Προς το περιεχόμενο

Να επιτραπούν επίσημα οι Πολιτικές συζητήσεις στο Noiz;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα είναι ήδη ψηφοφορία, μπορείς να ψηφίσεις πιο πάνω.

Είναι καθοριστική της απόφασης του Admin ή γίνεται για διατυπωθεί απλώς η πρόθεση των μελών;

Και αν είναι, είναι ανεξάρτητη ποσοστού (έστω και μία ψήφος διαφορά) ;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 499
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Κανένα απολύτως λογικό συμπέρασμα. Είναι αποκλειστικά και μόνο προϊόν καχυποψίας.

 

1) Σεβαστό το γιατί θες να μείνεις ή να φύγεις, όμως το να το παρουσιάζεις σαν απειλή (γιατί αυτό έκανες) είναι το λιγότερο εκβιαστικό και αγενές.

 

Πως το παρουσίασα σαν απειλή; Ίσα, ίσα που μπήκα και στη διαδικασία να διευκρινίσω, πράγμα που στην τελική δεν χρειαζόταν να κάνω. Στην τελική πως μπορεί να είναι απειλη; Μήπως εννοείς ότι περιμένω τα υπόλοιπα μέλη να τρομάξουν και υπό τον φόβο της αποχώρησης μου να ψηφίζουν διαφορετικά; Απλά σαφώς και θα προτιμούσα να παραμείνω μέλος ενός μουσικού φόρουμ και προσπαθώ γι αυτό. Αν τελικά καταλήξει σε κάτι άλλο δεν υπάρχει θέμα. Απλά δεν μου κάνει εμένα. Συν ότι θα έχω εξηγήσει επαρκώς νομίζω και τους λόγους για την αποχώρησή μου μετά από τόσα χρόνια παρουσίας εδώ. Πράγμα καθόλου εκβιαστικό ή αγενές.

 

Κατά τ' άλλα, για την καχυποψία που με κατηγορείς,  αν εγώ ξεκινήσω να ανοίγω φιλοζωικά threads, και να μιλάω συνεχώς μέσα σ' αυτά για τον ροζ αφρικανικό ελέφαντα μέσα στο νόιζ, εσένα δεν θα σου φανεί περίεργο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθωότητα..................

 

Δεν υπάρχουν δεξιοί και αριστεροί, δεν υπάρχουν Σουνίτες και Σηίτες, δεν υπάρχουν βόρειοι και νότιοι.......................

 

Υπάρχουν οι έχοντες και οι μη έχοντες.

 

Πολλές φορές η λίγοι έχοντες αυτής της γής δίνουν το κάτι παραπάνω στους μη έχοντες για να τους ηρεμούν, να τους μπερδεύουν.

 

Αυτό που τους δίνουν στην συνέχεια το παίρνουν πίσω και με τόκο.

 

Τα κόμματα, οι ιδεολογίες, οι θρησκείες, το χρήμα, είναι τα μέσα ελέγχου.....

Χρησιμοποίησαν και τη μουσική ως μέσο ελέγχου συνειδήσεων

 

Αυτό γίνεται δεκάδες χιλιάδες χρόνια.

 

Διαιρούν τους μη έχοντες και τους βασιλεύουν.

 

Εννίονται οι έχοντες τσακώνονται, μόνο όταν δεν τα βρίσκουν στην μοιρασιά.

 

Γι αυτό αμα δεν είσαι κομματικοποιημένος, πολιτικοποιημένος, είσαι αντικοινωνικός, περιθωριακός, αναρχικός.

 

Σε θέλουν καταναλωτή, σε θέλουν να μετέχεις, σε θέλουν δικό τους.

 

Θέλουν να μιλάς γι αυτούς, να ασχολείσαι με αυτούς.

 

Γιατι άν αδιαφορήσεις γι αυτά τα μέσα ελέγχου, αμα τα απαρνηθείς και παρασύρεις και ελευθερώσεις και άλλους.

 

Τοτε ΚΑΤΑΡΡΕΟΥΝ και γινονται ατμός.

 

Με λύπη και δάκρυα στα μάτια παίρνω αυτή την απόφαση.

ΑΠΑΓΟΡΕΥΩ ΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ NOIZ

(στον εαυτό μου)

 

χαχαχαχα  

ΣΝιάρΦ!!!

 

Πάω τωρα να φτιάξω καπουτσίνο στην NEspesso DelonGhi μου και κρέμα στο aeroccino μου γιατι είμαι πραγματικός αναρχικός καταναλωτής!!!!! ΑΑΑΑΑ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είναι καθοριστική της απόφασης του Admin ή γίνεται για διατυπωθεί απλώς η πρόθεση των μελών;

Και αν είναι, είναι ανεξάρτητη ποσοστού (έστω και μία ψήφος διαφορά) ;

 

Μα εγώ ήδη μίλησα και πριν για αυτό (για τη διαδικασία). :P ;D ;D

 

Ας ορίσουμε κάτι.

Τι είναι «κανονισμοί» στο .noiz;

 

Αυτοί που υπάρχουν ως γραπτά στο αντίστοιχο νήμα, ή ό,τι εφαρμόζεται στην πράξη;

Υπάρχει δηλαδή διαφοροποίηση «τυπικής ισχύος» μεταξύ «γραμμένων κανονισμών» και «καθημερινής πρακτικής» , που ουσιαστικά αποτελούν κανόνες ή είναι ισοδύναμα;

 

Αν ισχύει το δεύτερο, ήδη επιτρέπονται  οι πολιτικές συζητήσεις .

 

Αν ισχύουν μόνο οι γραπτοί κανόνες, τότε όλη η διαδικασία  της ψηφοφορίας είναι στον «αέρα» διότι δε περιγράφεται γραπτώς «πουθενά».

 

Φυσικά μπορεί να αντιταχθεί ότι δεν θα παράγει κανένα αποτέλεσμα , απλά και μόνο είναι μια διαπίστωση τάσης.

 

Αλλά και ως τέτοια να τη θεωρήσουμε , δηλαδή ως μια απλή διαδικασία που δεν παράγει κανένα αποτέλεσμα, απλά διαπιστώνει τάση, και πάλι είναι στον «αέρα» , γιατί αφορά συζήτηση για κανονισμούς «τροποποίηση» ή «διατήρηση» των, που απαγορεύεται να γίνεται δημοσίως, παρά μόνο σε επίπεδο p.m

 

Αυτά προς το παρόν.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καθοριστική της απόφασης του Admin ή γίνεται για διατυπωθεί απλώς η πρόθεση των μελών;

Και αν είναι, είναι ανεξάρτητη ποσοστού (έστω και μία ψήφος διαφορά) ;

δυσκολεύομαι να απαντήσω, καθώς έχω υπολείμματα συναχιού και η οσμή των νυχιών μου δεν παράγει αξιόπιστα αποτελέσματα :). Μπορείτε να ρωτήσετε τον διαχειριστή απ'ευθείας όμως. Κατά τα άλλα, με έχει καλύψει ο γραμμωμένος νεανίας μερικά πσοτσ ξοπίσω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καθοριστική της απόφασης του Admin ή γίνεται για διατυπωθεί απλώς η πρόθεση των μελών;

Και αν είναι, είναι ανεξάρτητη ποσοστού (έστω και μία ψήφος διαφορά) ;

 

Ο admin πρόσθεσε το poll, οπότε , όποια και να είναι  η γνώμη του,  έχει δικαίωμα  μόνο για μια ψήφο  ;)

 

Τώρα , αν  η  τελική  απόφαση  παρθεί με άλλα κριτήρια  και όχι βάσει  των  αποτελέσματα τις ψηφοφορίας,  μάλλον δεν μιλάμε για ιντερνετικό πολιτισμό.

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι έχει δείξει η πραγματικότητα σε άλλα φορουμ αυτό τον καιρο σε πολιτικα τοπικ ποσταρουν διάφοροι ειτε έχοντας καποια ατζέντα, ειτε πολλοί που θελουν να εκτονωθούν με τόσα βάσανα που χουν έρθει στην πόρτα μας και πολλοί που ψύχραιμα και χωρίς κομματικό ταμπελάκι προσπαθούν να δώσουν μια λογική εξήγηση στα πράγματα... Εχει παρατηρηθεί μαλιστα το φαινομενο κάποιος να εχει 200 πολιτικα ποστ και ουτε 10 στο αμιγώς θέμα του κάθε φόρουμ...

 

Το noiz εδω πρωτοπορεί και μεταφέρει την απόφαση στα μέλη του...

 

Ο μουσικός δεν μπορεί να είναι μόνο τέχνη και υψηλή κουλτούρα... δεν επιτρέπεται να κλείνει τα μάτια σε όσα γίνονται... Αλλά όποιος νομίζει ότι η χ πολιτική παράταξη έχει τη μαγική συνταγή κάνει μεγάλο λάθος...

 

Ζούμε ένα οικονομικό πόλεμο (αν δεν το έχουμε καταλάβει)... Κράτη εναντιων κρατων, πολεμος νομισματων, πτωχευσεις εταιριων, ο θανατος του εμπορακου και στα δικα μας μια ατελειωτη λιστα φορων και υποχρεωσεων και μια τεραστια λιστα με φεσια και βερεσεδια... Ο ενας προσπαθει να δαγκωσει οσο και οπου μπορει τον αλλο...

 

Η πρωην μεσαία ταξη σβηνει, οι ελευθεροι επαγγελματιες τρωνε τα απονερα του αθωου ως σλογκαν αλλα καταστοφικου στη γενικευση του δεν πληρωνω και οι μικρομεσαιες επιχειρησεις κλεινουν η μια πισω απο την αλλη... Ενω μια σειρα απο τάξεις παλευουν να κρατησουν τα κεκτημενα τους καποια που τα κερδισαν δικαια και καποια αδικα... Εχουμε 1,500,000 πρωην εργαζομενους και ακομη συζητιεται αν τα βολεμενα παιδια των κομματικων επιτελειων πρεπει να μεινουν στη ζεστασια του μακροχρονιου ξυσιματος... 1,500,000 με 0 δεν στεκει...

 

Αναρωτιεται κανεις αν ολο αυτο ειναι βαση σχεδιου, ειναι λογω ανικανοτητας ή απλα είναι ο δρομος για να αλλαξει η πιτα σε αυτον τον τοπο, το μονο σιγουρο είναι οτι οι καθαρες φωνες ειναι μετρημενες στα δαχτυλα...

 

Στις επομενες σεζον της κρισης αυτο που θα μεινει ειναι μια Ελλαδα στα συντριμια...

 

Οι οικονομικοι κυκλοι κρατανε απο 5-7 ετη κατα μεσο ορο με καποιες φορες να ειναι και 3 ετη και καποιες φορες 9... καντε λοιπον τις πραξεις και βρειτε ποσο ακομη θα τυρανιομαστε... Το δυσκολο ειναι η αρχη του υπολογισμου καποιοι λενε το 2009 ή το 2010 με τις εκλογες μηπως ομως η αρχη ηταν το 2007? Οπως και να χει πριν το 2015 δεν ξεμπερδευουμε...

 

Αυτο που προτεινω στη διαχειρηση ειναι να αφησει τα τοπικ ανοιχτα, αλλα να μην επιτρεπεται το κοουταρισμα απο τον ενα χρηστη στον αλλο, ο καθενας να γραφει την αποψη του και η συζητηση να πηγαινει παρακατω... Και μακαρι πριν ποσταρει καποιος να καταλαβαινει οτι μιλαει σε φιλους του και οχι πολιτικους αντιπαλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εγώ ήδη μίλησα και πριν για αυτό (για τη διαδικασία). :P ;D ;D

 

Ας ορίσουμε κάτι.

Τι είναι «κανονισμοί» στο .noiz;

 

Αυτοί που υπάρχουν ως γραπτά στο αντίστοιχο νήμα, ή ό,τι εφαρμόζεται στην πράξη;

Υπάρχει δηλαδή διαφοροποίηση «τυπικής ισχύος» μεταξύ «γραμμένων κανονισμών» και «καθημερινής πρακτικής» , που ουσιαστικά αποτελούν κανόνες ή είναι ισοδύναμα;

 

Αν ισχύει το δεύτερο, ήδη επιτρέπονται  οι πολιτικές συζητήσεις .

 

Αν ισχύουν μόνο οι γραπτοί κανόνες, τότε όλη η διαδικασία  της ψηφοφορίας είναι στον «αέρα» διότι δε περιγράφεται γραπτώς «πουθενά».

 

Φυσικά μπορεί να αντιταχθεί ότι δεν θα παράγει κανένα αποτέλεσμα , απλά και μόνο είναι μια διαπίστωση τάσης.

 

Αλλά και ως τέτοια να τη θεωρήσουμε , δηλαδή ως μια απλή διαδικασία που δεν παράγει κανένα αποτέλεσμα, απλά διαπιστώνει τάση, και πάλι είναι στον «αέρα» , γιατί αφορά συζήτηση για κανονισμούς «τροποποίηση» ή «διατήρηση» των, που απαγορεύεται να γίνεται δημοσίων, παρά μόνο σε επίπεδο p.m

 

Αυτά προς το παρόν.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Συμπερασμα : τα Golden boys ειναι παντου LOL ολα επιτρεπονται και ολα απαγορευονται  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο admin πρόσθεσε το poll, οπότε , όποια και να είναι  η γνώμη του,  έχει δικαίωμα  μόνο για μια ψήφο  ;)

είδες...που δεν ξέρεις από admins? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω μία ενότητα που ορθά θα ονομαστεί αγορά μα δεν θα είναι θεατή σε όλους όπως έχει ήδη ειπωθεί παρά μόνο σε αυτούς με 1900 δημοσιεύσεις και άνω. Εκεί,  μέλη της διαχειριστικής ή αρχής του μέτρου θα πρέπει να δημιουργήσουν ένα δεύτερο προφίλ όπου θα έχουν την ελευθερία να λειτουργούν με τρόπους που απεχθάνονται.

( Έτσι θα επιτύχουν και μια άλλη πρωτιά σε σχέση με ζητήματα ψυχολογίας πλέον γιατί η διάσπαση του εγώ θα επιτευχθεί πανηγυρικά.)

Σε αυτή την μικρή ομάδα λοιπόν, οι γωνίες θα είναι στρογγυλεμένες, η αίσθηση της παρέας και της καλής καρδιάς θα ακμάζει κι ο καθένας θα νιώθει σαν το σπίτι του αφού θα αναγκάζεται στις θέσεις του να κάνει μόνο παραχωρήσεις και συμπληρώσεις του τύπου.

«τα φιστίκια είναι 12- (και τα μπούτια σου φωτιά.)» 

Ως αρχή θα τεθεί το ότι το ζήτημα της κοινωνίας μας πρέπει να ειδωθεί μέσα από οικονομικούς όρους ενός κράτους που δεν θα υφίσταται αφού δεδομένη θα είναι η παντοδυναμία των αγορών. Το ωχ μωρέ θα απευθύνεται σε όσους-φίλους παρεκκλίνουν με τρόπο χιουμοριστικό που πλέον θα παίρνει την μορφή αθώου πειράγματος.

Με λίγα λόγια, άνθρωποι έξυπνοι με υψηλή αισθητική και άποψη για τα πράγματα θα συμφωνούν μεταξύ τους. Μια μικρή κοινωνία εντός μιας άλλης μικρής κοινωνίας δηλαδή, αθέατη, με γούστο και όραμα.

 

     

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου