζεται πλέον να μιλάμε σαν να πρόκειται να μας ακούσει! ¶λλωστε τα ερωτήματά του απαντήθηκαν, άσχετα με το αν δεν μπορούσε να το καταλάβει.

 

Απλούστατα ήταν φανερό ότι ο τύπος δεν ήξερε που πήγαιναν τα τέσσερα σχετικά με τους υπολογιστές. Επιπλέον, ήταν εριστικός, προσβλητικός και αγενής με αποτέλεσμα να του έρθει (δικαίως) ο αποκλεισμός.

[/quote']

 

 

Δεν το ήξερα! Πώς να το ξέρω, άλλωστε; Ανακοινώθηκε κάπου; :?:

 

Νομίζω πως στο About noiz θα έπρεπε να υπάρχουν σχετικές ανακοινώσεις...

 

Ακούει κανείς; :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Sofos Sakis Music Eiπε:

 

Πχ έχω πάρει για πλάκα όλα τα posts του Wow! και πραγματικά γελάω, ο οποίος αντί να δίνει συγκεκριμένες απαντήσεις, αραδειάζει κατεβατά ολόκληρα παντελώς άσχετα με το πρωταρχικό Θέμα!!! Είναι πραγματικά απίστευτος !!! Έχει πρόβλημα ο άνθρωπος!!!

 

Και εγω απαντω:

 

 

Eye....τρισαθλιε τυπε...το ηξερα οτι με αγαπας..αλλα και το να με κοπιαρεις στεγνα δεν το περιμενα..Αισχος....Η αγαπη μου για σενα αρχιζει να ραγιζει!!! :D :D :D :D

 

Σακη......θα στο κανω κω...ο το thread.... :D :D :D :D :D ..ετσι για να γουσταρεις!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου