Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση Tonelab SE με την Line6 HD500


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον τρωει μωρε η τσεπη του...

 

Κάτι τέτοιο υποψιαζόμαστε όλοι νομίζω. 8)

 

Εξι χρονια τωρα τη χρησιμοποιει...ενδομπαντικως... ;D...τωρα τα βρηκε σκουρα?

 

Ε εντάξει, τότε επί Κοσκωτά που βγήκε η SE παίζαμε με πολύ τσόρους από το ρακ.  ;D ;D :D

Δεν είναι Καζαμίας τα πολυεφέ να βγαίνει εσαεί ο ίδιος με νέα χρονολογία.  ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ετσι κι αλλοιως με οποιαδηποτε κιθαρα και οποιοδηποτε ενισχυτη τον εχω ακουσει να παιζει τον ΙΔΙΟ ηχο βγαζει παντα..(οπως ολοι οι παιχταραδες).. ;D..απλα του λεω οτι..ακουγεται...καλυτερα για να μη στεναχωριεται... ;D

 

Για αυτό σε αγαπάω! Για τις υπερβολές σου! ;D ;D ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι Καζαμίας τα πολυεφέ να βγαίνει εσαεί ο ίδιος με νέα χρονολογία.

 

Και ομως αν το σκεφτεις καλα..ΕΙΝΑΙ.

 

Τι θελει ο...ανθρωπΑς κιθαρωδος που θελει εφφε?

 

Εναν καλο βρωμικο ηχο για ρυθμικα,εναν για σολα ,ενα delay της προκοπης,ενα tremolo & κανα chorus-leslie-vibrato.....αντε και κανα reverb αν δεν εχει ο ενισχυτης και κανα wah για να παιζει τον Χεντριξ... ;D

 

Αν τα βρει απο καποιο μηχανησμα γιατι να τα αλλαξει?Λες και το πιπινι στην πρωτη σειρα στο....λαϊβαδικο θα καταλαβει τη διαφορα μεταξυ του chorus της TL & του chorus της TC Electronic.... ;D......the lady horse took a dump in the threshing floor.... ;D   

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως αν το σκεφτεις καλα..ΕΙΝΑΙ.

 

Τι θελει ο...ανθρωπΑς κιθαρωδος που θελει εφφε?

 

Εναν καλο βρωμικο ηχο για ρυθμικα,εναν για σολα ,ενα delay της προκοπης,ενα tremolo & κανα chorus-leslie-vibrato.....αντε και κανα reverb αν δεν εχει ο ενισχυτης και κανα wah για να παιζει τον Χεντριξ... ;D

 

Αν τα βρει απο καποιο μηχανησμα γιατι να τα αλλαξει?Λες και το πιπινι στην πρωτη σειρα στο....λαϊβαδικο θα καταλαβει τη διαφορα μεταξυ του chorus της TL & του chorus της TC Electronic.... ;D......the lady horse took a dump in the threshing floor.... ;D   

 

Σύμφωνοι, τα βασικά είναι κοινά για τους περισσότερους. Απλά με τον καιρό προκύπτουν τρόποι να κάνεις τη δουλειά σου ευκολότερα. Πιθανώς και "καλύτερα" από πλευράς ποιότητας, αλλά ναι, αυτό είναι πρωτίστως θέμα αντίληψης του παίκτου (άντε, και κανενός ψείρα συμπαίκτου  :D).

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναν καλο βρωμικο ηχο για ρυθμικα,εναν για σολα ,ενα delay της προκοπης,ενα tremolo & κανα chorus-leslie-vibrato.....αντε και κανα reverb αν δεν εχει ο ενισχυτης και κανα wah για να παιζει τον Χεντριξ... ;D

 

Επειδή (πλέον) κι εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι, δεν σου κρύβω ότι μου πέρασε κι από το μυαλό η λύση του Carl Martin Quattro το οποίο, αν εξαιρέσεις το Reverb και το Wah έχει πάνω-κάτω ό,τι χρειάζομαι:

1) Compressor

2) Two-Channel Overdrive

3) Vintage Chorus

4) (Tap-tempo) Echo/Delay

 

quattro_banner_review.jpg

 

http://www.carlmartin.com/product%20quattro.htm

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή (πλέον) κι εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι, δεν σου κρύβω ότι μου πέρασε κι από το μυαλό η λύση του Carl Martin Quattro το οποίο, αν εξαιρέσεις το Reverb και το Wah έχει πάνω-κάτω ό,τι χρειάζομαι:

1) Compressor

2) Two-Channel Overdrive

3) Vintage Chorus

4) (Tap-tempo) Echo/Delay

 

το ειχα,μαπα ειναι,μετριοι ηχοι chorus,ψυχρο delaya και ψοφιος κομπρεσσορας (αν και δεν χρησιμοποιω comp πλεον),τα od καλα ηταν αλλα nothing to write home about & δεν εχει και κουρδιστηρι....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

γενικως καινουργιο παλιο πεταλια πολυεφφε δεν εχει σημασια. Αν βρηκες κατι που σε βολευει και σου αρεσει μην κοιτας ουτε ηλικια ουτε τιμες ουτε τιποτα αλλο, κρατα το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω τοσα χρονια ψαχνω....αφορμες να την αλλαξω....για λογους GAS,μια φορα μαλιστα ειχα παρει και μια σειρα απο πεταλια για να....τα εχω για....back up (yeah right... ;D) και απλα μετα απο 1 μηνα τα πουλησα,στη μιση τιμη... :P

 

 

Εγώ ευτυχώς τα φτιάχνω μόνος μου και μου βγαίνει λίγο πιο φτηνά  ;D ;D ;D ;D

 

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ελεγα να περιμενεις μεχρι τελος γεναρη να δεις και τι θα κυκλοφορησει στην ΝΑΜΜ 2013, ειδικα για Line 6 ακουγεται πως θα γινει καποια hardware αναβαθμιση .

 

Επισης αναμενονται floor units της Fractal αλλα και του Kemper σε χαμηλοτερη τιμη απο τα υπαρχοντα rack.

 

Επισης αν τυχον εχεις στην κατοχη σου καποιο Midi Foot Controller τσεκαρε και το Eleven rack που κατεμε ειναι καλυτερο απο Pod HD.

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου