Προς το περιεχόμενο

Να επιτραπούν επίσημα οι Πολιτικές συζητήσεις στο Noiz;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι κακώς γίνεται το δημοψήφισμα. Θα ήταν προτιμότερο, δεδομένου του ότι έχει εκδηλωθεί τέτοιο ζωηρό ενδιαφέρον, να λειτουργήσει πιλοτικά η ενότητα. Αν αποδειχθεί ότι η προσφορά της είναι αρνητική, να ξηλωθεί δια παντός και να μην ξανατεθεί θέμα.

 

Ναι, τωρα που κερδιζουμε ε? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 499
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Είμαι υπέρ των πολιτικών συζητήσεων.Αρκεί να υλοποιηθούν οι προτάσεις που κατατέθηκαν.

Δηλαδή δημιουργία ξεχωριστής ενότητας, συμμετοχή μόνο των εγγεγραμένων μελών και εισαγωγή ενός κατώτερου ορίου posts για την εξασφάλιση του δικαιώματος δημοσίευσης.

Προσωπικά θεωρώ τα 100 posts υπεραρκετά.Επίσης, θεωρώ ότι θα μειωθούν και τα off-topic

με την συγκεκριμένη αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μας, με μας  είναι !!! 

Κι εγώ με μας είμαι αλλά ποιοι είναι οι άλλοι;

Μας νοιάζει;

Και καλά εμείς είμαστε εμείς.

Ο Μορμόλης που είναι;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω συμμετασχει σε τετοιες συζητησεις ουτε μαλλον προκειται,οχι για λογους αδιαφοριας παντως.

απο την στιγμη που υπαρχουν και ΜΗ μουσικα τοπικ ειναι λογικο να υπαρχουν και πολτικου-κοινωνικου περιεχομενου

τοπικ.

ειαμι γραμμενος περοπου 1.5 χρονο εδω και βλεπω οτι τετοια  θεματα (μαζι με τα μαονι vs basswood vs ash vs alder και τι μετραει τον ηχο κιθαρα vs ενισχυτης)  ξεφευγουν απιστευτα σε μεγεθος με αποτελεσμα να μην βγαινει κατι που ο αλλος να διαβασει και να αποκομισει κατι εκτος αν αφιερωσει 4 ωρες.

Εφοσον ομως υπαρχει κατι τετοιο απο την αρχη εδω ειναι απολυτα σωστο να υπαρχει και πολιτικο

αλλα ειναι και απολυτα αναμενομενο οτι θα δημιουργηθουν ισως καποιες προκαταληψεις σε σχεση με ατομα,το λεω γιατι και εγω αν δω κατι συγκεκριμενο αναποφευκτα οσο και αν το παλεψω δυσκολα θα ειμαι διαλακτικος.

Παρολαυτα ειμαι της αποψης οτι οπως "χτυπησει" ο διαχειριστης ετσι θα χορεψουμε.Σε οποιον δεν αρεσει ο χορος εχει το δικαιωμα να αποχωρησει οπως ειχε το δικαιωμα να μπει οταν ειδε κατι που του αρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό πάντως θα είναι το εξής (δηλαδή, δεν τελείωσα ακόμη):

 

Όσοι ψηφίζετε "όχι" να προτείνετε με ποιο τρόπο θα πρέπει η Διαχείριση να αντιμετωπίσει, τα off-topic, μπηχτές, νύξεις ή οτιδήποτε άλλο πρόκειται να προκύπτει μέσα σε κανονικά, μη-πολιτικά threads. Εγώ δεν κάνω ποτέ τέτοια (όλες μου οι πολιτικές απόψεις έχουν αναφερθεί μόνο σε επίσημα πολιτικά threads) αλλά άλλοι φίλοι (ένθεν και ένθεν) ΚΑΙ το κάνετε ΚΑΙ απαντάτε. Σωστά;

 

Η Διαχείριση, προσπαθεί να λύσει ΑΥΤΟ το πρόβλημα, όχι να οχυρώσει τα δημοκρατικά μας δικαιώματα. Το πρόβλημα αυτό δεν το ξεκίνησα εγώ, είναι δε βέβαιο ότι θα εμφανιστεί πάλι σε πολλές και διαφορετικές μορφές.

 

Τι πρέπει να γίνεται λοιπόν... σύσταση σε όποιον κάνει τέτοιες νύξεις;... διαγραφή ή κλείδωμα του thread;... αποπομπή του μέλους από το thread ειδικά (δεν το επιτρέπει το software);... αποπομπή από το φόρουμ γενικώς;... "ωχ, δεν το σκέφτηκα αυτό, ρε λες να έχει δίκηο ο trolley;"...

 

Πραγματικά απορώ ποια θα είναι η απάντησή σας επ' αυτού...

 

Όπως μας είπε ο LK η αλλαγή των κανονισμών στο φόρουμ έχει ήδη συντελεστεί... το μόνο θέμα είναι αν προτίθεται κανείς να κακοκαρδίσει μέλη, επαναφέροντας τους κανονισμούς ατόφιους και επιβάλλοντας (πως άραγε;) την τήρησή τους.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως την βλέπω την φάση...Θα ανοίξει η ενότητα και θα έχει μηδενική επισκεψιμότητα  ;D εκτός αν μεταφέρονται posts από θέματα που δεν έχουν σχέση με πολιτική! :)

 

Αλλά ότι και να ανοίξει...Τώρα που υπάρχει το bass & amps τι να τα κάνεις όλα τα άλλα;;  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι ψηφίζετε "όχι" να προτείνετε με ποιο τρόπο θα πρέπει η Διαχείριση να αντιμετωπίσει, τα off-topic, μπηχτές, νύξεις ή οτιδήποτε άλλο πρόκειται να προκύπτει μέσα σε κανονικά, μη-πολιτικά threads.

Εγώ που ψήφισα Νο...λέω ότι τα αντιμετωπίζει μιά χαρά μέχρι τώρα...και δεν βλέπω γιατί πρέπει να αλλάξει κάτι.

Από ότι βλέπω ΚΑΙ συστάσεις πέφτουν ΚΑΙ διαγραφή ή κλείδωμα thread υπάρχει ΚΑΙ αποπομπές...τι άλλο θές? Άντε να προσλάβει κανα 2-3 ακόμα Mods ακόμα...με αξιολόγηση πάντα ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου