Προς το περιεχόμενο

Να επιτραπούν επίσημα οι Πολιτικές συζητήσεις στο Noiz;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντας ανέκαθεν φανατικός υπέρμαχος της θεωρίας "καλύτερα να μετανιώνεις για αυτά που έκανες παρά για αυτά που δεν έκανες" , δηλώνω σύμπνοια με τις απόψεις του trolley άρα "υπέρ".

 

Όσον αφορά στη Διαχείρηση των εν λόγω συζητήσεων, πιστεύω στην (μιας και είναι της μόδας) αυτοδιόρθωσή τους....

 

Έστω δείτε το σαν πείραμα....είμαστε τελικά ικανοί να κουβεντιάζουμε ήσυχα-ήσυχα και απλά ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 499
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Διαμαρτύρομαι για την εκβιαστική τοποθέτηση του kpeyos ο οποίος χωρίς απολύτως κανένα στοιχείο, κατηγορεί μέλη ότι έχουν πολιτική ατζέντα.

 

Κανένας νοήμων και σώφρων άνθρωπος δεν θα καθόταν να κάνει τον ντετέκτιβ του νόιζ. Είπα και διευκρινίζω ότι μου δημιούργούνται υποψίες εφόσον κάποιος συμμετέχει σε έναν δικτυακό τόπο μουσικής τεχνολογίας αποκλειστικά προωθώντας μια πολιτική ιδεολογία, ότι ίσως και να έχει από πίσω μια ατζέντα. Δεν θεωρώ ότι είναι άμεση κατηγορία, αλλά ένα λογικό συμπέρασμα.

 

Αν κάποιος έχει ατζέντα, μπορεί κάλλιστα να μην είναι πολιτική, π.χ. μπορεί μονίμως να προτείνει τα προϊόντα μίας συγκεκριμένης αντιπροσωπείας. Οπότε, στο τέλος της ημέρας (όπως λένε), όλα έχουν να κάνουν με το αν εμπιστευόμαστε τον δικτυακό συνομιλητή μας - αν δεν τον εμπιστευόμαστε, απλώς αγνοούμε αυτά που προτείνει.

 

Οποιαδήποτε κρυφή ατζέντα είναι φυσικά μεμπτή. Η εμπιστοσύνη κατα τ' άλλα όπως είναι γνωστό, κερδίζεται.

 

]Έγραψα "εκβιαστική" διότι το μέλος απειλεί τη Διεύθυνση με αποχώρηση. Όχι επειδή έχει στοιχεία, όχι επειδή κάποιος τον πρόσβαλλε προσωπικά, αλλά επειδή διαφωνεί με το περιεχόμενο μίας - υπό συζήτηση - θεματικής ενότητας.

 

Παρ'ότι θα ήμουν διατεθειμένος να αποσύρω και εγώ την υποστήριξή μου στην ιδέα της ενσωμάτωσης των πολιτικών συζητήσεων, παρά να χάσουμε έστω ένα μέλος, ο εκβιαστικός και απαράδεκτος τρόπος με τον οποίο τίθεται, εν' μέσω κατηγοριών, με ωθεί στο να του κουνήσω το μαντήλι, αν όντως σηκωθεί και φύγει.

 

Έχω υπάρξει ως τώρα μέλος σε έναν ιστότοπο με συγκεκριμένους κανονισμούς και

τρόπο λειτουργίας. Οι αλλαγή τους είναι φυσικό να συνιστά θεμιτό λόγο αναθεώρησης της αξίας παραμονής μου σε αυτό.

 

Το ότι πιστεύω για παράδειγμα ότι με τις πολιτικές συζητήσεις οι οποίες γίνονται κατά πλειοψηφία υπό συγκεκριμένο οπτικό πρίσμα καταλαμβάνοντας τεράστιο χώρο στο forum αργά η γρήγορα το site θα χαρακτηριστεί είναι αρκετά καλός λόγος αποχώρησης για εμένα, μιας και δεν θα ήθελα ως μέλος να χαρακτηριστώ κι εγώ μαζί του .    

 

Τα υπόλοιπα τα θεωρώ απλά εμπάθειες και δεν νομίζω ότι είμαι σε θέση να εκβιάσω κανέναν εδώ μέσα.  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπίμως.Η επεξήγηση,τουλάχιστον σε ό,τι αφορά τα μέλη,είναι περισσότερο τρύπια από την ίδια τη δήλωση.

Δεν δηλώνω υπέρ ή κατά της συγκεκριμένης πρότασης αλλά όπως και να το κάνουμε θα ήταν μάλλον άκομψο να δω μία έντονη πολιτική άποψη απο έναν άρτι εγγεγραμένο μέλος που δεν έχει συμμετάσχει ποτέ και πουθενά στα core subject thread του φόρουμ.

Και η πολιτική δεν είναι core subject του συγκεκριμένου φόρουμ.

Και δεν θα πρεπε KTM να γίνει.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντας ανέκαθεν φανατικός υπέρμαχος της θεωρίας "καλύτερα να μετανιώνεις για αυτά που έκανες παρά για αυτά που δεν έκανες" , δηλώνω σύμπνοια με τις απόψεις του trolley άρα "υπέρ".

 

Όσον αφορά στη Διαχείρηση των εν λόγω συζητήσεων, πιστεύω στην (μιας και είναι της μόδας) αυτοδιόρθωσή τους....

 

Έστω δείτε το σαν πείραμα....είμαστε τελικά ικανοί να κουβεντιάζουμε ήσυχα-ήσυχα και απλά ? :)

Συμφωνώ.Ο καθένας έχει και μπορεί να πει αυτό που πραγματικά πιστεύει μόνο οταν δεν υπόκειται σε περιορισμούς...Και μετά προσφέρει εαυτόν σε κριτική χωρίς καμία δικαιολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν ένα δισεκατομμύριο ιστότοποι πολιτικού προσανατολισμού και ενδιαφέροντος και άλλες τόσες εφαρμογές chat στην Ελλάδα και μόνο ένας με αντικείμενο αυτό καθαυτό την μουσική τεχνολογία και εξοπλισμό. Αυτός κατά τη γνώμη μου είναι αρκετός λόγος για να μην επιτραπούν στο noiz πολιτικές συζητήσεις.

 

Επίσης υπάρχει ο κίνδυνος τα κοινωνικά θέματα να πλατιάσουν και να επεκταθούν και τότε θα είναι πολύ άσχημο ο κάθε διαχειριστής αντί να ακολουθεί συγκεκριμένους κανόνες να αποφασίζει ο ίδιος (αυθαίρετα βεβαίως) για το τί θα συζητείται και τί όχι. Ποιος μου λέει παράδειγμα ότι το επόμενο θέμα δεν θα είναι "Ελληνες Vs Μετανάστες" ή "Χριστιανισμός Vs Islam";

 

 

Συμφωνώ  με τις παραπάνω παραγράφους και ψηφίζω,  όχι.

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θεωρώ ότι είναι άμεση κατηγορία, αλλά ένα λογικό συμπέρασμα.

 

Κανένα απολύτως λογικό συμπέρασμα. Είναι αποκλειστικά και μόνο προϊόν καχυποψίας.

 

Έχω υπάρξει ως τώρα μέλος σε έναν ιστότοπο με συγκεκριμένους κανονισμούς και

τρόπο λειτουργίας. Οι αλλαγή τους είναι φυσικό να συνιστά θεμιτό λόγο αναθεώρησης της αξίας παραμονής μου σε αυτό.

 

Το ότι πιστεύω για παράδειγμα ότι με τις πολιτικές συζητήσεις οι οποίες γίνονται κατά πλειοψηφία υπό συγκεκριμένο οπτικό πρίσμα καταλαμβάνοντας τεράστιο χώρο στο forum αργά η γρήγορα το site θα χαρακτηριστεί είναι αρκετά καλός λόγος αποχώρησης για εμένα, μιας και δεν θα ήθελα ως μέλος να χαρακτηριστώ κι εγώ μαζί του .   

 

1) Σεβαστό το γιατί θες να μείνεις ή να φύγεις, όμως το να το παρουσιάζεις σαν απειλή (γιατί αυτό έκανες) είναι το λιγότερο εκβιαστικό και αγενές.

2) Το ότι κάποιοι μπορεί να σχηματίσουν γνώμη και να χαρακτηρίσουν το noiz δεν σημαίνει ούτε ότι έχουν δίκιο, ούτε ότι ενδιαφέρει τους υπόλοιπους. Και μην ξεχνάς ότι πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα βγάζουν κακοπροαίρετους χαρακτηρισμούς απ' το μυαλό τους (συμβαίνει ήδη, σου θυμίζω τα γελοία περί κλίκας).

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δηλώνω υπέρ ή κατά της συγκεκριμένης πρότασης αλλά όπως και να το κάνουμε θα ήταν μάλλον άκομψο να δω μία έντονη πολιτική άποψη απο έναν άρτι εγγεγραμένο μέλος που δεν έχει συμμετάσχει ποτέ και πουθενά στα core subject thread του φόρουμ.

Και η πολιτική δεν είναι core subject του συγκεκριμένου φόρουμ.

Και δεν θα πρεπε KTM να γίνει.

Μια άποψη,πολιτική και μη,η οποία είναι βαθιά τεκμηριωμένη και έχει κάτι καινούριο να πει είναι από τη φύση της έντονη...Δεν καταλαβαίνω γιατί θα ήταν άκομψο να τη διατυπώσω π.χ. εγώ,ενώ αν τη διετύπωνες εσύ δεν θα ήταν.

Εκτός και αν αναφέρεσαι μόνο στο ύφος,το οποίο είναι κάτι συζητήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου