Προς το περιεχόμενο

Να επιτραπούν επίσημα οι Πολιτικές συζητήσεις στο Noiz;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

@ndnikola

 

Ακρογωνιαίος λίθος όσων γράφεις είναι ότι "δεν σου απέδειξα τίποτε" επειδή "έτσι μιλάς και με τους φίλους σου". ΟΚ, θα πάμε για μπύρες (ναι θα έρθω) και όταν αποδειχθεί (μπροστά σε όλους τους άλλους παρευρισκόμενους) ότι δεν μιλάς έτσι με τους φίλους σου, θα ζητήσεις συγνώμη;

Καμία αντίρρηση να κεράσω μπύρες, οι οποίες λύνουν άλλωστε πολλές παρεξηγήσεις. Φυσικά, για να ορίσουμε το στοίχη: το 'έτσι μιλάω με τους φίλους μου', πάει στο σε 'κουβέντες περί πολιτικής' (κατά το 'this is a discussion' του διαγράμματος) και όχι στο χρώμα που (καλώς) έχει η stratocaster μου :).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 499
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

@ndnikola

 

Ακρογωνιαίος λίθος όσων γράφεις είναι ότι "δεν σου απέδειξα τίποτε" επειδή "έτσι μιλάς και με τους φίλους σου". ΟΚ, θα πάμε για μπύρες (ναι θα έρθω) και όταν αποδειχθεί (μπροστά σε όλους τους άλλους παρευρισκόμενους) ότι δεν μιλάς έτσι με τους φίλους σου, θα ζητήσεις συγνώμη;

 

Συγγνώμη που παρεμβάλλομαι.

 

Το θέμα εδώ δεν νομίζω πως είναι το πως κάνουμε συζήτηση με τους φίλους μας γενικά, αλλά το πως και αν κάνουμε ορισμένου είδους συζητήσεις με δεδομένο ότι βρισκόμαστε σε έναν συγκεκριμένο χώρο.

 

Το αν εγώ με τον κολλητό μου, που έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να παρεξηγηθώ, γινόμαστε μπίλιες γιατί είμαστε εκ διαμέτρου αντίθετοι στην πολιτική μας θεώρηση δεν είναι μεμπτό. Αν όμως αρχίσουμε να διαφωνούμε γι αυτή μέσα σε ένα λεωφορείο ας πούμε, τότε σαφώς και είναι μεμπτό.

 

Θέλω να ματαξαναεπαναλάβω για άλλη μια φορά ότι υπάρχουν άπειροι χώροι στο διαδίκτυο οι οποίοι είναι κοινωνικής δικτύωσης πολύ πιο φιλικοί και εύχρηστοι για να κάνει κανείς chat περί πολιτικών με τους κολλητούς του.

 

Ας αφήσουμε τον ΕΝΑ χώρο που υπάρχει για να διαβάζουμε περί μουσικής ως έχει ή μάλλον ως είχε πριν αποφασίσουν κάποιοι ότι με το που θα το ανοίγουμε πάνω αριστερά το πρώτο θέμα θα είναι οι κομματικού τύπου αντιπαραθέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεξήγησες μάλλον: Το παράδειγμα με τους κολλητούς ήταν απάντηση στα περί ελληνικής πραγματικότητας στις πολιτικές κουβέντες. Προφανώς και δεν ορίζουμε το πλαίσιο των υποτιθέμενων πολιτικών συζητήσεων ως 'το επίπεδο στο οποίο συζητά ο καθένας με τους φίλους του'. Εάν πάλι σε μπέρδεψα, θα χαρώ να επεκταθώ :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παρεξήγησες μάλλον: Το παράδειγμα με τους κολλητούς ήταν απάντηση στα περί ελληνικής πραγματικότητας στις πολιτικές κουβέντες. Προφανώς και δεν ορίζουμε το πλαίσιο των υποτιθέμενων πολιτικών συζητήσεων ως 'το επίπεδο στο οποίο συζητά ο καθένας με τους φίλους του'. Εάν πάλι σε μπέρδεψα, θα χαρώ να επεκταθώ :).

 

Άν εννοείς εμένα θεωρώ ότι υπάρχει και θέμα πλαισίου σε ότι αφορά τα πρόσωπα μεταξύ των οποίων διεξάγεται ένας διάλογος και σε ότι αφορά την ίδια τη θεματολογία (ανέφερα και σε προηγούμενο post το παράδειγμα με τους κουρδισμένους πυκνωτές και τα γκουλάγκ) αλλά και θέμα χώρου στον οποίο διεξάγεται και είναι αυτό που μας ενδιαφέρει πρώτιστα εδώ νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα στο ότι τίθεται θέμα πλαισίου και χώρου, απλώς ήθελα να διευκρινίσω ότι ούτε εγώ θέλω να γίνουμε facebook/twitter :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....ούτε εγώ θέλω να γίνουμε facebook/twitter :).

Like !

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα στο ότι τίθεται θέμα πλαισίου και χώρου, απλώς ήθελα να διευκρινίσω ότι ούτε εγώ θέλω να γίνουμε facebook/twitter :).

 

Like και εγώ. Αν και δεν νομίζω ότι το επίπεδο του μέσου νοιζά είναι ίδιο μ'αυτό του μέσου facebookά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ξέρω τι έχετε συζητήσει σε όλες αυτές τις σελίδες θα πω απλά οτι ψήφισα αρνητικά γιατί θα ήθελα το noiz να παραμείνει αμιγώς μουσικό site.

Ακόμη και όταν βλέπω το πολιτικό topic μου χαλάει τη διάθεση ,τη στιγμή που μπαίνω να διαβάσω για καμιά κιθάρα ή ενισχυτή ή να ακούσω κάνα clip συμφορουμίτη.  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επιτραπούν επίσημα οι Πολιτικές συζητήσεις στο Noiz;

 

Θεωρώ άχρηστα και άσκοπα τα πολιτικά σχόλια στο forum μας και ως εκ τούτου, θεωρήστε με φανατικό πολέμιο της ιδέας αυτής που αν υλοποιηθεί, νομίζω πως θα τo υποβαθμίσει τραγικά με άσκοπες αντεγκλίσεις και ψευτοπαλικαρισμούς που δεν θα βγάζουν κανένα, χρήσιμο για το φόρουμ, νόημα και θα δώσουν βήμα σε ανθρώπους που μπαίνουν εδώ για οποιοδήποτε άλλο λόγο παρά για την μουσική και την τεχνολογία της.

 

:-X I VOTE FOR A BIG NO!! :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επιτραπούν επίσημα οι Πολιτικές συζητήσεις στο Noiz;

 

Θεωρώ άχρηστα και άσκοπα τα πολιτικά σχόλια στο forum μας και ως εκ τούτου, θεωρήστε με φανατικό πολέμιο της ιδέας αυτής που αν υλοποιηθεί, νομίζω πως θα τo υποβαθμίσει τραγικά με άσκοπες αντεγκλίσεις και ψευτοπαλικαρισμούς που δεν θα βγάζουν κανένα, χρήσιμο για το φόρουμ, νόημα και θα δώσουν βήμα σε ανθρώπους που μπαίνουν εδώ για οποιοδήποτε άλλο λόγο παρά για την μουσική και την τεχνολογία της.

 

:-X I VOTE FOR A BIG NO!! :-X

 

+ 13.845.448.764.642

 

Απλά αναφέρω ,χωρίς να σημαίνει ότι έχει και μεγάλη σημασία η γνώμη μου, ότι με κάποια παρόμοια πολιτικά θέματα πήρε τη μεγάλη κατρακύλα άλλο γνωστό μουσικό site.

Πολύς κόσμος απείχε και συνεχίζει να απέχει όταν είδε όλα τα ''πρόσφατα post'' να έχουν να κάνουν με τεράστιες πολιτικοοικονομικές αναλύσεις επί αναλύσεων .

 

Να θυμίσω επίσης ότι όποιος δεν εμπλέκεται σε τέτοιου είδους συζητήσεις ΔΕΝ σημαίνει αυτόματα ότι δεν έχει πολιτική άποψη ή ότι αδιαφορεί για τα κοινά . Απλά φαντάζομαι όπως εγω και πολλοί άλλοι ανοίγουμε το noiz για συγκεκριμένους λόγους που καμία σχέση δεν έχουν με την πολιτική κατάσταση της χώρας .

 

πάω και στο καφενείο στην τελική που έχει και τσίπουρο με μεζέ  :D

 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου