Προς το περιεχόμενο

Little Big Trouble


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ πολυ ενδιαφερον!

 

Το ακουγα χτες παρεα με εναν καφεδακο!

 

Πολυ ομορφο απ'ολες τις αποψεις και ιδιαιτερως απο την παικτικη!

 

Well done φιλε!

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O Σπύρος πέρα από παιχταράς και εξαιρετικό παιδί, συμβαίνει να είναι και buried alive in the blues. Μου αρέσουν όλες οι δουλειές του και του εύχομαι ότι το καλύτερο γιατί το έχει.

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Πειραγμένα" είναι τα αυτιά σου φίλος. :P

Εμένα μια χαρά straight μου ακούγεται. :D

 

Καλά, εσένα straight σου ακούγεται και ο Holdsworth.  ;D

 

Η αλήθεια είναι όμως ότι το μέσο αυτί παραξενεύεται εύκολα Στράτο μου. Το οποίο είναι και καλό εδώ που τα λέμε διότι μας δίνει έδαφος για "εκπλήξεις". Φαντάσου η πλειοψηφία του κοινού να ήταν εκπαιδευμένοι τζαζ ακροατές. Θα παίζαμε ένα τρίφωνο ακόρντο με την τονική στο μπάσο και θα σηκώνονταν να φύγουνε.  ;D

 

Τι διάολο μπελάς είναι αυτός που σου βγάζει τόση μελαγχολία!

 

Ποια μελαγχολία βρε; Χαρούμενο είναι το κομμάτι. Απλώς δεν είναι χοροπηδηχτή η χαρά του. ;D

 

Ακούω πάντα με αγάπη κι ενδιαφέρον τα πονήματα σου, νομίζω αυτό είναι απο τα πλέον ολοκληρωμένα. Στο παρελθόν, στ'αυτιά μου τουλάχιστον, κάτι/κάπου μ'εμπόδιζε να τα θεωρήσω απολαυστικά, ίσως είναι δική μου ιδιοτροπία, αλλά αυτού του τύπου το πλησίασμα απαιτεί προσοχή και στη λεπτομέρεια και στην εκτέλεση. Έβρισκα λοιπόν κάτι (ένα σήκωμα στο περίπου ας πούμε) που φρέναρε την αίσθηση μου να "χαθώ" στο κομμάτι.

Εδώ πιστεύω αφήνεις πίσω οτιδήποτε μπορεί να εγείρει κριτική και παίζεις αυτό που είσαι/θέλεις κι εμείς το σεβόμαστε (ως ακροατές) αντίστοιχα.

Κι αυτό για μένα είναι μεγάλη κατάκτηση. Συγχαρητήρια για πολλοστή φορά.

ΥΓ. Θα μπορούσε κάλλιστα να είναι κομμάτι του Tom Principato  ;).

ΥΓ2. Ηχάρα!

 

Ηλία εγώ τι να πω τώρα; Ένα μεγάλο ευχαριστώ και όχι μόνο για τα σχόλιά σου αλλά και γιατί οι έστω λίγες φορές που συναντιόμαστε κάθε χρόνο, είναι για μένα σπουδαία προσφορά που βρίσκει δρόμο προς τη μουσική μου εξέλιξη. Ό,τι και να γράψω θα είναι λίγο. Περισσότερα από κοντά σε καμιά εικοσαριά μέρες.

 

Σκέφτηκα το ίδιο με όσα κομμάτια σου έχω ακούσει.

Σωστό τεχνικά,ποιοτικό ηχητικά...αλλά flat.Πιό έντονο αυτή τη φορά.

Με την καλύτερη των προθέσεων. :)

 

Από τη στιγμή που κάποιος μπαίνει στον κόπο να σχολιάσει, θεωρώ την καλή πρόθεση δεδομένη αγαπητέ Grey. Απόλυτα σεβαστή η άποψή σου. Ευχαριστώ για το χρόνο σου και την κριτική.

 

θα πρέπει να βελτιώσεις και τα συνοδευτικά ,ώστε να βγάζεις αυτό που πρέπει και δικαιούσαι

 

Ναι Δημήτρη. Είναι κάτι το οποίο είναι υπό επεξεργασία ήδη. Το προσπαθώ.

 

αλλά δυστυχώς της στρατοκάστερε φένδερε  8) ;D ;D

 

Μπα μην το λες. Αρκετά από αυτά που έχω ανεβάσει κατά καιρούς είναι με τέλε. Παρόλα αυτά το παράπονό σου κατεγράφη και θα δρομολογηθεί προς τις αρμόδιες υπηρεσίες.  ;D

 

Πολυ πολυ ενδιαφερον!

 

Το ακουγα χτες παρεα με εναν καφεδακο!

 

Πολυ ομορφο απ'ολες τις αποψεις και ιδιαιτερως απο την παικτικη!

 

Well done φιλε!

 

Κι εγώ περίμενα να σε ακούσω σήμερα στην Γκίζα (που είναι και φίλη) αλλά μας την έκανε. Αναμένω.

 

Να 'σαι καλά Γρηγόρη.

 

συμβαίνει να είναι και buried alive in the blues.

 

Καλύτερα δεν θα μπορούσες να το θέσεις Δημήτρη. Τόσο που καμιά φορά I'm gasping for air.  :) Ευχαριστώ πολύ.

 

Νάσο, geodimitri, petersrv, Πάνο, πολλά ευχαριστώ για την ακρόαση και τα σχόλιά σας.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξανάκουσα σήμερα, και μου φάνηκε ακόμα πιο όμορφο.

Τι θέμα, τι μελωδία, τι παίξιμο, τι ωραία "φάλτσα" (out-ίλα) ;D ;D στο σόλο (εκεί που πρέπει και όπως πρέπει).

You must be in serious trouble this time pal.

 

Φαντάσου η πλειοψηφία του κοινού να ήταν εκπαιδευμένοι τζαζ ακροατές. Θα παίζαμε ένα τρίφωνο ακόρντο με την τονική στο μπάσο και θα σηκώνονταν να φύγουνε.  ;D

Σώπα βρε συ, σιγά μην έχουν ξανακούσει κάτι τέτοιο μ' αυτά που ακούνε. ;D ;D

Θα τους φανεί περίεργο, exotic. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απολαυσα τον καφε μου ακουγοντας σε, και πιστευω οτι θα απολαμβανα το ιδιο ενα ουισκι σε ενα live bar!

 

πολυ συναισθημα, τρομαρα περασματα, δυναμικες! πρεπει να σου εδωσε μεγαλη εμπνευση ο "μπελας"!!!!!

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...wow!

 

συμφωνώ απόλυτα με τον Ηλία_z.

 

ακόμα και ο ήχος σου είναι ένα (ή πολλά) κλίκ καλύτερος απο πρίν!

 

απλά, ώσαμ!  ;)

 

 

PS. να σας ζήσει!!!  :)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η Jazz ιδιοσυγκρασία/μουσική παιδεία διασταυρώνεται με την κ@$λα ενός bluesman (με γαρνιτούρα ένα υπέροχο tone) γεννιούνται ομορφιές...

 

Για τα προσωπικά μου γούστα είναι μπαμ : οριακά όσο jazzy πρέπει για να μην γίνεται προβλέψιμο, και bluesy όσο πρέπει για να μην γίνεται κουραστικό.

 

All in all μπράβο.

 

Με live μπάσο και τύμπανα (και μια τρομπετίτσα ή alto sax ποτέ δεν έβλαψαν το είδος  :)) θα σκάβει.

 

Ο ήχος που γράφεις (δεν ξέρω τι ήχο ακούς) είναι απλά για "δάγκωμα"  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

απολαυσα τον καφε μου ακουγοντας σε, και πιστευω οτι θα απολαμβανα το ιδιο ενα ουισκι σε ενα live bar!

 

 

 

Αυτό. ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η Jazz ιδιοσυγκρασία/μουσική παιδεία διασταυρώνεται με την κ@$λα ενός bluesman (με γαρνιτούρα ένα υπέροχο tone) γεννιούνται ομορφιές...

+1

Πολύ όμορφο και ιδιαίτερο όσο έπρεπε... Συγχαρητήρια.

Μαγνήτες;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογο, +1 για fender endorsement συνονόματε. Εκπληκτικές φράσεις εκτός των άλλων.

Μεγάλο, αξιοζήλευτο παίξιμο.

 

απολαυσα τον καφε μου ακουγοντας σε, και πιστευω οτι θα απολαμβανα το ιδιο ενα ουισκι σε ενα live bar!

 

 

Να σου ζήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου