Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με zoom


ratman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω 1 πεταλιέρα της zoom η οποία δεν είναι δικιά μου... ενώ ήμουν με κάτι φίλους μου και παίζαμε κανονικά πήγα σήμερα ( μετά από δυο ημέρες να παίξω ) και δεν άνοιγε είδα πως είχε καεί το τροφοδοτικό .... είναι σίγουρο γιατί βγήκα το βραχυκύκλωμα που γινόταν στο καλώδιο του μετασχηματιστή μετά από αυτόν ....... το πρόβλημα μου είναι πως βρήκα ενα τροφοδοτικό που έχει μεταβλητά βολτ και αμπερ... ενώ την σύνδεσα και είναι όλα κομπλέ η πεταλιερα δεν ανάβη αλλά ανάβη μόνο η λάμπα που έχει είναι η zoom g7.1ut... λέτε να κάηκε ?  :o  ???  :o  :o  :o

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκυρο παιδιά όλα κομπλέ δεν είχα κοιτάξει την πολικότητα από το άγχος μου  ;D  ;D  :D  :D  :D  :D  μου έφυγε ένα βαααααααρος !!!

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά δεν μου κάνει το τροφοδοτικό δεν μπορεί να το σηκώσει μαλον θα φταίνε τα αμπερ παρόλο που μου δίνουν τα ίδια  γιατί η λάμπα δεν φαίνεται να λειτουργεί ...... θα ήθελα να παραγγείλω από ιντερνετ αλλά δεν το βρίσκω ....... βοήθεια κάποιος......

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τα specs - Power Requirements: 15V AC, 1.5A

 

με αυτα τα specs πανε σε ενα μαγαζι με ηλεκτρονικα κια παρε ενα (εχε και το παλιο μαζι για να δειξεις το βισματακι)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησε εδώ για το εργοστασιακό.

 

πήρα τηλέφωνο και μου είπαν μετά από 2 + μήνες..... :(  μήπως μπορώ να την βρω εκτός Ελλάδος ? όσο και αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα  :'(

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα τηλέφωνο και μου είπαν μετά από 2 + μήνες..... :(  μήπως μπορώ να την βρω εκτός Ελλάδος ? όσο και αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα  :'(

 

Γιατί δεν κοιτάς αν ταιριάζει κάποιο άλλο επόνυμο π,χ, της boss που είναι πολύ καλό τροφοδοτηκό ούτε θόρυβο ούτε τπτ.

 

Τσεκάρισε το (τροφοδοσία,mA,πολικότητα)κάνε και μια ερώτιση να είσαι σίγουρος,αν όλα είναι OK  και μην αγχώνεσαι τζάμπα για να βρεις το γνήσιο.

 

Το boss το έχω και είναι πολύ καλό τροφοδοτηκό

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παλι ξεθαψα μια παλια Zoom 505 και ειπα να τη συνδεσω να θυμηθω τα νιατα μου και κανει απιστευτο θορυβο, δεν τη θυμομουν ετσι. Ξερεις κανεις τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παλι ξεθαψα μια παλια Zoom 505 και ειπα να τη συνδεσω να θυμηθω τα νιατα μου και κανει απιστευτο θορυβο, δεν τη θυμομουν ετσι. Ξερεις κανεις τι μπορει να φταιει?

 

Αυτή την θυμάμαι πριν 13 περίπου χρόνια μπορεί και πιο πολύ που την είχε ένα παιδί και λέγαμε έχει πετελιερα.

Εγώ τότε είχα το boss heavy metal-2 το οποίο το έδωσα κάπου και δυστηχώς χάθηκε.

 

Μετά ένας άλλος είχε πάρει την καινούρια τότε ή πρόσφατη boss me-30 και μεά από λίγο καιρό πάλι είχα πετύχει στο studio την boss GT-3.

 

Τι ωραία χρόνια  8)

 

Θόρυβο μήπως σου βγάζει από κανένα καλώδιο σπασμένο ή κάτι να έγινε ώστε να έπαθε ζημιά η γείωση του zoom ή κανένα jack αν και δύσκολα

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στάλθηκε από: Ritchie77

Εισαγωγή παράθεσης

Eγω παλι ξεθαψα μια παλια Zoom 505 και ειπα να τη συνδεσω να θυμηθω τα νιατα μου και κανει απιστευτο θορυβο, δεν τη θυμομουν ετσι. Ξερεις κανεις τι μπορει να φταιει?

Φταίει το ζοομ 505.... :)

Από την g σειρά άρχισαν να  είναι αθόρυβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου