Προς το περιεχόμενο

Ως αρχάριος, είμαι "αντάξιος" καλής κιθάρας?


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγγνωμη αν απαντηθηκε νωριτερα αλλα στα γρηγορα που διαβασα το θεμα δεν ειδα κατι τετοιο.Το ερωτημα μου ειναι το εξης: Η Ibanez JS1000 ειναι αυτη http://www.thomann.de/gr/ibanez_js100bk.htm απλα με την υπογραφη του Τζοη; Ο Τζόης με την 100 παιζει;

Αυτή εδώ είναι φίλε.

http://www.ibanez.com/ElectricGuitars/model-JS1000

Άλλη αυτή που έβαλες (JS100), άλλη αυτή του OP (JS1000).  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι περισσοτερες αποψεις συγκλινουν σε μια φραση που εχει πει ο τεραστιος Kee Marcello..."Σιγουρεψου οτι σου ανηκει ο εξοπλισμος,οχι το αντιθετο".Εννοειται πως εχετε δικιο.Εννοειται πως αντιδρω υπερβολικα...Το να μενει στην ακρη ενα τετοιο οργανο ειναι το διχος αλλο "αντιμουσικο"!Αν παρ 'ολα αυτα συνεχισω να νιωθω αβολα με την ολη φαση,θα τηνε δωσω τη ρημαδα...Αρκει να ξερω ποιος θα την παρει!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσοτερες αποψεις συγκλινουν σε μια φραση που εχει πει ο τεραστιος Kee Marcello..."Σιγουρεψου οτι σου ανηκει ο εξοπλισμος,οχι το αντιθετο".Εννοειται πως εχετε δικιο.Εννοειται πως αντιδρω υπερβολικα...Το να μενει στην ακρη ενα τετοιο οργανο ειναι το διχος αλλο "αντιμουσικο"!Αν παρ 'ολα αυτα συνεχισω να νιωθω αβολα με την ολη φαση,θα τηνε δωσω τη ρημαδα...Αρκει να ξερω ποιος θα την παρει!

 

Τώρα μιλάς σωστά!  ;)

Δώσ' της μια ευκαιρία και πιστεύω δεν θα το μετανιώσεις.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά πως μπορείς να κάνεις τόσο εύκολα διάγνωση εξ'αποστάσεως χωρίς καν να ξέρεις τον άλλο;  :o

Κατ'αρχάς είσαι ψυχιατρος ή ψυχολόγος;

 

Ακόμη και γιατρός να είσαι θέλει κάποιο χρόνο με τον ασθενή για να βγάλεις διάγνωση.

 

Δεν θα το είχες γράψει αυτό αν έλεγα "Όλα καλά φίλε, κράτα την αψεγάδιαστη μέχρι ο Θεός να χαλάσει την Οικουμένη", έτσι δεν είναι; :) :) :)

 

Σου απαντώ όμως ότι δεν είμαι γιατρός. Στο παρελθόν (σε εποχές όπου η απόκτηση καλού φωτογραφικού εξοπλισμού ήταν πολύ ακριβή διαδικασία), είχα μαθητές που είχαν αυτό το πρόβλημα που περιγράφει ο φίλος, και είχα μιλήσει με γιατρό για την υπόθεση. Οι παρατηρήσεις που έγραψα, προκύπτουν από τις συζητήσεις εκείνης της περιόδου. Ελπίζω να καλύφθηκες, αλλά πέραν αυτού, ασφαλώς το φόρουμ δεν είναι μέρος για την αναζήτηση βοήθειας για τέτοια θέματα... απλώς ο OP το έριξε στην Ιατρική, από τον τίτλο κιόλας... τίτλο που έχω ζητήσει να αλλάξει, αν δεν το πρόσεξες.

 

Φιλικά

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... απλώς ο OP το έριξε στην Ιατρική, από τον τίτλο κιόλας... τίτλο που έχω ζητήσει να αλλάξει, αν δεν το πρόσεξες.

 

Φιλικά

 

 

 

Αν λοιπον εσυ προσεχεις τα γραφομενα των αλλων,θα θυμασαι τα περι αυτοσαρκασμου οσον αφορα τον τιτλο...

Τι ειναι ο "ΟΡ"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλώς ο OP το έριξε στην Ιατρική, από τον τίτλο κιόλας... τίτλο που έχω ζητήσει να αλλάξει, αν δεν το πρόσεξες.

Φιλικά

 

Και μεις οι γιατροι τι θα κανουμε ρε trolley, κλεφτες θα γινουμε??  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το OP : πάρε ένα μικρό κοπίδι και κάνε της μία γρατσουνιά σε κάποιο μη-ορατό σημείο. Εσύ θα ξέρεις ότι το έχει και θα έχεις ηρεμήσει.  ;) ;)

 

+1000

η τελευταια μου κιθαρα ειναι ακριβη, για τα οικονομικα μου δεδομενα και τον πρωτο καιρο φοβομουν να την ακουμπησω, ισα που χτυπουσα τις χορδες κτλ.....εως οτου μου επεσε κανα δυο φορες, εγινε ενα ανεπαισθητο σημαδακι στο σωμα (στην αρχη ηξερα ακριβως που ειναι.Τωρα, πρεπει να το ψαξω) και την "απομυθοποιησα".

Πλεον, παιζω αφοβα, της εχω παρει τον αερα, ας πουμε και εχω δει και σαφη βελτιωση στην τεχνικη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πτωχή μου άποψη προς τον ΟΡ -μάθαμε τι σημαίνει κι αυτό ;D- με κάθε σεβασμό .

 

Εν πρώτοις και αν δε γίνομαι αδιάκριτος τι ηλικία έχεις? .................αν είσαι άνω τον ...άντα ,μάλλον μιλάμε για συμπλεγματική συμπεριφορά και όχι φετιχισμό  ;D

 

Όπως είπε και κάποιος η κιθάρα είναι το μέσο . Μουσική βγάζει ο ρακαφλάς ,μουσική βγάζω κι εγώ κι εσύ και ο καθένας . Στη τελική για τα γούστα μου,  η μουσική του ρακαφλά είναι απαράδεκτη .Τι θέλω να πω ? Πως υπάρχουν άνθρωποι που έγραψαν μουσική ,χωρίς να είναι οργανοπαίχτες ολκής και χωρίς να χρησιμοποιούν όργανα ακριβά σα το ρακαφλά που θαυμάζεις.

 

Φετιχιστής κατάντησα κι εγώ με τις κιθάρες μου και με το αυτοκίνητό μου ,αλλά αυτό προέκυψε μετά από χρόνια χρήση . Σέβομαι πρώτα απ όλα το κόπο που έκανα για να βγάλω τα λεφτά προκειμένου να αποκτήσω ένα αντικείμενο ,στη πορεία του χρόνου το χαίρομαι -σύμφωνα με τις ικανότητές μου και κατά πόσο μπορώ να το φτάσω στα όρια ,δικά του και δικά μου. Στη πορεία αναπτύσσεται η φετιχιστική σχέση με τα σημάδια που άφησα επάνω του και τις αναμνήσεις που κουβαλάω στη μνήμη μου συντροφιά του .

 

Το κάθε σημάδι και η πατίνα του χρόνου επάνω του ,είναι μια ανάμνηση ,στη τελική ,όπως είπε και κάποιος πιο πάνω ,ένα αντικείμενο είναι ,εδώ χάνουμε ανθρώπους ,σε κάτι άψυχο θα κολλήσουμε?

Λιώστη τη ριμάδα, διαφορετικά δώστη σε κανάν άλλο να πάει στο διάολο  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ηλθες!

Φιλτατε Grey,ολοι μας εχουμε "χαλαστει",πληγωθει η πειραχτει απο αλλους και καποιες φορες το ιδιο μπορει να εχουμε κανει κι εμεις αντιστοιχα.

Ετσι ειναι η ζωη και ολα ειναι μεσα στο παιχνιδι.

Εφοσον λοιπον τη βλεπεις σαν κατι ζωντανο μπες στο παιχνιδι με τον "κινδυνο" να πληγωθεις η να πληγωσεις.

Κι αν σου πεσει και σπασει φτιαχνει οπως ολα-η σχεδον ολα-τα πραγματα στη ζωη.

Δε θα ναι το τελος του κοσμου ουτε για σε,ουτε για εκεινη κι ουτε προκειται να γινει καποιο μεγαλυτερο κακο στην γη.

Δε χρειαζεται να νοιωθεις ανταξιος της,εισαι-δεν εχεις να κανει με το ποσο καλος θεωρεις οτι εισαι!

Καθ υπερβολην βεβαιως οι παραλληλισμοι με την πραγματικη ζωη.

Διοτι εδω μιλαμε μονο για μια κιθαρα-μπορει να ακουγομαι πεζος και να σημαινει αρκετα περισσοτερα για σενα αλλα αυτη ειναι η αληθεια.

Ισως η μεγαλη επιθυμια να την αποκτησεις πραγμα που μετα απο τοσα χρονια συνεβη,να σε κανει να αισθανεσαι καπως ετσι.

Η την κρατας για ενα διαστημα κι ας μην παιζεις χωρις να αγχεσαι να το κανεις "σωνει και ντε",ουτε ο πρωτος εισαι ουτε ο τελευταιος-καποια στιγμη μπορει να σου ρθει η διαθεση-η αν θελεις,τη δινεις χωρις παλι να ειναι και τιποτα το τρομερο.

Παντως μια και το ειπε ο Marcello κατι θα ξερει ο παικταρας. :)

Μπορει να μην παιζεις ετσι και γιατι θα πρεπε αλλωστε?

Ακομη κι εκεινος δεν παιζει οπως εσυ αρα...... ;)

05 - Girl From Lebanon

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου